Справа № 606/2011/22
Ухвала
16 січня 2023 року м. Теребовля
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
в складі : головуючогосудді Марціцкої І.Б.
з участю секретаряПасько І.Б.
позивача ОСОБА_1
представника позивача адвоката Сампари Н.М.
відповідача ОСОБА_2
розглянувши заяву представника позивача про забезпечення позову у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Теребовля у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Теребовлянської міської ради, ОСОБА_2 , ГУ Держгеокадастру у Тернопільсьбкій області, ПП фірма"Матек" про відновлення становища, яке існувало до порушення права,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Теребовлянського районного суду Тернопільської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Теребовлянської міської ради, ОСОБА_2 , ГУ Держгеокадастру у Тернопільсьбкій області, ПП фірма"Матек" про відновлення становища, яке існувало до порушення права.
Представник позивача адвокат Сампара Н.М. подала суду заяву про забезпечення позову шляхом заборонити державним реєстраторам будь-яких органів вчиняти, здійснювати, проводити будь-які реєстраційні дії щодо земельної ділянки з кадастровим номером 6125086400:03:001:1343, площею 0,096 га з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд(присадибна ділянка) за адресою АДРЕСА_1 до набрання у даній справі рішенням законної сили, в обґрунтування посилається на те, що відповідач може повторно зареєструвати право власності на нерухоме майно, відчужити його в подальшому третім особам, спірне нерухоме майно, що ускладнить чи унеможливить ефективний захист прав позивача.
Представник позивача та позивач у судовому засіданні подану заяву підтримали та просили задовольнити. Відповідач просить в задоволенні заяви про забезпечення позову відмовити.
Розглянувши заяву про забезпечення позову, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Відповідно до ч. 1ст. 149 ЦПК Українисуд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150 цього Кодексузаходів забезпечення позову.
Статтею 150 ЦПК Українивизначено перелік видів забезпечення позову, зокрема, позов забезпечується шляхом накладення арешту на майно та забороною вчиняти певні дії.
За змістом ч. 2ст. 149 ЦПК Українизабезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до п. 4постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006 «Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя)має зурахуваннямдоказів,наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виникспіртаіснуєреальназагроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволенняпозову; з`ясувати обсягпозовнихвимог,даніпроособувідповідача, атакож відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів. Наприклад, обмеження можливості господарюючого суб`єкта користуватися та розпоряджатися власним майном іноді призводить до незворотних наслідків.
Так, достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на реалізацію майна чи вчинення підготовчих дій до його реалізації після пред`явлення позову до суду. Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.
Звертаючись до суду із заявою про забезпечення позову, позивач повинен обґрунтувати причини звернення з такою заявою та надати суду докази наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу забезпечення позову.
В кожному конкретному випадку, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має встановити наявність обставин, які свідчать про те, що в разі невжиття таких заходів можуть виникнути перешкоди для виконання рішення суду у разі задоволення позову. При цьому обов`язок доказування наявності таких обставин покладається на заявника.
З врахуванням наведеного, суд, надаючи оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову, враховуючи, що доказування не може ґрунтуватися на припущеннях, дійшов висновку, що заява про забезпечення позову є необґрунтованою, оскільки не містить жодних доказів, які б вказували про вчинення відповідачем дій, спрямованих на реєстрацію та реалізацію майна, чи вчинення підготовчих дій до його реалізації після пред`явлення позову до суду . Також доводи заяви не свідчать про те, що невжиття відповідних заходів може утруднити чи унеможливити виконання рішення суду у майбутньому.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що у задоволенні заяви слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.149-153,260-261,263,353 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні заяви представника ОСОБА_3 про забезпечення позову ОСОБА_1 до Теребовлянської міської ради, ОСОБА_2 , ГУ Держгеокадастру у Тернопільсьбкій області, ПП фірма"Матек" про відновлення становища, яке існувало до порушення права шляхом заборонитидержавним реєстраторамбудь-якихорганів вчиняти,здійснювати, проводитибудь-якіреєстраційні діїщодо земельноїділянки зкадастровим номером6125086400:03:001:1343,площею 0,096га зцільовим призначеннямдля будівництваі обслуговуванняжитлового будинкугосподарських будівельі споруд(присадибнаділянка)за адресою АДРЕСА_1 - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Cуддя І.Б. Марціцка
Суд | Теребовлянський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2023 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 108493334 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
Марціцка І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні