Справа № 606/2011/22
Ухвала
іменем України
03 березня 2023 року м. Теребовля
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
в складі : головуючогосудді Марціцкої І.Б.
з участю секретаряПасько І.Б.
розглянувши заяву представника позивача про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Теребовлянської міської ради, ОСОБА_2 , ГУ Держгеокадастру у Тернопільсьбкій області, ПП фірма"Матек" про відновлення становища, яке існувало до порушення права,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Теребовлянського районного суду Тернопільської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Теребовлянської міської ради, ОСОБА_2 , ГУ Держгеокадастру у Тернопільсьбкій області, ПП фірма"Матек" про відновлення становища, яке існувало до порушення права.
Представник позивача адвокат Сампара Н.М. подала суду заяву про забезпечення позову шляхом заборонити державним реєстраторам будь-яких органів вчиняти, здійснювати, проводити будь-які реєстраційні дії щодо земельної ділянки з кадастровим номером 6125086400:03:001:1343, площею 0,096 га з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд(присадибна ділянка) за адресою АДРЕСА_1 до набрання у даній справі рішенням законної сили, в обґрунтування посилається на те, що відповідач може повторно зареєструвати право власності на нерухоме майно, відчужити в подальшому третім особам, що ускладнить чи унеможливить ефективний захист прав позивача.
В обґрунтування своїх вимог представник вказує, що рішенням Теребовлянського районного суду Тернопільської області від 13.12.2021 року в справі № 606/746/14-ц, позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Теребовлянської міської ради Тернопільськоїобласті про скасування рішень Теребовлянської міської ради задоволено частково та скасовано свідоцтво про право власності на нерухоме майно серії НОМЕР_1 від 11.01.2014 року, видане ОСОБА_2 про право власності на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1 , площею 0.096 га, кадастровий номер 6125086400:03:001:1343, визнано недійсними рішення державного реєстратора реєстраційної служби Теребовлянського районного управління юстиції Васенди В.Р. про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 9832263 від 11.01.2014 року. 22.10.2022 року на підставі вказаного рішення припинено право власності на земельну ділянку кадастровий номер 6125086400:03:001:1343.
Також у вказаному рішенні встановлено, що межі земельної ділянки ОСОБА_2 згідно технічної документації зареєстровано з порушенням норм земельного законодавства тобто накладаються на земельну ділянку позивача ОСОБА_1 . Порушення норм чинного законодавства щодо виготовлення технічної документації ОСОБА_2 , арифметичні помилки - призвели до накладення меж земельної ділянки відповідача ОСОБА_2 на земельну ділянку позивача ОСОБА_1 , які були фактично закріпленні при видачі технічної документації.
Представник вказує, що питання меж користування земельними ділянками залишається спірним та не вирішеним між сторонами. ОСОБА_1 отримав від ОСОБА_3 лист, в якому останній запропонував ОСОБА_1 погодити межові знаки, до заяви додається відеозапис зустрічі, що стосувалася погодження межових знаків. Враховуючи наведене, представник позивача вважає,що відповідач замовив виготовлення технічної документації з метою внесення змін в Державному земельному кадастрі, що може призвести до зміни підстав та предмету позову.
Відповідно до ч. 1ст. 153 ЦПК Українизаява про забезпечення позову розглядається судом без повідомлення учасників справи.
Розглянувши заяву про забезпечення позову, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Відповідно до ч. 1ст. 149 ЦПК Українисуд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150 цього Кодексузаходів забезпечення позову.
Статтею 150 ЦПК Українивизначено перелік видів забезпечення позову, зокрема, позов забезпечується шляхом забороною вчиняти певні дії.
За змістом ч. 2ст. 149 ЦПК Українизабезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до п. 4постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006 «Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя)має зурахуваннямдоказів,наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виникспіртаіснуєреальназагроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсягпозовнихвимог,даніпроособувідповідача, атакож відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
З наведених у клопотанні про забезпечення позову обставин та обґрунтувань вбачається, що предмет позову у даній справі про визнання протиправної технічної документації та скасування державної реєстрації (запису) в Державному земельному кадастрі стосовно земельної ділянки кадастровий номер 6125086400:03:001:1343, є взаємопов`язаний зі способом забезпечення позову, а невжиття заходів забезпечення може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист прав позивача, за захистом яких він звернувся до суду. Позивачем обґрунтовано наявність зв`язку між заходом забезпечення позову та предметом позовних вимог, відтак клопотання слід задоволити.
Приймаючи рішення про задоволення заяви про забезпечення позову, суд дотримується принципів співмірності та пропорційності застосування заходів забезпечення позову, які полягають в дотриманні балансу вимог позивача з можливими негативними наслідками для відповідача.
Також слід зазначити, що цивільний процесуальний закон не зобов`язує суд при розгляді питань про забезпечення позову перевіряти обставини, які мають значення для справи, а лише запобігає ситуації, при якій може бути утруднено виконання рішення при задоволенні позову. Заходи забезпечення позову повинні застосовуватись лише у разі необхідності та бути співмірними із заявленими вимогами, оскільки безпідставне забезпечення позову може призвести до порушення прав та законних інтересів. При цьому ухвалою про забезпечення позову не може вирішуватися спір по суті.
Таким чином на даний час, єдиним способом захисту законних прав та інтересів позивача є вжиття заходів забезпечення даного позову.
Відповідно ч. 6ст. 154 ЦПК Українипро забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.
Згідно ч. 1ст.157ЦПК України ухвала суду про забезпечення позову має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Керуючись ст.ст. 149, 153,157,260 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Заяву адвоката Сампари Н.М. в інтересах позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Теребовлянської міської ради, ОСОБА_2 , ГУ Держгеокадастру у Тернопільсьбкій області, ПП фірма"Матек" про відновлення становища, яке існувало до порушення права задовольнити.
Заборонити державним реєстраторам прав на нерухоме майно та органам державної реєстрації прав (в т.ч. Міністерству юстиції України та його територіальним органам, виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській, Севастопольській міській, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям, акредитованим суб`єктам, нотаріусам, іншим особам та органам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно доЗакону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»), державним кадастровим реєстраторам вчиняти будь - які реєстраційні дії, щодо об`єкта нерухомого майназемельної ділянки з кадастровим номером 6125086400:03:001:1343, площею 0,096 га з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою АДРЕСА_1 .
Копію ухвали про забезпечення позову надіслати учасникам справи, а також відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Роз`яснити, що оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи. Особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.
Строк пред`явлення ухвали до виконання 3 (три) роки.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий суддя І.Б. Марціцка
Суд | Теребовлянський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2023 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 109528996 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
Марціцка І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні