16/40
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.03.2007р. Справа № 16/40
За позовом Закритого акціонерного товариства комерційного банка "Приватбанк" в особі філії "Донецьке регіональне управління" ЗАТ КБ "Приватбанк"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросервіс"
про зобов'язання виконати певні дії
Суддя Тимощенко О.М.
Представники:
від позивача: Педоряка О.М.
від відповідача: Рассоха М.В.
Суть спору: розглядається позовна заява про зобов"язання вчинити певні дії, а саме: надати документи на підставі яких відкрито ліквідаційну процедуру, реєстр кредиторів, відомості чи увійшло майно ТОВ "Агросервіс", яке передано у заставу та не реалізовано виконавчою службою у ліквідаційну масу, пропозиції щодо того, яким чином буде проводитись реалізація майна та в які строки, а також зобов"язати ліквідаційну комісію відповідача провести дії, направлені на реалізацію майна для погашення заборгованості за кредитним договором перед банком.
Відповідач у відзиві на позов та його представник в судовому засіданні повідомив, що всі документи, які цікавлять позивача товариство може йому надати.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд встановив:
06.02.2001 року між Закритим акціонерним товариством комерційним банком " Приватбанк" в ocoбi філії "Донецьке регіональне управління" ЗАТ КБ "Приватбанк" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Агросервіс" укладено кредитний договір № К 12-01.
Згідно умов договору № К 12-01 позивач надав відповідачу кредит у розмірі 50 000 грн.
В забезпечення виконання зобов"язань за кредитним договором №К 12-01 від 06.02.2001 року сторонами було укладено договір застави нерухомого майна, згідно з яким відповідач надав у заставу належне йому на праві власності нерухоме майно, а саме:
- цегляну будівлю свинарника з кормокухнею,
- цегляну будівлю ковбасного цеху,
- цегляну будівлю сараю,
- будівлю погребу вхідного із цегли i шлакоблоков,
- цегляну будівлю будинку пасечника,
- будівлю омшанника із бетонних блоків.
Згідно п. 4 Перехідних положень Цивільного кодексу України цей кодекс застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності. Щодо цивільних відносин, які виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України, положення цього Кодексу застосовуються до тих прав і обов'язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності.
У відповідності до вимог ст. ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином та в установлений строк, одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.
Статтею 193 ГК України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом.
Згідно ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідач взяті на себе зобов"язання за кредитним договором виконав неналежним чином, внаслідок чого приватним нотаріусом Донецького міського нотаріального округу було вчинено виконавчий напис, яким звернено стягнення на заставлене майно на користь позивача в розмірі 54 584,78 грн.
У березні та квітні 2005 року майно було реалізовано з публічних торгів частково, що підтверджується актами про проведення публічних торгів (копії в мат.справи).
10.07.2006 року на адресу позивача надійшов лист виконавчої служби та постанова про закінчення виконавчого провадження з примусового виконаня виконавчого напису приватного нотаріусу про стягнення з відповідача на користь позивача за рахунок заставленого майна 54 584,78 грн. у зв"язку з закінченням виконавчого провадження та направлення на виконання до ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальність "Агросервіс".
17.08.2006 року на адресу ліквідаційної комісії позивачем направлено лист про надання Банку документів, які стосуються ліквідації підприємства, реестру кредиторів, відомості щодо включения майна, яке передано у заставу ПриватБанку, до ліквідаційної маси та пропозицій щодо його реалізації.
Оскільки відповідач на лист позивача не надав відповіді, то позивач змушений був звернутися до суду за захистом порушеного права.
Після порушення провадження у справі відповідач надав позивачу всі документи, вимоги щодо надання яких є предметом спору в даній справі, що підтверджується заявою представника позивача ( в мат.справи). В цій частині позову відсутній предмет спору і провадження у справі підлягає припиненню.
Що ж стосується вимог позивача про зобов"язання ліквідаційну комісію відповідача провести дії, направлені на реалізацію майна для погашення заборгованості за кредитним договором перед банком, то суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно ст. 9 Закону України "Про інформацію" всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
Відповідно до ст. 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.
Стаття 60 Господарського кодексу України передбачає, що ліквідація суб'єкта господарювання здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється власником (власниками) майна суб'єкта господарювання чи його (їх) представниками (органами), або іншим органом, визначеним законом, якщо інший порядок її утворення не передбачений цим Кодексом. Ліквідацію суб'єкта господарювання може бути також покладено на орган управління суб'єкта, що ліквідується. Орган (особа), який прийняв рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання, встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію. Ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує в друкованих органах відповідно до закону повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі у встановлені цим Кодексом чи спеціальним законом строки. Одночасно ліквідаційна комісія вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості суб'єкта господарювання, який ліквідується, та виявлення вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію суб'єкта господарювання. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
За змістом ст. 61 Господарського кодексу України претензії кредиторів до суб'єкта господарювання, що ліквідується, задовольняються з майна цього суб'єкта, якщо інше не передбачено цим Кодексом та іншими законами. Черговість та порядок задоволення вимог кредиторів визначаються відповідно до закону.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.43,49, п.1-1 ст. 80, 82-85 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити частково.
2. Зобов"язати ліквідаційну комісію ТОВ "Агросервіс", Полтавської області, смт.Диканька, вул.Мічуріна (код ЄДРПОУ 24655438) провести дії, направлені на реалізацію майна для погашення заборгованості за кредитним договором від 06.02.2001 року перед Закритим акціонерним товариством комерційним банком " Приватбанк" в ocoбi філії "Донецьке регіональне управління" ЗАТ КБ "Приватбанк".
3. В частині позовних вимог про зобов"язання ліквідаційну комісію вчинити певні дії, а саме: надати документи на підставі яких відкрито ліквідаційну процедуру, реєстр кредиторів, відомості чи увійшло майно ТОВ "Агросервіс", яке передано у заставу та не реалізовано виконавчою службою у ліквідаційну масу, пропозиції щодо того, яким чином буде проводитись реалізація майна та в які строки припинити провадження у справі.
4. Стягнути з ТОВ "Агросервіс", 38500, Полтавської області, смт.Диканька, вул.Мічуріна (код ЄДРПОУ 24655438, р\р невідомий) на користь Закритого акціонерного товариства комерційного банка " Приватбанк" в ocoбi філії "Донецьке регіональне управління" ЗАТ КБ "Приватбанк", 83000, м.Донецьк вул.Октябрська, 82 а (к/рах 32006176101 в Обласному управлінні НБУ, МФО 335496,. код ЄДРПОУ 21955660) 85 грн. державного мита та 118 грн. судових витрат.
Видати наказ із набранням цим рішенням законної сили.
Суддя Тимощенко О.М.
Згідно з оригіналом
помічник судді Мацко О.С.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2007 |
Оприлюднено | 07.11.2007 |
Номер документу | 1085257 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні