ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Номер провадження 22-з/821/4/23 Справа № 707/2872/20Головуючий по першій інстанції Смоляр О.А. Доповідач в апеляційній інстанції Вініченко Б.Б.
УХВАЛА
26 січня 2023 року Черкаський апеляційний суд в складі колегії:
суддів Вініченка Б.Б., Новікова О.М., Нерушак Л.В.
за участю секретаря Чуйко А.В.
розглянувши заяву ОСОБА_1 про виправленняописки впостанові Черкаського апеляційного суду від 22 грудня 2022 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, ОСОБА_2 , державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Черкаському районі та м.Черкасах Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Заєць Марини Іванівни, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , Діденка Дмитра Вікторовича, Тарана Руслана Васильовича, ОСОБА_8 , державного реєстратора Першої Черкаської державної нотаріальної контори Черкаського міського нотаріального округу Черкаської області Починок Юлії Вадимівни про визнання незаконними правові акти органу державної влади, визнання недійсним договір оренди земельної ділянки, визнання недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки, скасування рішень про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки та права власності на земельні ділянки та повернення земельних ділянок із незаконного володіння, -
в с т а н о в и в:
Постановою Черкаського апеляційного суду від 22 грудня 2022 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а рішення Черкаського районногосуду Черкаськоїобласті від13січня 2022рокузалишено без змін.
10 січня 2023 року на адресу Черкаського апеляційного суду надійшла заява ОСОБА_1 про виправлення описки у постанові суду.
Заява мотивована тим, що по тексту постанови суд здійснив написання слова «проєкт», замість правильного «проект», що не відповідає правилам українського правопису.
Відповідно до вимог частин першої, другоїстатті 269 ЦПК Українисуд може за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудність.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року №437 про питання українського правопису, з метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм Кабінет Міністрів України постановив погодитися з пропозицією Міністерства освіти і науки та національної академії наук щодо схвалення Українського правопису в новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису; визнати такими, що втратив чинність, пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 1992 року №309 «Питання українського правопису» (ЗП України, 1992р., №6, ст. 145).
Вказана постанова Кабінету Міністрів України набрала чинності 30 травня 2019 року.
У параграфі 126 Українського правопису в новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису визначено, що є правильним написання слова саме «проєкт», а не «проект».
Отже, постанова Черкаського апеляційного суду від 22 грудня 2022 року не містить описок, а тому у задоволенні заяви ОСОБА_1 слід відмовити.
Керуючись статтями 260, 269 ЦПК України,
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 провиправлення опискивпостанові Черкаського апеляційного суду від 22 грудня 2022 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 доГоловного управлінняДержгеокадастру уЧеркаській області, ОСОБА_2 ,державного кадастровогореєстратора міськрайонногоуправління уЧеркаському районіта м.ЧеркасахГоловного управлінняДержгеокадастру уЧеркаській областіЗаєць МариниІванівни, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,Бойко ОльгиОлександрівни,Діденка ДмитраВікторовича,Тарана РусланаВасильовича,Нагаєвського ОлександраГригоровича,державного реєстратораПершої Черкаськоїдержавної нотаріальноїконтори Черкаськогоміського нотаріальногоокругу Черкаськоїобласті ПочинокЮлії Вадимівнипро визнаннянезаконними правовіакти органудержавної влади,визнання недійснимдоговір орендиземельної ділянки,визнання недійснимдоговір купівлі-продажуземельної ділянки,скасування рішень продержавну реєстраціюправа орендиземельної ділянкита прававласності наземельні ділянкита поверненняземельних ділянокіз незаконноговолодіння залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і може бути оскаржена до Верховного Суду у касаційному порядку протягом тридцяти днів.
Повний текст ухвали складено 26 січня 2023 року.
Судді:
Суд | Черкаський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2023 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 108596753 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Черкаський апеляційний суд
Вініченко Б. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні