ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901,UA368999980313151206083020649
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
23.01.2023р. Справа №905/662/22
Господарський суд Донецької області у складі судді Зельман Ю.С., за участю секретаря судового засідання (помічника судді за дорученням) Коханової Ю.І, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фурлендер Віндтехнолоджі» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фрахттранссервис» про повернення безпідставно отриманих грошових коштів у розмірі 8 610 776,55 грн.
За участю представників сторін:
від позивача - не з`явились;
від відповідача - не з`явились;
Обставини справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фурлендер Віндтехнолоджі» звернулось до Господарського суду Донецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фрахттранссервис» про повернення безпідставно отриманих грошових коштів у розмірі 8 610 776,55 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на безпідставне утримання коштів відповідачем після розірвання договору транспортно-експедиторського обслуговування, внаслідок односторонньої відмови позивача від договору.
Ухвалою господарського суду Донецької області від 22.08.2022 відкрито провадження у справі № 905/662/22. Розгляд справи вирішено здійснювати в порядку загального позовного провадження. Відповідачу встановлено строк для надання відзиву на позовну заяву.
Ухвалою господарського суду Донецької області від 23.09.2022 витребувано у Міністерства соціальної політики України відомості про реєстрацію у якості внутрішньо переміщеної особи засновників Товариства з обмеженою відповідальністю «Фрахттранссервис» ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 . Підготовче засідання відкладено до отримання інформації від Міністерства соціальної політики України.
10.11.2022, у зв`язку з відсутністю відповіді від Міністерства соціальної політики України аналогічні відомості витребувано у Національної соціальної сервісної служби України.
21.11.2022 на виконання вимог ухвали від Національної соціальної сервісної служби України надійшла відповідь, де зазначено, що ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб не перебувають.
Ухвалами суду від 06.09.22, 03.10.2022, 28.11.2022 призначались підготовчі судові засідання,сторонам пропонувалось надати суду письмові пояснення відносно позовних вимог.
Ухвалою суду від 20.12.2022 закрито підготовче провадження у справі та призначено розгляд справи по суті на 23.01.2022.
Направлення ухвал було здійснено шляхом електронного листування на офіційні електронні адреси учасників справи.
Крім того, враховуючи місцезнаходження відповідача у Маріупольському районі Донецької області, яке з 05.03.2022 віднесено до «Переліку
територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», який затверджено
Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 22 грудня 2022 року № 309, з метою належного повідомлення учасників справи про рух справи, суд використовував альтернативні засоби повідомлення сторін про розгляд справи та 23.08.2022, 08.09.2022, 30.11.2022 та 22.12.2022 на офіційному веб-порталі Судової влади України розміщував оголошення про розгляд справи 905/662/22.
Відповідач свої правом на подання відзиву не скористався.
Судом встановлено факт належного повідомлення сторін про розгляд справи.
Окремо слід зазначити, що Господарський суд Донецької області знаходиться на території Харківської територіальної громади, яка з першого дня військової агресії перебуває під постійними ворожими обстрілами, які становлять загрозу життю та здоров`ю всіх учасників судового процесу. Окрім того, ворогом неодноразово вчинялися дії, спрямовані на руйнування об`єктів критичної інфраструктури регіону, що, зокрема, спричиняло тривале знеструмлення електричних мереж та вихід з ладу систем зв`язку та інтернету.
Такі обставини істотно уповільнили роботу суду, як щодо організаційно-технічного забезпечення судового процесу, так і щодо безпосереднього розгляду справи.
З урахуванням викладеного, за об`єктивних обставин розгляд даної справи був здійснений судом без невиправданих зволікань настільки швидко, наскільки це було можливим за вказаних умов, у межах розумного строку в контексті положень Господарського процесуального кодексу України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
З огляду на те, що під час розгляду справи судом було створено сторонам необхідні умови для доведення фактичних обставин справи, зокрема, було надано достатньо часу для реалізації кожним учасником спору своїх процесуальних прав, передбачених статтями 42, 46 ГПК України, зважаючи на наявність у матеріалах справи доказів, необхідних і достатніх для вирішення спору по суті, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін та за наявними в ній матеріалами.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, господарський суд,
ВСТАНОВИВ:
27 жовтня 2021 року, між ТОВ «Фурлендер Віндтехнолоджі» (надалі - Позивач/Замовник) та ТОВ "Фрахттранссервис" (надалі - Відповідач/Виконавець) було укладено договір транспортно - експедиторського обслуговування № 15/45-10/2021 (надалі - Договір), відповідно до якого Відповідач взяв на себе зобов`язання з перевезення 2 (двох) комплектів секцій веж ВЕУ 4,8МВт, відповідно до Специфікацій/заявок/ доручень, які є невід`ємною частиною Договору.
Згідно п.1.1. Договору, цей Договір регулює взаємовідносини Сторін щодо організації та забезпечення Виконавцем, від свого імені або від імені Замовника, але в будь-якому випадку за рахунок та в інтересах Замовника, комплекс робіт та послуг з доставки вантажу Замовника (далі «Вантаж») від місця зберігання/навантаження до місця призначення автомобільним транспортом за обумовленим маршрутом, включаючи організацію та забезпечення наступних робіт та послуг: розробка оптимального маршруту перевезення Вантажу Замовника; приймання Вантажу від Замовника або особи, зазначеної Замовником, у місці приймання Вантажу; організація перевезення Вантажу Замовника автомобільним транспортом за обумовленим маршрутом; отримання спеціальних дозволів на перевезення негабаритних та великовагових вантажів, організація супроводу автомобілем; проведення робіт, пов`язаних з диспетчеризацією, відстеженням вантажу, контроль та оформлення документального оформлення вантажу, а також інших робіт та послуг, необхідність яких може виникнути в ході організації та забезпечення доставки Вантажу Замовника до місця призначення.
Відповідно до п.п.1.2. -1.3. Договору, вантаж - 2 (два) комплекти секцій веж ВЕУ 4,8 МВт, відповідно до Специфікацій/заявок/ доручень, які є невід`ємною частиною Договору. Місце приймання вантажу - вказується у Специфікаціях/заявках/дорученнях.
Виконавець здійснює взаєморозрахунки з усіма учасниками транспортного процесу, здійснює оплату за рахунок коштів, перерахованих Замовником Виконавцю. Такі кошти не є власністю Виконавця та призначені виключно для здійснення взаєморозрахунків з усіма учасниками транспортного процесу, які залучаються Виконавцем для забезпечення комплексу робіт та послуг, зумовлених цим Договором, якщо Виконавець не є власником транспорту (п.1.7 Договору).
Умовами п.1.8. Договору встановлено, що вантаж передається у місці призначення за товарно-транспортними накладними та актами приймання-передачі вантажу. Приймання-передача вантажу у місці призначення здійснюється по зовнішньому вигляду та кількості, зазначеному в товарно-транспортних накладних та актах приймання-передачі вантажа. Представники сторін зобов`язуються на протязі 12 годин підписати акт приймання-передачі вантажа, після надходження вантажа до місця призначення з зазначенням зовнішнього вигляду.
Відповідно до п.2.1. Договору, Замовник до початку процесу відправки Вантажу погоджує з Виконавцем усі питання та видає Виконавцю Специфікацію/заявку/доручення на здійснення операцій з перевезення, експедиції та доставки Вантажу до місця призначення.
Специфікація/заявка/доручення має містити таку інформацію: асортимент, кількість, габаритні розміри та вагову характеристику вантажу з додатком пакувального листа;
місце відвантаження, адреса, контактна особа на відвантаженні;
місце призначення, адреса, контактна особа при розвантаженні;
особливі умови транспортування Вантажу.
Специфікація/заявка/доручення на відвантаження надсилається Замовником Виконавцю факсимільним зв`язком або у вигляді сканованої копії електронною поштою не пізніше 10 (десяти) днів до початку відправки/відвантаження Вантаж Замовника з місця приймання Вантажу.
Пунктом 4.5. Договору, передбачено що термін доставки Вантажу Замовника до місця призначення вказується у Специфікаціях/заявках/дорученнях на кожну окрему поставку, яка є невід`ємною частиною Договору, за винятком форс-мажору, несвоєчасне надання документів згідно з п.п. 2.1., 2.3.2.4. несвоєчасної оплати послуг Виконавця згідно з п. 5.3. даної угоди.
Відповідно до п. 5.1 Договору загальна вартість послуг Виконавця з перевезення вантажу зазначається у Специфікаціях/Заявках/дорученнях на кожну окрему поставку, 12 885 222,0 грн. (дванадцять мільйонів вісімсот вісімдесят п`ять тисяч двісті двадцять дві грн. 00 коп.), у т.ч. ПДВ - 20%, що еквівалентно 420 000,09 євро (чотириста двадцять тисяч євро 00 євроцентів) за курсом НБУ на день підписання Договору. Оплата проводиться у гривнях за курсом НБУ на дату здійснення платежу. Оплата Замовником здійснюється на протязі 2 (двох) робочих днів з моменту надання Виконавцем рахунку, якщо інше не передбачено в заявці. В разі затримки оплати Замовник сплачує пеню у розмірі 0,2% від суми платежу за кожен день прострочення. У вартість послуг Виконавця включаються всі витрати по оплаті послуг третіх осіб, що притягуються для здійснення доставки вантажа до місця призначення, а також інші витрати , що виникають при перевезенні та ТЕО вантажа замовнику: подання автомобільного транспорту, кріплення вантажа на автомобільному транспорті, перевезення від місця приймання до місця призначення, перевантаження вантажу за маршрутом транспортування, доставка вантажа автомобільним транспортом, отримання спеціальних дозволів та супровід автомобілем прикриття за маршрутом слідування до місця вивантаження, проведення робіт пов`язаних з диспетчеризацією, відстежування вантажу, контроль та оформлення документального оформлення вантажу.
За приписами п.5.3. Договору у рахунок майбутнього виконання робіт/послуг, на підставі наданого Виконавцем рахунку, Замовник забезпечує надходження на поточний рахунок Виконавця коштів у такому порядку:
50% передоплата до навантаження автомобілів для отримання дозвільної документації;
25% оплата після навантаження автомобілів;
25% оплата на розвантаженні автомобілів, якщо інше не зазначено у Специфікації/заявці/дорученні до цього Договору.
Цей Договір набирає чинності в день його підписання та діє до 31 грудня 2021 року. Якщо жодна із Сторін за 30 днів до закінчення строку Договору не сповістить іншу сторону письмово про розірвання Договору, термін його дії буде автоматично продовжено на наступний календарний рік (п.8.1).
Пунктом 8.4 Сторони домовились, що цей Договір може бути розірваний після повного взаємного розрахунку між Сторонами в таких випадках: 1) за взаємною згодою Сторін; 2) на вимогу будь-якої із Сторін з попереднім повідомленням іншої із Сторін за 30 днів у письмовому вигляді.
За умовами пункту 10.5 Договору документи, що направляються сторонами в ході листування в рамках цього договору, способами факсимільного або електронного зв`язку визнаються документами, що підтверджують волю сторін до моменту отримання оригіналів таких документів. При цьому Сторона, яка направила такий документ, несе відповідальність за справжність підписів своїх уповноважених представників та відбитків печаток. Наступне направлення оригіналів є обов`язковим.
Електронна пошта Замовника: logistics@fwt.com.ua Електронна пошта Виконавця: fraht@mail.com.
Договір підписаний уповноваженими особами та засвідчений печатками сторін.
На виконання Договору, ТОВ "Фрахттранссервис" виставило Замовнику рахунки №137 від 03.12.2021 на суму 79 258,15 грн., №139 від 06.12.2021 на 6 497 400грн, № 142 від 08.12.2021 на 46 645,64грн, №146 від 24.12.2021 на суму 140 000грн, №3 від 04.01.2022 на 80629,54 грн, №14 від 01.02.2022 на 568 400грн, №29 від 22.02.2022 на суму 1 136 100грн.
Замовник в якості передоплати за послуги які будуть надані в майбутньому, перерахував на рахунок Виконавця грошові кошти на загальну суму 8 610 776 грн 55 коп., що підтверджується платіжними дорученнями від: 06.12.2021 на суму 79 258,15 гривень, 07.12.2021 на суму 8400,00 гривень, 07.12.2021 на суму 6 489 000,00 гривень, 09.12.2021 на суму 46 645,64 гривень, 24.12.2021 на суму 140 000,00 гривень, 29.12.2021 на суму 24 525,84 гривень, 21.01.2022 на суму 43 811,38 гривень, 21.01.2022 на суму 80 629,54 гривень, 01.02.2022 на суму 568 400,00 гривень, 22.02.2022 на суму 565 053,00 гривень (платіжне доручення №15751), 22.02.2022 на суму 565 053,00 гривень (платіжне доручення №15758).
Згідно доводів Позивача, станом на 04.08.2022, Сторонами не було узгоджено та підписано жодної Специфікації/заявки/доручення щодо визначених пунктом 2.1 Договору умов перевезення вантажу. Замовлені відповідно до укладеного договору послуги Товариством "Фрахттранссервис" не виконані. У кінці лютого 2022 року у Замовника взагалі пропав будь який зв`язок з керівництвом Виконавця.
04 серпня 2022 року, на підставі ст. 935 ЦК України, Замовник направив Виконавцю повідомлення про розірвання договору транспортно - експедиторського обслуговування № 15/45-10/2021 від 27.10.2021 року із вимогою протягом семи днів з дати отримання претензії повернути кошти у розмірі 8 610 776,55 гривень, які були перераховані Виконавцю у якості передоплати за вказаним договором.
Враховуючи, що місцезнаходження та юридична адреса Виконавця заходиться на тимчасово окупованій території України (м.Маріуполь), вказане повідомлення було засвідчене електронним підписом керівника Замовника та відповідно до умов п.10.5 Договору, направлено на електронну адресу Виконавця fraht@mail.com зазначену в Договорі як офіційну.
Проте, претензія Замовника залишилася без задоволення, кошти Виконавцем повернені не були.
Вважаючи порушеним своє право, ТОВ «Фурлендер Віндтехнолоджі» звернулося до суду з позовом про стягнення з ТОВ «Фрахттранссервис» коштів у сумі 8 610 776,55 гривень.
Джерела права, акти їх застосування та мотиви, з яких виходить господарський суд при прийнятті рішення.
Спірні правовідносини, що виникли між сторонами, регулюються нормами Цивільного та Господарського кодексів України, та умовами Договору № 15/45-10/2021 від 27.10.2021.
Статтею 11 Цивільного кодексу України передбачено, що цивільні права і обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також з дій осіб, що не передбачені актами цивільного законодавства, але за аналогією породжують цивільні права і обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України, ст.173 Господарського кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Зобов`язання згідно із ст.ст.11, 509 Цивільного кодексу України, ст.174 Господарського кодексу України виникають, зокрема, з договору та інших правочинів.
Статтею 193 Господарського кодексу України визначено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 693 Цивільного кодексу України передбачено, якщо договором встановлений обов`язок покупця частково або повністю оплатити товар до його передання продавцем (попередня оплата), покупець повинен здійснити оплату в строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо такий строк не встановлений договором, - у строк, визначений відповідно до статті 530 цього Кодексу.
У відповідності до ч. 1 ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Судом встановлено, що укладений між сторонами вищезазначений Договір за своєю правовою природою є договором транспортного експедирування.
Відповідно до статті 929 Цивільного кодексу України, за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов`язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов`язаних з перевезенням вантажу. Договором транспортного експедирування може бути встановлено обов`язок експедитора організувати перевезення вантажу транспортом і за маршрутом, вибраним експедитором або клієнтом, зобов`язання експедитора укласти від свого імені або від імені клієнта договір перевезення вантажу, забезпечити відправку і одержання вантажу, а також інші зобов`язання, пов`язані з перевезенням. Договором транспортного експедирування може бути передбачено надання додаткових послуг, необхідних для доставки вантажу (перевірка кількості та стану вантажу, його завантаження та вивантаження, сплата мита, зборів і витрат, покладених на клієнта, зберігання вантажу до його одержання у пункті призначення, одержання необхідних для експорту та імпорту документів, виконання митних формальностей тощо). Умови договору транспортного експедирування визначаються за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом, іншими нормативно-правовими актами.
Письмова форма договору транспортного експедирування передбачена ст. 930 ЦК України.
Розмір плати експедиторові встановлюється договором транспортного експедирування, якщо інше не встановлено законом. Якщо розмір плати не встановлений, клієнт повинен виплатити експедитору розумну плату (ст. 931 ЦК України),
Відповідно до статті 935 Цивільного кодексу України, клієнт або експедитор має право відмовитися від договору транспортного експедирування, попередивши про це другу сторону в розумний строк. Сторона, яка заявила про таку відмову, зобов`язана відшкодувати другій стороні збитки, завдані їй у зв`язку із розірванням договору.
Згідно з ч. 3 ст. 651 Цивільного кодексу України, у разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.
Частиною 2 ст. 653 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі розірвання договору зобов`язання сторін припиняються.
Як вбачається з матеріалів справи Позивач, керуючись приписами ст. 935 ЦК України, направив на електронну адресу відповідача 04.08.2022 повідомлення про розірвання Договору №15/45-10/2021 від 27.10.2021 з вимогою повернення перерахованих коштів протягом семи днів з моменту отримання цього повідомлення.
Отже з аналізу вищенаведених норм права вбачається, що Договір № 15/45-10/2021 від 27.10.2021, на підставі якого було перераховано спірну суму коштів, розірвано, тому правовідносини сторін за даним договором припинились, отже підстава, на якій Виконавець набув ці кошти, відпала.
Згідно частини 1 ст. 1212 Цивільного кодексу України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події. Положення цієї глави застосовуються також до вимог про повернення виконаного однією із сторін у зобов`язанні (ч.2 ст. 1212 ЦК України).
Також, аналіз ч. 1 та п. 3 ч. 3 ст. 1212 Цивільного кодексу України дає підстави вважати, що положенні цієї статті підлягають застосуванню навіть у разі отримання особою коштів на підставі договірних зобов`язань, але за умови припинення дії цих зобов`язань.
Конструкція статті 1212 ЦК, свідчить про необхідність установлення так званої "абсолютної" безпідставності набуття (збереження) майна не лише в момент його набуття (збереження), а й станом на час розгляду спору.
Суд відзначає, що у разі припинення зобов`язань сторін за Договором, позивач має право розраховувати на стягнення з відповідача сплаченої йому передоплати на підставі статті 1212 ЦК України, оскільки її положення застосовуються також при поверненні виконаного однією із сторін у зобов`язанні у разі, коли підстава, на якій воно було набуте, відпала, тобто у разі, коли договір є припиненим.
Право на відмову від договору встановлено ст. 935 ЦК України, тобто встановлено законом при дотриманні порядку такого розірвання, в зв`язку з односторонньою відмовою сторони договору. Одностороння відмова від договору можлива у будь-який час - як до початку надання послуги, так і в процесі її надання до завершення відповідних дій. Винятки з цього правила можуть бути встановлені законом або договором. Крім того, таке право на законних підставах може належати будь якій стороні.
Враховуючи зазначене, повідомлення яке було надіслано позивачем на адресу відповідача 04.08.2022 про розірвання договору, є односторонньою відмовою від договору і судом встановлено, що позивачем дотримано порядок розірвання договором шляхом направлення односторонньої відмови від договору.
Відтак, суд дослідивши питання законності вчинення односторонньої відмови від договору з ініціативи позивача встановив, що в даному конкретному випадку право на односторонню відмову від договору в позасудовому порядку визначено законом, а відтак договір є розірваним з моменту отримання відповідачем відповідного повідомлення.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 04.05.2018 року в справі № 927/468/17 а також у постановах Верховного Суду від 06.08.2019 р. у справі №910/5027/18 та від 07.08.2019 р. у справі №752/5986/16-ц.
Наявні в матеріалах справи платіжні доручення свідчать, що на виконання умов Договору № 15/45-10/2021 Позивач перерахував на рахунок ТОВ «Фрахттранссервис» кошти на загальну суму 8 619 776 грн. 55 коп., що не спростовано Відповідачем. При цьому, матеріали справи не містять належних та допустимих доказів про надання Товариством «Фрахттранссервис» послуг на вказану суму, чи повернення зазначених коштів на рахунок Позивача.
Отже враховуючи той факт, що договір є розірваним внаслідок односторонньої відмови Позивача від Договору, правова підстава для утримання коштів, які були перераховані Позивачем Відповідачу як передплата за надання послуг, відпала, і як наслідок у Відповідача виник обов`язок щодо повернення зазначеної грошової суми Позивачу.
Відповідно до ст.13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
Згідно з п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та статями 73, 74, 77, 79 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Враховуючи вищевикладене, дослідивши умови договору, надавши відповідну юридичну оцінку всім доказам на які посилається позивач, як на підставу своїх вимог, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позову.
У відповідності до статті 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на Відповідача.
Керуючись ст.ст.12, 13, 73, 74, 76, 77, 79, 86, 91, 129, 236-238, 240, 241, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Фурлендер Віндтехнолоджі» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фрахттранссервис» про повернення безпідставно отриманих грошових коштів у розмірі 8 610 776,55 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фрахттранссервис» (87504, Донецька область, місто Маріуполь, вул. Мартенівська, буд.16; код ЄДРПОУ 20390931) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фурлендер Віндтехнолоджі» (89200, Закарпатська область, м. Перечин, вул. Промислова, буд.7А, код ЄДРПОУ 37011495) грошові кошти у розмірі 8 610 776 грн 55 коп (вісім мільйонів шістсот десять тисяч сімсот сімдесят шість гривень 55 копійок) та витрати по сплаті судового збору у розмірі 129 161,65 грн. (сто двадцять дев`ять тисяч сто шістдесят одну грн. 65 копійок).
Рішення прийняте у нарадчій кімнаті, його вступну та резолютивну частини проголошено у судовому засіданні 23.01.2023 року.
Повний текст рішення складено та підписано 01.02.2023.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана учасниками справи до Східного апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені Главою 1 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Ю.С. Зельман
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2023 |
Оприлюднено | 02.02.2023 |
Номер документу | 108709300 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Крестьянінов Олексій Олександрович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Крестьянінов Олексій Олександрович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Крестьянінов Олексій Олександрович
Господарське
Господарський суд Донецької області
Зельман Юлія Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні