Ухвала
від 03.02.2023 по справі 320/2030/23
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

03 лютого 2023 року м. Київ Справа № 320/2030/23

Суддя Київського окружного адміністративного суду Войтович І.І., перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРЕСТИЖБУД-ІНВЕСТ" до Головного управління Держгеокадастру у м.Києві , Державного кадастрового реєстратора відділу у Татарбунарському районі ГУ Держгеокадастру в Одеській області Градинар Ірини Валеріївни про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось ТОВ "ПРЕСТИЖБУД-ІНВЕСТ" з позовом до Головного управління Держгеокадастру у м.Києві , Державного кадастрового реєстратора відділу у Татарбунарському районі ГУ Держгеокадастру в Одеській області Градинар Ірини Валеріївни , у якому просить суд:

- визнати протиправними дії Державного кадастрового реєстратора відділу у Татарбунарському районі ГУ Держгеокадастру в Одеській області Градинар Ірини Валеріївни щодо державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:82:101:0032 площею 0,2401 га, цільове призначення - для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства для будівництва, обслуговування та ремонту об`єктів інженерної, транспортної та енергетичної інфраструктури, об`єктів зв`язку та дорожнього господарства (крім об`єктів дорожнього сервісу);

- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у м. Києві скасувати державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:82:101:0032 площею 0,2401 га, цільове призначення - для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства для будівництва, обслуговування та ремонту об`єктів інженерної, транспортної та енергетичної інфраструктури, об`єктів зв`язку та дорожнього господарства (крім об`єктів дорожнього сервісу) з одночасним закриттям поземельної книги щодо такої земельної ділянки.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суд виходить з наступного.

Згідно із частиною першою статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до абзацу першого частини другої статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно п. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Позивач в позовні заяві зазначив про те. що про існування спірної земельної ділянки він дізнався на початку лютого 2022 року, але через оголошений в країні воєнний стан, звернутись до суду стала можливість з серпня 2022 року з моменту отримання відповіді ГУ Держгеокадастру в м. Києві від 12.08.2022 за вих. №29-26-0.31-1947/2-22, у зв`язку з чим вважає, що строк має бути обраховано з 12.08.202, який відповідно позивачем не пропущено.

Враховуючи вищезазначене, суд зазначає про те, що в разі пропуску строку звернення до суду із позовом, позивач має відповідно до п. 6 ст. 161 КАС України, подати до позовної заяви окремо складену відповідну заяву із належним обґрунтуванням причин пропуску строку, наданням доказів поважності такого пропуску та проханням поновити пропущений строк звернення до суду з позовною заявою.

Таким чином, позовна заява не відповідає вимогам ч. 6 ст. 161 КАС України.

Також, дослідивши позовну заяву та додані до неї документи встановлено, що позов не відповідає вимогам ч. 3 ст. 161 КАС України, яка передбачає, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Представником позивача надано до позовної заяви два платіжних доручення про сплату судового збору від 02.08.2022 №23 у сумі 2481,00 грн. та № 24 на суму 2481,00 грн.

Суд зазначає, що згідно вказаних платіжних доручень вбачається сплата судового збору за подання позовної заяви до Окружного адміністративного суду міста Києва та сплачено вказані кошти за відповідними реквізитами, у зв`язку з чим, у суду відсутні підстави для врахування останніх у даній справі.

Таким чином, позовна заява не відповідає вимогам ч. 3 ст. 161 КАС України.

Відповідно суд зазначає, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (ч. 2 ст. 132 КАС).

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI (далі Закон № 3674-VI).

Згідно ст. 1 Закону № 3674-VI - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Положеннями абз. 1 ч. 1 ст. 3 Закону №3674-VI) визначено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Статтею 4 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі

Зокрема, Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" встановлено з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу у розмірі 2684,00 грн.

Частиною 2 статті 4 Закону № 3674-VI визначено, що за подання, зокрема, юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір у вигляді 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 2684,00 грн.

У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону №3674-VI).

Як встановлено судом, позивачем у поданому позові заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, судовий збір не сплачено, що є порушенням вимог ч. 3 ст. 161 КАС України.

Таким чином, вказаний недолік позовної заяви позивач має усунути шляхом подання до суду документа про сплату судового збору в розмірі 5368,00 грн.

Суд звертає увагу позивача на те, що інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.

Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв`язку з чим суд, враховуючи положення статті 169 КАС України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та встановити строк для усунення недоліків позовної заяви.

Указані недоліки повинні бути усунені шляхом подання до суду:

- клопотання про визнання поважними причини пропуску строку звернення до суду з вказаним позовом із зазначенням належного обґрунтування та наданням доказів поважності пропуску строку звернення до суду з даним позовом та проханням поновити відповідний строк;

- оригіналу документу про сплату судового збору за звернення до суду у сумі 5368,000 грн.

При цьому, необхідно зазначити, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням у доступі до правосуддя. Так, згідно з практикою Європейського суду з прав людини, сформульовану, зокрема, в рішеннях від 20 травня 2010 р. у справі "Пелевін проти України" (п. 27), від 30 травня 2013 року у справі "Наталія Михайленко проти України" (п. 31) зазначено, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності скарг, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою: регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРЕСТИЖБУД-ІНВЕСТ" до Головного управління Держгеокадастру у м.Києві , Державного кадастрового реєстратора відділу у Татарбунарському районі ГУ Держгеокадастру в Одеській області Градинар Ірина Валеріївна про визнання протиправними дій, зобов`зання вчинити дії, - залишити без руху.

Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Войтович І.І.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.02.2023
Оприлюднено06.02.2023
Номер документу108773967
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —320/2030/23

Рішення від 11.01.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Войтович І.І.

Ухвала від 04.10.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Войтович І.І.

Ухвала від 17.07.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Войтович І.І.

Ухвала від 05.07.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Войтович І.І.

Ухвала від 01.06.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Войтович І.І.

Ухвала від 24.04.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Войтович І.І.

Ухвала від 04.04.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Войтович І.І.

Ухвала від 06.03.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Войтович І.І.

Ухвала від 03.02.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Войтович І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні