Справа №621/16/18
Провадження №1-кп/621/12/23
УХВАЛА
07 лютого 2023 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області
у складі: судді - ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2
з участю сторін кримінального провадження
з боку обвинувачення: прокурора - ОСОБА_3
з боку захисту обвинуваченого - ОСОБА_4
захисника - ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження № 42017220000000720 по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
В судове засідання без повідомлення причин не з`явилися свідки ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 . Судові повістки, направлені особисто прокурором ОСОБА_3 , повернуто на адресу суду без вручення.
Прокурор ОСОБА_3 заявила клопотання про надання судового доручення органу досудового розслідування про проведення слідчої (розшукової) дії з метою встановлення фактчиного місця перебування вказаних свідків.
На обгрунтування послалася на те, що судові повістки, направлені рекомендованими листами на адресу свідків, зазначену в обвинувальному акті, повернуто за закінченням терміну зберігання.
Крім того, до суду надійшло клопотання свідка ОСОБА_7 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з Жовтневим районним судом Миколаївської області, посилаючись на значну відстань між місцем її проживання та місцем знаходження суду.
Обвинувачений ОСОБА_4 , захисник ОСОБА_5 не заперечували проти клопотання прокурора.
Учасники судового провадження не заперечували проти допиту свідка ОСОБА_7 в режимі відеоконференції.
Суд, вислухавши думку прокурора, виходить з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 333 КПК України, у разі, якщо під час судового розгляду виникне необхідність у встановленні обставин або перевірці обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження, і вони не можуть бути встановлені або перевірені іншим шляхом, суд за клопотанням сторони кримінального провадження має право доручити органу досудового розслідування провести певні слідчі (розшукові) дії. У разі прийняття такого рішення суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для проведення слідчої (розшукової) дії та ознайомлення учасників судового провадження з її результатами.
Відповідно до ч. 1 ст. 327 КПК України, якщо в судове засідання не прибув за викликом свідок, спеціаліст, перекладач або експерт, заслухавши думку учасників судового провадження, суд після допиту інших присутніх свідків призначає нове судове засідання і вживає заходів для його прибуття. Суд також має право постановити ухвалу про привід свідка та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення у випадках та в порядку, передбачених главами 11 та 12 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 6 ст. 22 КПК України, суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Отже, зважаючи на мету кримінального провадження та визначений процесуальним законом механізм забезпечення заходів кримінального провадження, враховуючи ту обставину, що в інший спосіб неможливо повідомити свідків про час та місце судового розгляду, суд вважає, що клопотання прокурора підлягає задоволенню.
З метою забезпечення участі свідка ОСОБА_7 у розгляді даного кримінального провадження, суд вважає за необхідне доручити Жовтневому районному суду Миколаївської області проведення судового засідання в режимі відеоконференцзв`язку.
На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 333, п. 5 ч. 1 ст. 336 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Доручити органу досудового розслідування СУ ГУ НП в Харківській області проведення слідчої (розшукової) дії щодо встановлення фактичного місця перебування:
- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає: АДРЕСА_1 ;
- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що проживає АДРЕСА_2 ;
- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . що проживає: АДРЕСА_3 ;
- ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що проживає: АДРЕСА_4 ;
- ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , що проживає: АДРЕСА_5 , з метою їх виклику для допиту в судовому засіданні в якості свідків.
Провести дистанційне судове засідання по розгляду кримінального провадження № 42017220000000720 по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, в режимі відеоконференції з Жовтневим районним судом Миколаївської області з метою участі у судовому засіданні свідка ОСОБА_7 .
Доручити Жовтневому районному суду Миколаївської області проведення судового засідання в режимі відеоконференцзв`язку (дистанційне судове провадження) із Зміївським районним судом Харківської області, яке призначено на 09 год 00 хв 06 березня 2023 року.
Строк виконання ухвали до 06 березня 2023 року.
Судовий розгляд відкласти до 09 гд 00 хв 06 березня 2023 року.
Копію ухвали суду направити до СУ ГУ НП в Харківській області для виконання.
Контроль за виконанням ухвали суду покласти на процесуального керівника у кримінальному провадженні № 42017220000000720 прокурора другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочиністю Харківської обласної прокуратури ОСОБА_12 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2023 |
Оприлюднено | 08.02.2023 |
Номер документу | 108811387 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Зміївський районний суд Харківської області
Бібік О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні