Справа № 761/2527/23
Провадження № 2/761/5487/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2023 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Рибак М.А., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з даним позовом.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.01.2023 року матеріали справи передані судді Рибаку М.А.
Дослідивши матеріали позовної заяви, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивачем, окрім трьох вимог майнового характеру, заявлено також вимогу немайнового характеру, а саме: визнати об`єктом спільної сумісної власності доходи, отримані протягом 2017-2022 років ОСОБА_2 від діяльності ТОВ "Експосервіс Україна", ТОВ "Експоальянс", ТОВ "Технополігон", ТОВ "ТД Трансагро".
Таким чином, спір, який виник між сторонами, має одночасно майновий та немайновий характер.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» розмір ставки судового збору із позовних заяв, які подаються до суду фізичною особою, немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а із позовних заяв, які подаються до суду, майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Разом з тим, на підтвердження сплати судового збору за звернення до суду з даним позовом позивачем долучено квитанцію на суму 13420,00 грн.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову визначається: у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Як вбачається із змісту позовних вимог, одна із позовних вимог, яка заявлена позивачем є неконкретною, зокрема, позивач просить стягнути з відповідача на її користь 1/2 доходів, отриманих відповідачем протягом 2017-2022 років від діяльності ТОВ "Експосервіс Україна", ТОВ "Експоальянс", ТОВ "Технополігон", ТОВ "ТД Трансагро". При цьому, позивач не вказує ціну позову стосовно даної вимоги, зазначаючи, що їй невідома інформація щодо розміру отриманих відповідачем доходів по об`єктивним причинам.
Таким чином, позивачу необхідно надати до суду уточнену позовну заяву, в якій зазначити ціну позову, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються, а також надати до суду квитанцію про сплату судового збору за вимогу немайнового характеру у розмірі 1073, 60 грн.
У відповідності з ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи викладене та керуючись ст. 175, 177, 185, 259, 260 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків терміном 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ М.А. РИБАК
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2023 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 108861856 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Рибак М. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні