ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/2731/20 Провадження № 2/636/470/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 лютого 2023 року Чугуївський міський суд Харківської області
у складі : головуючого судді Гуменного З.І.,
за участю: секретаря судових засідань Шикової К.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чугуєва заяву представника відповідача СТ АК «Чугуївський» адвоката Летючого Віктора Петровича про проведення розгляду справи в режимі відеоконференції, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до з позовом до садівничого товариства агропромислового комбінату «Чугуївський», третя особа: ОСОБА_2 , в якому просить визнати незаконним рішення щодо накладення штрафу та пені, скасувати його та повернути безпідставно набуті кошти, стягнути неправомірно здобуті кошти за ненадані послуги, визнати незаконним відключення будинку позивача від лінії електропередачи та зобов`язати виплатити вартість підключення, зобов`язати повернути авансові платежі за неспожиту електроенергію, визнати незаконним рішення правління СТ про виключення позивача зі складу товариства та зобов`язати відповідача відмінити це рішення, стягнути моральну шкоду, судові витрати по оплаті судового збору та витрати на правову допомогу.
Від відповідача СТАК «Чугуївський» адвокатаЛетючого В.П. надійшло клопотання про участь у судовому розгляді справи у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення ВКЗ з використання власних технічних засобів, оскільки він не може вчасно з`явитися до суду у зв`язку з призначенням в іншому суді судового засідання щодо розгляду клопотання про продовження строку запобіжного заходу.
Вивчивши клопотання представників, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Відповідно до вимог ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).
Відповідно до п. 46 Положення за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Крім того, за рекомендаціями Ради суддів України від 02.03.2022, якщо за об`єктивних обставин учасник провадження не може брати участь в судовому засіданні в режимі ВКЗ за допомогою технічних засобів, визначених КПК, як виняток допускати участь такого учасника в режимі ВКЗ за допомогою будь-яких інших технічних засобів, в тому числі і власних.
Дослідивши матеріали справи, вивчивши клопотання представника, з метою забезпечення оперативності судового провадження у розумний строк, оскільки право на участь сторони у судовому засіданні в режимі відеоконференції передбачено ЦПК України, суд вважає доцільним здійснювати проведення судового розгляду у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням захисником власних технічних засобів за допомогою системи ВКЗ за участю представника відповідача.
Керуючись ст. ст. 208-210, 212, 258-261 ЦПК України, суд -
п о с т а н о в и в :
Клопотання представника відповідача СТАК «Чугуївський» адвокатаЛетючого ВіктораПетровича про проведення судового розгляду у режимі відеоконференції задовольнити.
Проведення судового розгляду по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до садівничого товариства агропромислового комбінату «Чугуївський», третя особа: ОСОБА_2 , про визнання рішень незаконними, стягнення коштів та зобов`язання вчинити певні дії здійснювати у дистанційному режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи ВКЗ за участю представника відповідача СТ АК «Чугуївський» адвоката Летючого Віктора Петровича.
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2023 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 108889789 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Чугуївський міський суд Харківської області
Гуменний З. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні