Справа № 405/857/23
провадження № 1-кс/405/543/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.02.2023 м. Кропивницький
слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду у м. Кропивницькому клопотання старшого слідчого в ОВС ВРЗЗС СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 про проведення обшуку у кримінальному провадженні № 12022120000000997 від 29.11.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 361 КК України
ВСТАНОВИВ:
старший слідчий в ОВС ВРЗЗС СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 за погодженням з прокурором відділу Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до слідчого з клопотанням про проведення обшуку приміщення АДРЕСА_1 , яке відповідно до інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно зареєстроване на праві приватної власності за ОСОБА_5 , з метою відшукання та вилучення: мобільного телефону «NOMI І 1870 DUOS» який має IMEI НОМЕР_1 та ІМЕІ НОМЕР_2 , журналів, записників, спеціалізованого технічного приладдя, мобільних терміналів з різними SIM-картками, ноутбуків, планшетів, персональних комп`ютерів.
В обґрунтування клопотання слідчого, що у провадженні СУ ГУНП в Кіровоградській області знаходяться матеріали досудового розслідування №12022120000000997 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361 КК України, за фактом того, що група осіб, за попередньою змовою, на території Кіровоградської області, здійснюють втручання в роботу електронно-обчислюваних машин (компьютерів), автоматизованих систем, що призвело до витоку, втрати інформації та до порушення встановленого порядку її маршрутизації.
В ході проведення заходів працівниками ВПК в Кіровоградській області ДКП НП України встановлено, що група невстановлених осіб орендували офісне приміщеннея за адресою: Кіровоградської області, а саме АДРЕСА_1 , де використовуючи пристрій для здійснення телефонних дзвінків, попередньо встановлено, що це мобільний телефон «NOMI І 1870 DUOS» який має IMEI НОМЕР_1 та ІМЕІ НОМЕР_2 , в якому починаючи з липня 2022 року по грудень 2022 року було використано 532 СІМ-карти з різними мобільними номерами різних операторів мобільного зв`язку. Аналізом вищевказаних 532 СІМ-карт встановлено, що за вищевказаний період 211 клієнтам АТ «КБ Приватбанк» з різних територіальних обласних центрів України надходили телефонні дзвінки щодо нібито заблокування їх кредитних карток з яких в подальшому відбувалося списання грошових коштів з їхнього банківського рахунку в тому числі здійснювалось поповнення 33 мобільних номерів із 532 СІМ- карт, на загальну суму 89 130 грн., які працювали в апараті з IMEI НОМЕР_1 та ІМЕІ НОМЕР_2 . Попередньо працює «кол-центр» та всі 211 клієнтів АТ «КБ Приватбанк» є також потерпілими від «соцінженерії».
Допитані в ході проведення досудового розслідування свідки підтвердили факт вчинення особою, яка займає офісне приміщення за адресою: АДРЕСА_1 кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 361 КК України.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно приміщення АДРЕСА_1 , на праві приватної власності належить ОСОБА_5 .
Слідчий в клопотанні вказав, що з метою відшукання речових доказів, а саме: мобільного телефону «NOMI І 1870 DUOS» який має IMEI НОМЕР_1 та ІМЕІ НОМЕР_2 , журналів, записників, спеціалізованого технічного приладдя, мобільних терміналів з різними SIM-картками, ноутбуків, планшетів, персональних комп`ютерів, необхідно провести обшук за адресою: АДРЕСА_1 .
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив задовольнити.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, заслухавши доводи слідчого, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступних висновків.
Слідчий суддя встановив, що у провадженні СУ ГУНП в Кіровоградській області знаходяться матеріали досудового розслідування №12022120000000997 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361 КК України, за фактом того, що група осіб, за попередньою змовою, на території Кіровоградської області, здійснюють втручання в роботу електронно-обчислюваних машин (компьютерів), автоматизованих систем, що призвело до витоку, втрати інформації та до порушення встановленого порядку її маршрутизації (а.к. 2 - витяг з ЄРДР).
Відповідно до ч.1 ст.233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
Згідно з ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно відповідати вимогам ч.3 ст.234 КПК України. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Одночасно ч.5 ст.234 КПК України визначено, що слідчий суддя зобов`язаний відмовити у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
У зв`язку з викладеним вбачається, слідчим не доведено, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, як проведення обшуку у володінні особи, тобто слідчим не доведена наявність достатніх підстав вважати, що відшукувані речі і документи знаходяться у приміщенні АДРЕСА_1 , а тому визначені законом підстави для проведення обшуку за даним клопотанням слідчого відсутні, клопотання є необґрунтованим і таким, що не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 233-235, 369-372 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні клопотання слідчого -відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_6
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2023 |
Оприлюднено | 27.02.2024 |
Номер документу | 109188602 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Плохотніченко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні