Справа № 2-1407/11
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.02.2011 року Московський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого Скотаря А.Ю.;
при секретарі Кошовій Г.О.;
у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Харківської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою в якій зазначив, що йому та сину ОСОБА_3 на праві спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1 .
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер. Спадкоємцями першої черги після померлого є позивач та відповідачка. Позивач фактично прийняв спадщину так як одразу після смерті сина став мешкати в спірній квартирі, слідкувати за її станом, сплачувати комунальні платежі, проте до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини не звертався. Відповідачка також не зверталась до нотаріальної контори, в управління спадковим майном не вступала, тобто спадщину не прийняла.
Позивач просить визнати за ним право власності на частину спірної квартири в порядку спадкування за законом після померлого сина.
В суді позивач підтримав позовні вимоги та пояснив так, як викладено в позові. Просив слухати справу за відсутності представника Харківської міської ради, який не з`явився до суду без поважних причин і винести заочне рішення.
Відповідачка проти позову не заперечувала і визнала його в повному обсязі.
Представник залученої до участі у справі в якості співвідповідача Харківської міської ради до суду не з`явився, причини неявки не повідомив, про дату та час слухання справи сповіщений належним чином що, враховуючи заяву позивача, дає змогу розглянути справу за його відсутності з винесенням заочного рішення на підставі ст. 224-226 ЦПК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до свідоцтва про право власності на житло № НОМЕР_1 від 16.01.1995 квартира АДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , що, окрім цього, підтверджується довідкою КП «Харківське міськБТІ» (а.с. 7-8).
Зазначена квартира складається з двох кімнат, має загальну площу 47,7 кв.м. (а.с. 9-10).
Позивач на теперішній час мешкає в спірній квартирі, хоча з 1997 року знятий з реєстрації за її адресою, технічний паспорт на квартиру виданий на його ім`я, на його ім`я відкрито і лицевий рахунок, заборгованості з експлуатаційних зборів не має, що підтверджується довідками дільниці № 39 КП «Жилкомсервіс» (а.с. 15-16).
Вказані обставини підтверджують той факт, що після смерті сина позивач дійсно вступив в управління та володіння спадковим майном, підтримує квартиру в належному стані та сплачує комунальні витрати по ній.
Вказані обставини відповідачкою не заперечуються.
Той факт, що померлий ОСОБА_3 є сином позивача та відповідачки, і народився в шлюбі між останніми підтверджується відповідними свідоцтвами (а.с. 12-14).
ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 та після його смерті з заявами про прийняття або про відмову від спадщини до 11-ої Харківської державної нотаріальної контори ніхто не звертався (а.с. 29-30).
Відповідно до п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» № 20 від 22.12.1995 частка учасника спільної сумісної власності визначається при відкритті після нього спадщини. За відсутності доказів про те, що участь когось із учасників спільної сумісної власності у надбанні майна була більшою або меншою, частки визнаються рівними.
Таким чином, за ОСОБА_3 , померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_1 слід визнати по 1/2 частки в праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 .
ОСОБА_1 прийняв спадщину після ОСОБА_3 як спадкоємець першої черги у вигляді 1/2 частини спірної квартири відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 549 ЦК України (в редакції 1963 року), що діяв на час відкриття спадщини, фактично вступивши в управління та володіння спадковим майном, що підтверджується дослідженими в судовому засіданні та вказаними вище доказами і не заперечується відповідачами.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 529, 549 ЦК України (в редакції 1963 року), -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем протягом 10-ти днів з моменту отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційний суд Харківської області через Московський районний суд м. Харкова шляхом подачі протягом десяти днів після його оголошення апеляційної скарги, а особою, що приймала участь у справі, але не була присутньої під час оголошення рішення протягом того ж часу з моменту отримання копії рішення.
Суддя А.Ю. Скотар
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2011 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 109189741 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Скотар А. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні