Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 723/3636/21
Провадження № 2/723/1374/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 лютого 2023 року м. Сторожинець
Сторожинецький районний суд Чернівецької області
в складі головуючого судді Дячук О.О.,
за участю секретаря Петреску Л.М.,
розглянувши цивільну справу за позовом Сільськогосподарського кооператива «Колос», від імені якого виступає ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуд Тайрес», Державного реєстратора Сторожинецької міської ради Чернівецького району Чернівецької області Сташеску Крістіни Георгіївни про визнання недійсними та скасування правовстановлюючих документів на нерухоме майно, про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, про скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно, про припинення права власності на частку у нерухомому майні, про спонукання до виконання мирової угоди,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Сторожинецького районного суду Чернівецької області перебуває цивільна справа за позовом Сільськогосподарського кооператива «Колос» від імені якого виступає ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуд Тайрес», Державного реєстратора Сторожинецької міської ради Чернівецького району Чернівецької області Сташеску Крістіни Георгіївни про визнання недійсними та скасування правовстановлюючих документів на нерухоме майно, про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, про скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно, про припинення права власності на частку у нерухомому майні, про спонукання до виконання мирової угоди.
Ухвалою Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 06.09.2021року відкрито провадження у даній справі.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї копій документів вбачається, що відповідач по справі Хінтарі Іон є громадянином Румунії та проживає за адресою: м.Сучава повіт Сучава.
Згідно з положеннями ст.190 ЦПК України ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому ст.272 цього Кодексу. Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Відповідно до ч.1 ст.498 ЦПК України якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Право суду на звернення із відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави закріплене і в ч.1 ст.80 Закону України «Про міжнародне приватне право».
Порядок надання правової допомоги у цивільних справах між Україною та Румунією регламентує Договір між Україною та Румунією про правову допомогу та правові відносини в цивільних справах, ратифікований Законом №2822-ІV від 07.09.2005 року, який набрав чинності для України 30.10.2006 року (далі - Договір).
Згідно ст.ст.3, 4 Договору правова допомога охоплює виконання процесуальних дій, що передбачені законодавством запитуваної Договірної Сторони, зокрема, допит сторін, свідків, експертів, проведення експертиз, судового огляду, вручення та пересилання судових та позасудових документів. При здійсненні правової допомоги установи юстиції Договірних Сторін зносяться одна з одною через Міністерство юстиції України і Міністерство юстиції Румунії, якщо цим Договором не передбачено інше.
Відповідно до ст.7 «Конвенції про стягнення аліментів за кордоном» від 20 червня 1956 року (дата набрання чинності для України 19.10.2006 року), Договірною Стороною якої є також і Румунія, якщо законодавства обох заінтересованих Договірних Сторін містять положення про судові доручення, то застосовуються такі правила: а) суд, у провадженні якого перебуває позов про стягнення аліментів, може надіслати судові доручення для отримання додаткових доказів до компетентного суду іншої Договірної Сторони або до будь-якого іншого органу чи установи, призначених іншою Договірною Стороною, на території якої доручення повинно бути виконане; b) для того, щоб сторони могли з`явитися чи бути представленими, запитуваний орган повідомляє заінтересованим Органу, що приймає, та Органу, що передає, а також відповідачу про дату та місце проведення відповідного судового розгляду.
У разі наявності міжнародного договору з питань надання правової допомоги в цивільних справах, чинного у відносинах між Україною та іноземною державою, використовується «Інструкція про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень», затверджена наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 року № 1092/5/54 (далі -Інструкція).
Згідно п.1.7 Розділу І, п.2.5 Розділу ІІ Інструкції суди України з питань надання міжнародної правової допомоги в цивільних справах взаємодіють з іноземними компетентними органами через головні територіальні управління юстиції та Міністерство юстиції України. Суд України направляє доручення через головне територіальне управління юстиції до Мін`юсту, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.
Відповідно до п.2.3 Розділу ІІ Інструкції доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України. Якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України. Документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову.
Відповідно до ч.1 ст.5 Договору прохання про здійснення правової допомоги та додатки до нього складаються мовою запитуючої Договірної Сторони, до них також додаються завірені копії перекладу на мову другої Договірної Сторони.
Відповідно до ч.3 ст.499 ЦПК України судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
На підставі викладеного, з урахуванням того, що відповідач згідно позовної заяви має адресу місця проживання на території іноземної держави - Румунії, а позовна заява прийнята до провадження Сторожинецьким районним судом Чернівецької області, що знаходиться на території України, виникла необхідність у врученні відповідачу судових документів: копії ухвали про відкриття провадження у справі, виклику до суду, позовної заяви та доданих до неї документів, копії ухвали суду про судове доручення щодо надання правової допомоги, а також в отриманні від відповідача пояснень з приводу визнання чи заперечення ним позовних вимог, суд приходить до висновку про необхідність звернення до компетентного органу (суду) Румунії із судовим дорученням про надання правової допомоги в рамках укладеного між Україною та Румунією Договору шляхом направлення вказаного доручення через Головне територіальне управління юстиції у Чернівецькій області.
Відповідно до п.8 ч.1 ст.252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
У випадку, передбаченому п.8 ч.1 ст.252 ЦПК України, провадження у справі зупиняється до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів (п.12 ч.1 ст.253 ЦПК України).
З урахуванням викладеного, до надходження відповіді від компетентного органу (суду) Румунії на виконання судового доручення про надання правової допомоги, провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.80 Закону України «Про міжнародне приватне право», Договором між Україною та Румунією про правову допомогу та правові відносини в цивільних справах, ратифікованим Законом №2822-ІV від 07.09.2005 року, Конвенцією про стягнення аліментів за кордоном від 20 червня 1956 року, Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженою наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 року № 1092/5/54, ст.ст.87, 252, 258, 260, 261, 353, 498, 499 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Звернутися до компетентного органу (суду) Румунії з судовим дорученням про надання правової допомоги в рамках укладеного Договору між Україною та Румунією про правову допомогу та правові відносини в цивільних справах, ратифікованого Законом №2822-ІV від 07.09.2005 року та Конвенції про стягнення аліментів за кордоном від 20 червня 1956 року (дата набрання чинності для України 19.10.2006 року), Договірною Стороною якої є також і Румунія.
2. Доручити компетентному органу (суду) Румунії виконати наступні процесуальні дії:
1) вручити відповідачу ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) адреса м.Сучава повіт Сучава, Румунія, копію ухвали Сторожинецького районного суду Чернівецької області про відкриття провадження у справі від 06.09.2021 року, копію ухвали Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 04 листопада 2021 року про судове доручення щодо надання правової допомоги, судовий виклик (повідомлення) про дату та час судового розгляду справи, копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
У разі відсутності відповідача ОСОБА_3 за адресою проживання, судовий виклик вручити повнолітньому члену його сім`ї, а також встановити місце його проживання або тимчасового перебування, місце роботи у визначений законодавством Румунії спосіб, або іншу адресу, за якою може бути вручений судовий виклик.
2) допитати відповідача ОСОБА_3 по суті позовних вимог, в тому числі поставити наступні питання:
- чи визнає відповідач обставини позову, повідомлені позивачем (повністю або частково) ? Якщо визнає частково, то в якій саме частині?
- у разі не визнання позову, якими доказами може спростувати повідомлені позивачем обставини?
- які інші фактичні обставини, що можуть мати значення для вирішення спору, може повідомити відповідач? Чи бажає надати суду докази по справі?
- чи бажає відповідач бути присутнім при розгляді справи в Сторожинецькому районному суді Чернівецької області особисто або через представника? Якщо так, то на які дату та час він або (його представник) може з`явитися до Сторожинецького районного суду Чернівецької області та хто буде його представником?
- якщо відповідач бажає бути присутнім при розгляді справи особисто або через представника, то за допомогою яких засобів зв`язку (факс, телефон, електронна пошта тощо) йому може бути надіслано судовий виклик?
- чи не заперечує відповідач проти розгляду справи у його відсутності?
- оскільки провадження у справі зупинене на час виконання цього доручення, то чи немає інших підстав, які унеможливлюють провадження у справі і не тягнуть за собою зупинення чи відкладення розгляду справи?
3) витребувати від відповідача ОСОБА_3 належним чином засвідчену копію документа, що посвідчує його особу як громадянина відповідної держави, який направити на адресу суду запитуючої сторони.
3. Вручити ОСОБА_4 виклик (повідомлення) про день судового розгляду справи в першому засіданні о 10 год. 00 хв. 30 серпня 2023року та про резервний день судового розгляду в судовому засідання о 10 год. 00 хв. 25 вересня 2023року, що має відбутися в залі судових засідань Сторожинецького районного суду чернівецької області за адресою: м. Сторожинець вулиця Гвардійська 9А Чернівецької область, Україна, поштовий індекс 59000.
Після виконання доручення про надання правової допомоги всі документи, складені у зв`язку з виконанням цього доручення (підтвердження про вручення документів, протоколи та інші документи) направити на адресу Сторожинецького районного суду Чернівецької області (місцезнаходження суду: Україна, Чернівецька область місто Сторожинець вулиця Гвардійська 9А, поштовий індекс 59000).
4. Провадження у цивільній справі за позовом Сільськогосподарського кооператива «Колос» від імені якого виступає ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуд Тайрес», Державного реєстратора Сторожинецької міської ради Чернівецького району Чернівецької області Сташеску Крістіни Георгіївни про визнання недійсними та скасування правовстановлюючих документів на нерухоме майно, про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, про скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно, про припинення права власності на частку у нерухомому майні, про спонукання до виконання мирової угоди зупинити до надходження відповіді від іноземного суду на судове доручення про надання правової допомоги.
Копію ухвали про судове доручення щодо надання правової допомоги з документами направити Головному територіальному управлінню юстиції у Чернівецькій області для організації виконання.
Ухвала може бути оскаржена окремо від рішення суду в апеляційному порядку в частині зупинення провадження у справі.
Апеляційна скарга може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Чернівецького апеляційного суду або через Сторожинецький районний суд Чернівецької області.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому даної ухвали суду.
В іншій частині ухвала окремому оскарженню не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Сторожинецького районного суду Олександра Дячук
Суд | Сторожинецький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2023 |
Оприлюднено | 03.03.2023 |
Номер документу | 109277921 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Дячук О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні