СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01 березня 2023 року Суми Справа № 480/1719/23
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Сидорук А.І., розглянув матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Сумського відділу державної виконавчої служби у Сумському районі Сумської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про зобов`язання вчинити дії.
Суть питання, з якого постановляється ухвала суду. Мотиви, з яких суд дійшов вказаного вище висновку.
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить суд: зобов`язати відповідача скасувати та зняти заборону (арешт) з нерухомого майна позивача, накладену постановою відділу державної виконавчої служби Сумського районного управління юстиції від 03.11.2009 серії АА № 458541, реєстраційний номер обтяження 9215791 від 04.11.2009.
Перевірившм матеріали адміністративного позову, суд дійшов висновку про його невідповідність вимогам процесуального закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно із ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Нормою ч. 6 ст. 161 КАС України встановлено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Приписом п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України передбачено, що позовну заяву з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
В обгрунтуванні позову зазначено, що про порушення права позивачу стало відомо після отримання листів відповідача від 29.04.2022 та від 28.06.2022.
Натомість позов подано представником позивача тільки 28.02.2023, після закінчення 10-ти денного строку звернення до суду з даним позовом. При цьому, до позову не додано заяву про поновлення строку звернення до суду та доказів поважності причин його пропуску.
Враховуючи той факт, що позов не відповідачає вимогам процесуального законодавства, суд постановляє ухвалу про залишення позову без руху та надає позивачу час для усунення вказаних вище порушень.
Керуючись ст.ст. 121, 169, 248, 256, 287 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву - залишити без руху.
2. Надати позивачу 10-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання до суду заяви про поновлення строку звернення до суду з даним позовом та доказів поважності причин його пропуску такого строку, в тому числі пояснивши, чому даний позов не було подано у 10-ти денний строк, з моменту отримання листа відповідача.
3. У разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява буде повернута позивачу.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя А.І. Сидорук
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2023 |
Оприлюднено | 03.03.2023 |
Номер документу | 109283231 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
А.І. Сидорук
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні