ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд. 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
01.03.2023Справа № 910/1767/23
Господарський суд міста Києва у складі судді Курдельчука І.Д., дослідивши у нарадчій кімнаті матеріали (Вх.№1767/23)
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Гідро Дріллінг Україна" код 42585321
до КОМПАНІЯ ДЖЕНЕРАЛІ ІДРОКАРБУРІ С.П.А. (GENERALE IDROCARBURI SPA), Італія, Рим № в реєстрі 8098211009
та Приватного акціонерного товариства "Газенерго-Україна", код 35918479
та Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, код 04054346
про звернення стягнення на предмет застави
УСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Гідро Дріллінг Україна" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до: 1) COMPAGNIA GENERALE IDROCARBURI SPA (КОМПАНІЯ ДЖЕНЕРАЛІ ІДРОКАРБУРІ С.П.А.); 2) Приватного акціонерного товариства "Газенерго-Україна"; 3) Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про звернення стягнення на предмет застави.
Згідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями позовну заяву передано на розгляд судді Курдельчука І.Д.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.02.2023 позовну заяву залишено без руху в порядку ст.174 ГПК України та встановлення строку для усунення недоліків.
23.02.2023 позивачем подано заяву про усунення недоліків.
Судом взято до уваги доводи заяви та ухвалено вважати недоліки усунутими.
Позов мотивовано не належним виконанням зобов`язань за Договором про надання невідновлювальної кредитної лінії №000002809 NONREVOLV1 від 15.11.2010 у розмірі 79383068,52 грн укладеного між Публічним акціонерним товариством "Укрсоцбанк" (правонаступником якого є Акціонерне товариства "Укрсоцбанк") та Закритим акціонерним товариством "Спеціаліст -Фінанси Україна" (правонаступником якого є Приватне акціонерне товариство "Газенерго-Україна").
Як зазначає позивач, Господарським судом міста Києва у справі 910/11709/18 у рішенні від 14.05.2019 визначено розмір заборгованості у розмірі 1315407,47 грн залишку заборгованості за кредитом та встановлено перехід прав вимоги.
Так, згідно умов Договору факторингу № 013-F/18-USB від 09.11.2018 про відступлення прав вимоги від Акціонерного товариства "Укрсоцбанк" до ТОВ "Авіс Фінанс" перейшли всі права за Договором про надання не відновлювальної кредитної лінії № 000002809 NONREVOLV1.
На підставі Договору відступлення права вимоги (цесії) №1106 від 09.11.2018 року між ТОВ "Авіс Фінанс" та позивачем, ТОВ «Гідро Дріллінг Україна» набуло права кредитора за Кредитним договором та права заставодержателя за наступними правочинами: Договір застави частки у статутному (складеному) капіталі №б/н від 24.11.2010 року, укладений між Банком та Компанією Дженералі Ідрокарбурі С.п.А.; Договір застави частки у статутному (складеному) капіталі від 24.11.2010 року, укладений між Банком та Закритим акціонерним товариством "Спеціаліст-Фінанси Україна" (правонаступником якого є Приватне акціонерне товариство Газенерго-Україна"); Договір застави акцій від 15.11.2010 року, укладений між Банком та Компанією Дженералі Ідрокарбурі С.п.А.; Договір застави від 29.04.2014 року, укладений між Банком та Товариством з обмеженою відповідальністю «Укрнафтогазінвест»; Договір застави від 25,12.2013 року, укладений між Банком та Товариством з обмеженою відповідальністю «Укрнафтогазінвест»; Договір застави від 25.12.2013 року, укладений між Банком та Товариством з обмеженою відповідальністю «Укрнафтогазінвест»; Договір застави від 24.11.2010 року, укладений між Банком та Товариством з обмеженою відповідальністю «Укрнафтогазінвест».
Як вбачається з матеріалів справи, співвідповідачем у справі є іноземний елемент - GENERALE IDROCARBURI SPA (КОМПАНІЯ ДЖЕНЕРАЛІ ІДРОКАРБУРІ С.П.А.), Італія, Рим № в реєстрі 8098211009.
Визначення поняття "іноземний елемент" наведено у пункті 2 частини першої статті 1 Закону України "Про міжнародне приватне право". Іноземний елемент - ознака, яка характеризує приватноправові відносини, що регулюються цим Законом, та виявляється в одній або кількох з таких форм:
- хоча б один учасник правовідносин є громадянином України, який проживає за межами України, іноземцем, особою без громадянства або іноземною юридичною особою;
- об`єкт правовідносин знаходиться на території іноземної держави;
- юридичний факт, який створює, змінює або припиняє правовідносини, мав чи має місце на території іноземної держави.
Підсудність судам України цивільних справ з іноземним елементом визначається ЦПК України, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Підсудність судам України справ з іноземним елементом визначається згідно з пунтками 1, 2, 7, 11 статтею 76 Закону України "Про міжнародне приватне право", відповідно до якої суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у таких випадках:
- якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону;
- якщо на території України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на яке можна накласти стягнення, або знаходиться філія або представництво іноземної юридичної особи-відповідача;
- дія або подія, що стала підставою для подання позову, мала місце на території України;
- в інших випадках, визначених законом України та міжнародним договором України.
Правила про визначення міжнародної підсудності за законодавством України застосовуються, якщо міжнародним договором не встановлено інші правила.
Справи з іноземним елементом підсудні судам України у разі застосування сторонами договірної підсудності. Домовленість сторін щодо підсудності має бути досягнута у письмовій формі.
Якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи судам України, спір підлягає вирішенню в судах загальної юрисдикції України (пункт 1 частини першої статті 76 Закону України "Про міжнародне приватне право").
Відповідно до статті 5 Договору застави частки у статутному (складеному) капіталі між ПАТ «Укрсоцбанк» та COMPAGNIA GENERALE IDROCARBURI SPA (КОМПАНІЯ ДЖЕНЕРАЛІ ІДРОКАРБУРІ С.П.А.) останні відмовилась від імунітету від судового провадження в якому може бути заявлено судовий позов з метою забезпечення примусового виконання зобов`язань, що випливають з цього договору або пов`язані з ним.
Господарський суд міста Києва визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду за правилами загального провадження, виходячи з положень абзацу другого частини третьої статті 12 ГПК України спір підлягає вирішенню в порядку загального позовного провадження.
Крім іншого, така юридична особа, згідно поданих позивачем доказів, перебуває у процедурі банкрутства.
Статтею 365 ГПК України передбачено, що іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Частина друга статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства визначає підсудність спорів одному господарському суду, який акумулює усі майнові вимоги за участю боржника.
Отже, в силу приписів національного законодавства наслідком такої обставини має бути передача позовної заяви суду для розгляду в межах справи про банкрутство.
З відкриттям провадження у справі про неплатоспроможність боржника, з огляду на мету та цілі КУзПБ, такими, що відповідають положенням чинного законодавства України, можна вважати лише ті дії обтяжувача щодо звернення стягнення на майно боржника, які були дозволені (санкціоновані) судовим рішенням (ухвалою суду) в межах справи про банкрутство (Постанова ВП ВС від 21.12.2022 № 914/2350/18 (914/608/20) (12-83гс21).
Водночас вбачається, що національне і іноземне законодавство про банкрутство може бути відмінним.
Статтею 8 Закону України "Про міжнародне приватне право" визначено, що при застосуванні права іноземної держави суд чи інший орган встановлює зміст його норм згідно з їх офіційним тлумаченням, практикою застосування і доктриною у відповідній іноземній державі.
Із метою встановлення змісту норм права іноземної держави суд чи інший орган може звернутися в установленому законом порядку до Міністерства юстиції України чи інших компетентних органів та установ в Україні чи за кордоном або залучити експертів.
Особи, які беруть участь у справі, мають право подавати документи, що підтверджують зміст норм права іноземної держави, на які вони посилаються в обґрунтуванні своїх вимог або заперечень, іншим чином сприяти суду чи іншому органу у встановленні змісту цих норм.
Якщо зміст норм права іноземної держави в розумні строки не встановлений, незважаючи на вжиті згідно з цією статтею заходи, застосовується право України.
Згідно з ч. 7 ст. 97 КУзПБ визнання іноземної процедури банкрутства включає визнання судових рішень, прийнятих іноземним судом під час провадження у справі про банкрутство, а також рішень про призначення, звільнення чи заміну іноземного арбітражного керуючого, рішень щодо перебігу іноземного провадження, його зупинення чи завершення.
За приписами ч. 1 ст. 104 КУзПБ, в ухвалі господарського суду про визнання іноземної процедури банкрутства повинно бути зазначено статус іноземної процедури банкрутства відповідно до положень Кодексу.
Системний аналіз ст. 104 КУзПБ та ст. 8 Закону «Про міжнародне приватне право» свідчить, суд повинен установити зміст норм права згідно з їх офіційним тлумаченням, практикою застосування в Італійській Республіці щодо іноземної процедури банкрутства, на стадії якої перебуває боржник, а також визначити статус іноземної процедури банкрутства відповідно до положень зазначеного Кодексу.
Позивачем не додано документи, що підтверджують зміст норм права іноземної держави, які слід застосовувати при вирішенні спору про звернення стягнення на предмет застави, - корпоративні права належні особі, яка перебуває у іноземній процедурі банкрутства.
Частинами другою, третьою статті 8 Закону України "Про міжнародне приватне право" встановлено, що з метою встановлення змісту норм права іноземної держави суд чи інший орган може звернутися в установленому законом порядку до Міністерства юстиції України чи інших компетентних органів та установ в Україні чи за кордоном або залучити експертів, а також отримати документи, що підтверджують зміст норм права іноземної держави, від особи, яка бере участь у справі, з метою обґрунтування її вимог або заперечень.
Суд визнав необхідним звернутись до Міністерства юстиції України з метою встановлення змісту норм права іноземної держави щодо таких питань:
-чи передбачені подібні/тотожні процедури за законодавством Італійської Республіки процедурам, передбаченим законодавством України - частина друга статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства визначає підсудність спорів одному господарському суду, який акумулює усі майнові вимоги за участю боржника.
- чи наявна/відсутня можливості здійснення провадження за судовим позовом про звернення стягнення на майно - корпоративні права нерезидента, у судах України поза межами процедури банкрутства наявної в провадженні у компетентних органів Італійської Республіки?
- чи допустимим є відмова від імунітету від судового провадження в якому може бути заявлено судовий позов з метою забезпечення примусового виконання зобов`язань предметом яких майнові (корпоративні права) нерезидента?
- обставин щодо стадії, на якій перебуває провадження у справі про банкрутство.
Оскільки відповідачем у справі є іноземний суб`єкт господарювання (Італія), тому до правовідносин щодо повідомлення іноземної сторони про розгляд справи, необхідно застосовувати положення Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 року (надалі - Конвенція), учасниками яких є Україна та Італія.
Відповідно до ст. 2 Конвенції, кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.
Положеннями ст. 3 Конвенції передбачено, що орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
За змістом статті 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах судове рішення не може бути винесено, поки не буде встановлено, що документ був дійсно доставлений особисто відповідачеві та було здійснено в належний строк, достатній для здійснення відповідачем захисту.
У випадку, передбаченому частиною 2 статті 15 Конвенції, суд може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, якщо з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.
Статтею 15 Конвенції, зокрема, встановлено, що кожна договірна Держава може заявити, що суддя незалежно від положень частини першої цієї статті може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови:
a) документ було передано одним із способів, передбачених цією Конвенцією,
b) з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців,
c) не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.
У відповідності до п. 6.7 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 27.06.2008 №1092/5/54, суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального Органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції, напряму.
Відповідно до інформації, яка міститься на веб-сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права: http://www.hcch.net, Центральним органом Італії є Organe national italien de la Confйrence de La Haye de d.i.p. p/a Ministero degli Affari Esteri Servizio del Contenzioso Diplomatico e dei Trattati, який знаходить за адресою: Piazzale della Farnesina, 100194 ROME RM Italie.
За нормами ч. 2 ст. 74 Закону України "Про міжнародне приватне право" на вимогу суду, який розглядає справу, іноземна юридична особа має представити оформлений з урахуванням статті 13 цього Закону документ, що є доказом правосуб`єктності юридичної особи (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо). Згідно зі ст. 13 Закону України "Про міжнародне приватне право" документи, що видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні в разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.
Згідно положень п. 4 ч. 1 ст. 228 ГПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Так, п. 8 ч. 1 ст. 229 ГПК України передбачено, що провадження у справі зупиняється у випадках, пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Враховуючи необхідність належного повідомлення відповідача, що знаходиться у Італії, про час, дату та місце судового розгляду, з`ясування позиції останнього з приводу заявленого позову, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Керуючись ст. ст. 182, 183, 228, 229, 234, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, суддя господарського суду -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити 05.09.23 о 14:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 1 .
4. Зобов`язати позивача протягом 7 робочих днів з моменту одержання цієї ухвали надати суду нотаріально завірений переклад на італійську мову копії наступних документів у двох примірниках:
- даної ухвали №910/1767/23 від 01 березня 2023 року;
- судового доручення (прохання) про вручення судових документів ;
- позовної заяви із доданими до неї документами.
4.1 Зобов`язати позивача повідомити про обставин щодо стадії, на якій перебуває провадження у справі про банкрутство GENERALE IDROCARBURI SPA (КОМПАНІЯ ДЖЕНЕРАЛІ ІДРОКАРБУРІ С.П.А.), Італія, Рим № в реєстрі 8098211009 станом на час розгляду справи у суді (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру, тощо), оформлені з урахуванням статті 13 Закону України "Про міжнародне приватне право".
Надати суду документи у підтвердження правового статусу відповідача (докази правосуб`єктності) - GENERALE IDROCARBURI SPA (КОМПАНІЯ ДЖЕНЕРАЛІ ІДРОКАРБУРІ С.П.А.), Італія, Рим № в реєстрі 8098211009 станом на час розгляду справи у суді (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру, тощо), оформлені з урахуванням статті 13 Закону України "Про міжнародне приватне право".
5. Встановити відповідачам строк у 15 (п`ятнадцять) календарних днів з моменту отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов.
Зобов`язати відповідачів надіслати відзив на позов та додані до нього документи позивачу, також одночасно з надісланням такого відзиву до Господарського суду міста Києва за адресою 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, Докази такого надіслання надати суду (ч. 5 ст. 165 ГПК України).
Зобов`язати відповідача - нерезидента надати суду документи у підтвердження правового статусу відповідача (докази правосуб`єктності) - GENERALE IDROCARBURI SPA (КОМПАНІЯ ДЖЕНЕРАЛІ ІДРОКАРБУРІ С.П.А.), Італія, Рим № в реєстрі 8098211009 станом на час розгляду справи у суді (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру, тощо), оформлені з урахуванням статті 13 Закону України "Про міжнародне приватне право".
5.1. Попередити відповідачів, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
6. Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання до суду відповіді на відзив. Зобов`язати позивача надіслати відповідь на відзив відповідачу одночасно з надісланням такої відповіді на відзив до суду. Докази такого надіслання надати суду.
7.1. Позивачу надати для огляду у підготовчому засіданні оригінали документів, копії яких подано разом з позовною заявою, та за необхідності належним чином оформлені письмові відповідно до ст.91 ГПК України засвідчення копії, легалізація.
8. Повноваження учасників справи оформити у відповідності з вимогами ст. 60 ГПК України та надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
9. Попередити сторін про наслідки неявки в судове засідання, передбачені ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, а також про обов`язок повідомити суд про причини неявки у разі неприбуття у судове засідання.
10. Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://court.gov.ua/.
11. Звернутись до Центрального органу Італії - Organe national italien de la Confйrence de La Haye de d.i.p. p/a Ministero degli Affari Esteri Servizio del Contenzioso Diplomatico e dei Trattati, який знаходиться за адресою: Piazzale della Farnesina, 100194 ROME RM Italie, - з судовим дорученням про вручення відповідачу: КОМПАНІЯ ДЖЕНЕРАЛІ ІДРОКАРБУРІ С.П.А. (GENERALE IDROCARBURI SPA), Італія, Рим № в реєстрі 8098211009,
- документів, а саме перекладів на італійську мову, з нотаріальним засвідченням їх вірності, даної ухвали та позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Гідро Дріллінг Україна" код 42585321 до GENERALE IDROCARBURI SPA (КОМПАНІЯ ДЖЕНЕРАЛІ ІДРОКАРБУРІ С.П.А.), Італія, Рим № в реєстрі 8098211009 Приватного акціонерного товариства "Газенерго-Україна", код 35918479 Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, код 04054346 про звернення стягнення на предмет застави.
12. Звернутися в установленому законом порядку до Міністерства юстиції України та отримати документи, що підтверджують зміст норм права іноземної держави - Італійської республіки щодо таких питань:
-чи передбачені подібні/тотожні процедури за законодавством Італійської Республіки процедурам, передбаченим законодавством України - частина друга статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства визначає підсудність спорів одному господарському суду, який акумулює усі майнові вимоги за участю боржника.
- чи наявна/відсутня можливості здійснення провадження за судовим позовом про звернення стягнення на майно - корпоративні права нерезидента, у судах України поза межами процедури банкрутства наявної в провадженні у компетентних органів Італійської Республіки?
- чи допустимою є відмова від імунітету щодо судового провадження в якому заявлено судовий позов з метою забезпечення примусового виконання зобов`язань предметом яких майнові (корпоративні права) резидента Італійської республіки?
- обставин щодо стадії, на якій перебуває провадження у справі про банкрутство.
12. Провадження у справі № 910/1767/23 зупинити до надходження відповіді від Центрального органу Італії - Organe national italien de la Confйrence de La Haye de d.i.p. p/a Ministero degli Affari Esteri Servizio del Contenzioso Diplomatico e dei Trattati.
13. Звернути увагу учасників справи на те, що:
- заяви по суті справи та з процесуальних питань необхідно подавати у Електронній чи письмовій формі з доказами надсилання/вручення іншим учасникам справи у визначені даною ухвалою та ГПК України строки;
- документи, а також додаткові докази, які подаються учасниками справи самостійно чи витребовуються ухвалою суду для залучення до матеріалів справи, мають бути подані Електронній формі скріплені КЕП ЕЦП через систему Електронний суд чи у письмовій формі прошитому вигляді з обов`язковим описом додатків не пізніше ніж за два дня до засідання , до відділу діловодства (канцелярії) Господарського суду міста Києва за адресою: 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44, корпус А.
14. Звернути увагу учасників справи на можливість врегулювання спору за участі судді з урахуванням норм глави 4 ГПК України та на можливість врегулювання спору мирним шляхом з урахуванням норм статті 192 ГПК України.
15. Повідомити учасників справи про офіційне функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: * "Електронний кабінет"; * "Електронний суд"; * підсистема відеоконференцзв`язку; - з інструкціями та рекомендаціями з приводу реєстрації в ЄСІТС можна ознайомитися за посиланням: https://wiki.court.gov.ua; - учасники справи можуть отримати інформацію по справі в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за такою сторінкою https://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/.
Крім того, учасники справи можуть брати участь у засіданнях в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення "EasyCon" (пошук в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: https://vkz.court.gov.ua . Для участі в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення "EasyCon" слід подати заяву із зазначенням логіну.
16. Роз`яснити, що Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їхні офіційні електронні адреси, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному цим Кодексом та Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Адвокати, …, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.
Особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Ухвала набрала законної сили 01.03.2023 та не підлягає оскарженню.
Судове рішення є врученим з дня отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи в модулі "Електронний суд" ЄСІТС (п.2ч.6ст.242 ГПК України), вказану такою особою під час подання документів до суду.
Суддя Ігор Курдельчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2023 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 109343802 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні