г Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 213/451/23
Номер провадження 2/213/565/23
У Х В А Л А
07 березня 2023 року місто Кривий Ріг
Суддя Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Мазуренко В.В., розглянув матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , представник позивача ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача, про визначення місця проживання дитини ,
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача ОСОБА_2 звернувся в суд із вказаним позовом та просить визначити місце проживання малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з батьком ОСОБА_1 , та стягнути судові витрати по справі.
Ухвалою судді вказана позовна заява була залишена без руху та наданий строк для для усунення недоліків.
На адресу суду надійшла заява представника позивача ОСОБА_2 про усунення недоліків. Однак, не виконані вимоги п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України щодо обов`язкового зазначення у вступній частині позовної заяви повинно місця проживання чи перебування (для фізичних осіб).
З тексту заяви про усунення недоліків вбачається, що відповідачка перебуває у Німеччині, та зареєстрована там за адресою: АДРЕСА_1 ).
Відповідно до ст.498 ЦПК України у разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Згідно з ст.499 ЦПК України судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Доручення суду України надсилається у порядку, встановленому ЦПК України або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено, - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Питання оформлення окремих судових доручень про надання міжнародної правової допомоги в цивільних справах регулюються, окрім відповідного міжнародного договору положеннямиЦПК України, також Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої спільнимнаказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 року №1092/5/54, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України за № 573/15264.
Провадження у справах за участю іноземних осіб здійснюється за правилами розділу ХІ ЦПК України.
Відповідно доч.6ст.175ЦПК України, у позовнійзаяві можутьбути вказаній іншівідомості,необхідні дляправильного вирішенняспору.
Для всебічного розгляду вказаної позовної заяви про визначення місця проживання дитини, та в застосування зазначених правових норм, вважаю необхідним залишити позовну заяву без руху та надати позивачу (представнику позивача) строк для отримання судом згоди позивача (представника позивача) на здійснення перекладу, та здійснення перекладу позивачем, на німецьку мову, як офіційну мову відповідної держави, пакету документів, визначених судом, а саме: - додатку №11(до Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів допомогу, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень) Запит про міжнародну правову допомогу; - додатку №10(до Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень) Прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів; - Позовної заяви та Доданих до неї документів, - у двох примірниках.
В разі повернення виконаного/невиконаного судового доручення, - згоду позивача (представника позивача) на переклад на українську мову, та переклад позивачем на українську мову, надісланих відповідною державою документів, та оплату витрат, пов`язаних з надісланням документів, в разі іх заявлення.
Керуючись ч. 1, 6 ст.185 ЦПК, ч.3 ст.499 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , представник позивача ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача, про визначення місця проживання дитини, залишити без руху та надати строк для усунення зазначених недоліків у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз`яснити, що відповідно до ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: В.В.МАЗУРЕНКО
Суд | Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2023 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 109467862 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу
Мазуренко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні