Ухвала
від 07.03.2023 по справі 755/649/23
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №:755/649/23

Провадження №: 2/755/1310/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про передачу справи за підсудністю

"07" березня 2023 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Гаврилова О.В. вивчивши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діор Плюс» про стягнення компенсації за невикористану відпустку та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні працівника, -

В С Т А Н О В И В :

До Дніпровського районного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діор Плюс» про стягнення компенсації за невикористану відпустку та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні працівника.

Згідно заявлених вимог, позивач просить суд стягнути з ТОВ «Діор Плюс» на свою користь компенсацію за невикористану щорічну відпустку в розмірі 10 759,32 грн та середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні в розмірі 173 104,40 грн.

Вказану позову заяву було передано в провадження судді Гаврилової О.В. на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями.

Як убачається зі змісту позовної заяви, предметом спору є стягнення компенсації за невикористану відпустку та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні працівника.

Відповідно до ч.2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Звертаючись з позовом до суду, позивач зазначив адресу місцезнаходження відповідача ТОВ «Діор Плюс» - 03037, м.Київ, проспект Валерія Лобановського, буд.4-А. Дана адреса місцезнаходження відповідача вказана й в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не відноситься до адміністративної території Дніпровського району м.Києва.

За змістом ч. 1 ст. 28 ЦПК України, позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Звертаючись з даним позовом до суду, позивач зазначив своє зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; адресу листування - АДРЕСА_2 .

Разом з тим, відповідно до відповіді Вершиново-Муравійського старостинського округу Куліківської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, отриманої судом 06 березня 2023 року, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в с.Вершинова Муравійка Чернігівського району Чернігівської області не зареєстрований.

Доказів перебування позивача за вказаними у позові адресами матеріали справи не містять.

Отже, за правилами загальної та альтернативної підсудності, передбаченими ч. 2 ст. 27,

ч. 1 ст. 28 ЦПК України вимоги позивача до відповідача територіально не підсудні Дніпровському районному суду міста Києва.

У статті 124 Конституції України закріплено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.

Судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом(стаття 125 Конституції України).

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод

від 04 листопада 1950 року (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Поняття «суд, встановлений законом» включає в себе, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності.

Європейський суд з прав людини у пункті 24 рішення від 20 липня 2006 року в справі «Сокуренко і Стригун проти України» зазначив, що фраза «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність.

Термін «судом, встановленим законом» у пункті 1 статті 6 Конвенції передбачає усю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів, у тому числі й територіальної.

Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом (частина 1 ст.8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Аналізуючи вищевикладені доводи, беручи до уваги відомості про місцезнаходження відповідача та відсутність відомостей про зареєстроване місце проживання та/або перебування позивача, суд приходить до висновку про передачу вказаної цивільної справи за підсудністю на розгляд до Солом`янського районного суду міста Києва.

На підставі викладеного та керуючись статтями 4, 27, 31, 260, 353, 354 ЦПК України -

П О С Т А Н О В И В:

Цивільну справу №755/649/23 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діор Плюс» про стягнення компенсації за невикористану відпустку та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні працівника - передати за підсудністю на розгляд до Солом`янського районного суду міста Києва (м. Київ, вул. М. Кривоноса, буд. 25).

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Суддя:

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.03.2023
Оприлюднено15.03.2023
Номер документу109508048
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати

Судовий реєстр по справі —755/649/23

Постанова від 13.02.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Кирилюк Галина Миколаївна

Ухвала від 09.11.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Кирилюк Галина Миколаївна

Ухвала від 17.10.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Кирилюк Галина Миколаївна

Рішення від 31.08.2023

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Українець В. В.

Ухвала від 17.05.2023

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Українець В. В.

Ухвала від 07.03.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Гаврилова О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні