Справа № 638/6895/22
Провадження № 2/638/1898/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2023 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді за участю секретаря судового засідання - Орос О.В., - Шевцової А.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові в підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: ТОВ «Укртехінвест» про усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: ТОВ «Укртехінвест» про усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням.
Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 20 грудня 2022 року провадження по справі відкрито, постановлено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження, призначено по справі підготовче судове засідання.
15 березня 2023 року позивачем надано до суду клопотання про призначення справи до судового розгляду та допит його в якості свідка стосовно обставин, які викладені в позовній заяві, підготовче судове засідання просив проводити без його участі.
Відповідачі та третя особа в судове засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені.
Відповідач ОСОБА_3 повторно подала до суду клопотання про відкладення розгляду справи, яке обґрунтовано воєнним положенням в країні та проживання в Харківській області.
Відповідач ОСОБА_2 будь-яких заяв або клопотання про відкладення розгляду справи не подавав, про причини неявки суд не повідомив.
Згідно п. 3ст. 2 ЦПКосновними засадами (принципами) цивільного судочинства є розумність строків розгляду справи судом.
На необхідності забезпечення розгляду справи протягом розумного строку зазначено уст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод,ст. 129 Конституції України.
Вирішуючи питання щодо призначення розгляду справи по суті за відсутності відповідача, суд приймає до уваги те, що межіперенесеннярозгляду справи не повинні призводити до зменшення розумного строку розгляду справи. Розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: складність справи, поведінка учасниківсправи та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Фрідлендер проти Франції»).
Відповідачі не скористалися належним їм правом подання до суду відзиву на позовну заяву у встановлений в ухвалі суду строк.
Статтею 189 ЦПК Українивизначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 3ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду, закриття провадження у справі, закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Згідно п. 15 ч. 2ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.
З урахування положень ст. 189, 200 ЦПК України, суд дійшов висновку, що у підготовчому судовому засіданні вирішено питання про всі процесуальні дії, які необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження з метою виконання завдань підготовчого судового засідання, спір між сторонами до судового розгляду не врегульований, підстав для залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі немає. Підстави для відкладення підготовчого судового засідання або оголошення перерви у підготовчому судовому засіданні відсутні.
Враховуючи наведене,ту обставину,що вданому судовомузасіданні справапо сутіне вирішується,а такожнеобхідність забезпеченнярозумних строківїї розгляду,суд приходитьдо висновкущодо відсутностіпідстав длявідкладення підготовчогосудового засідання,зважаючи нащо закриває підготовче судове засідання та призначає справу до судового розгляду по суті.
Стосовно вирішення заявленого позивачем клопотання про допит його в якості свідка стосовно обставин, які викладені в позовній заяві.
Показання свідків є одним із засобів доказування, що передбачено положеннями ст. 76, 90-92 ЦПК України.
Згідно ч. 3 ст. 91 ЦПК України, заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження,- до початку першого судового засідання у справі.
Статтею 2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі, є справедливий розгляд і вирішення цивільних справ.
Зміст та форма заяви про виклик свідків відповідають вимогам ст. 91 ЦПК України.
Обставини, які згідно доводів клопотання можуть підтвердити свідки, відносяться до предмету доказування в даній цивільній справі.
Суд приходить до висновку, що допит позивача в якості свідка, тобто з попередженням його про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиві показання, сприятиме забезпеченню справедливого розгляду даної цивільної справи та повному і всебічному з`ясуванню її обставин.
За таких обставин суд приходить до висновку щодо наявності підстав для задоволення клопотання про виклик свідка.
Керуючись ст.ст. 2, 19, 81, 83, 84, 91, 175, 198, 258-261, 353 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання позивача ОСОБА_1 про виклик свідка задовольнити.
Викликати в судове засідання для допиту в якості свідка ОСОБА_1 (адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ).
Попередити свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Закрити підготовче провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: ТОВ «Укртехінвест» про усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням.
Призначити справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 18квітня 2023року на13год.00хв. у приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова (м. Харків, просп. Перемоги, 52-В).
Викликати учасників справи в судове засідання.
Повідомити учасників справи про дату, час та місце судового засідання.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://dg.hr.court.gov.ua/sud2011/на Офіційному вебпорталі судової влади України.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.В. Орос
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2023 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 109608900 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: усунення перешкод у користуванні майном |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Орос О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні