Ухвала
від 17.03.2023 по справі 288/1685/14
БЕРДИЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №288/1685/14

Провадження № 2-з/0274/11/23

У Х В А Л А

Іменем України

про поверення заяви про забезпечення позову

"17" березня 2023 р. м. Бердичів

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області у складі:

головуючого судді - Хуторної І.Ю.

з участю секретаря Дерманської О.В.,

розглянувши у судовому засіданні у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного сільськогосподарського підприємства "Україна", Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області, Квітнева сільська рада Житомирського району Житомирської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визнання розпорядження незаконним, зобов`язання вчинити дії

заяву ОСОБА_5 , подану ним як третьою особою із самостійними вимогами на предмет спору,

про забезпечення позову,

в с т а н о в и в :

16.03.2023 до суду надійшла заява про забезпечення позову ОСОБА_5 , що подана ним як третьою особи із самостійними вимогами на предмет спору у справі № 288/1685/14 за позовом ОСОБА_1 до Приватного сільськогосподарського підприємства "Україна", Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області, Квітнева сільська рада Житомирського району Житомирської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визнання розпорядження незаконним, зобов`язання вчинити дії.

У судове засідання учасники справи не прибули, про судовий розгляд повідомлені належним чином.

Відповідно до ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Вимоги до змісту заяви про забезпечення позову визначені ст. 151 ЦПК України.

За положеннями частин 1, 2 та 6 статті 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:

1) найменування суду, до якого подається заява;

повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб,

3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;

4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;

5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;

6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;

7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

2. Якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти. Реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспортні дані інших сторін - фізичних осіб, які не є підприємцями, вказуються у випадку, якщо вони відомі заявнику.

6. До заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Вбачається, що заява про забезпечення позову не відповідає вимогам ст.ст. 149, 151 ЦПК України.

Ухвалою суду від 17.03.2023 повернуто ОСОБА_5 його позовну заяву, як третьої особи із самостійними вимогами до Квітневої сільської ради Житомирського району Житомирської області, Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області, Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, ГУ ДПС у Житомирській області про встановлення сервітуту.

Тобто процесуального статусу третьої особи із самостійними вимогами у справі № 288/1685/14 ОСОБА_5 не має, а отже він в такому процесуальному статусі не має права ініціювати подання заяви про забезпечення позову.

Якщо розцінювати заяву ОСОБА_5 про забезпечення позову, як таку, що подана до пред`явлення позову, то у заяві не вказано відомості, визначені ч. 2 ст. 151 ЦПК України, а саме: - у заяві не вказано повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти. Реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспортні дані інших сторін - фізичних осіб, які не є підприємцями, вказуються у випадку, якщо вони відомі заявнику.

Заява також не містить пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення.

Відповідно до ч. 10 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Оскільки при подачі заяви про забезпечення позову ОСОБА_5 не додержано вимог ст. 149 та 151 ЦПК України, заява не приймається до розгляду та підлягає поверненню заявникові.

Керуючись ст. ст. 151-153, 353, 354 ЦПК України,

п о с т а н о в и в :

Заяву ОСОБА_5 , подану ним як третьою особою із самостійними вимогами на предмет спору, про забезпечення позову в справі 288/1685/14 - повернути заявникові.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею.

Суддя І.Ю. Хуторна

СудБердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення17.03.2023
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу109622939
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —288/1685/14

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Хуторна І. Ю.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Хуторна І. Ю.

Ухвала від 23.08.2023

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Хуторна І. Ю.

Ухвала від 21.07.2023

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Хуторна І. Ю.

Ухвала від 15.05.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Борисюк Р. М.

Ухвала від 22.03.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Борисюк Р. М.

Ухвала від 17.03.2023

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Хуторна І. Ю.

Ухвала від 06.02.2023

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Хуторна І. Ю.

Ухвала від 06.02.2023

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Хуторна І. Ю.

Ухвала від 13.07.2022

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Хуторна І. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні