Гребінківський районний суд Полтавської області
Справа №: 528/943/22
Провадження № 2/528/45/23
У Х В А Л А
Іменем України
20.03.2023 м. Гребінка
20 березня 2023 року суддя Гребінківського районного суду Полтавської області Вітківський М.О., розглянув з власної ініціативи питання про внесення виправлення в ухвалу Гребінківського районного суду Полтавської області від 16.03.2023 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , що діє в інтересах свого малолітнього сина: ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Гребінківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Лубенському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про визнання батьківства,-
в с т а н о в и в :
16.03.2023 року Гребінківським районним судом Полтавської області у справі №528/943/22 постановлено ухвалу про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , що діє в інтересах свого малолітнього сина: ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Гребінківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Лубенському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про визнання батьківства.
При виготовленні описової частини ухвали суду було допущено описку, а саме у другому абзаці вказаної ухвали, не вірно зазначено прізвище відповідача, що підлягає виправленню судом шляхом редагування.
Згідно із ч. 2 ст. 247 ЦПК України, якщо відповідно до положень цього кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
У даному випадку суд не вбачає необхідності повідомляти учасників справи, а тому розгляд цього питання проводиться без повідомлення учасників справи у порядку письмового провадження без проведення судового засідання, що відповідає положенням ч. 13 ст. 7 ЦПК України. Фіксування судового процесу не здійснювалося.
Відповідно до вимог цивільно-процесуального законодавства рішення суду має бути викладене чітко, грамотно, не повинно містити помилок, описок, явних арифметичних помилок.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Відповідно до п. 19 постанови Пленуму "Про судове рішення у цивільній справі", вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що необхідно виправити вказану описку шляхом редагування ухвали суду від 16.03.2023 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 247, 265, 269 ЦПК України,-
п о с т а н о в и в:
Виправити описку допущену у другому абзаці описової частини ухвали Гребінківського районного суду Полтавської області від 16.03.2023 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , що діє в інтересах свого малолітнього сина: ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Гребінківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Лубенському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про визнання батьківства, шляхом його редагування таким чином:
Другий абзац описової частини ухвали суду викласти в наступній редакції:
«15.03.2023 року від представника позивача адвоката Чумарного Анатолія Івановича до суду надійшла заява про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по цивільній справі справі №528/943/22. В обґрунтування заяви зазначає, що позивачу стало відомо про те, що відповідач ОСОБА_3 перебуває в місцях позбавлення волі, а саме в Державній установі «Харківська виправна колонія (№43)» (місцезнаходження: 61089, м. Харків, вул. Таджицька, 17). В зв`язку з наведеним просить судове засідання призначене на 11-30 год. 16.03.2023 року перенести на іншу дату та надалі судові засідання проводити в режимі відеоконференції з державною установою «Харківська виправна колонія (№43)».
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Гребінківський районний суд Полтавської області у строки встановлені статтею 354 ЦПК України.
Інформацію стосовно справи, що розглядається, можна отримати за адресою: м. Гребінка, вул. Я. Мудрого, 4, та на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud1605.
Суддя М. О. Вітківський
Суд | Гребінківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2023 |
Оприлюднено | 22.03.2023 |
Номер документу | 109669542 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Гребінківський районний суд Полтавської області
Вітківський М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні