печерський районний суд міста києва
Справа № 638/904/23-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2023 року суддя Печерського районного суду м. Києва Підпалий В.В., дослідивши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянсшатреу», Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернет-Білет» про захист прав споживачів, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Дзержинського районного суду м. Харкова з позовною заявою до ТОВ «Альянсшатреу», ТОВ « Інтернет-Білет» про захист прав споживачів.
Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 07.02.2023 року справу передано за підсудністю на розгляд до Печерського районного суду м. Києва.
Згідно з Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.03.2023 року головуючим суддею обрано Підпалого В.В.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суддя дійшов наступних висновків.
При здійсненні судочинства суди застосовують Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року та практику ЄСПЛ як джерело права (частина четверта статті 10 ЦПК України, стаття 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини).
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно із частиною 1 статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до статті 19 ЦПК України у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Підсудність - це розподіл підвідомчих загальним судам цивільних справ між різними судами першої інстанції залежно від роду (характеру) справ, що підлягають розгляду, і від території, на яку поширюється юрисдикція того чи іншого суду.
Територіальна підсудність - це підсудність цивільної справи загальному суду в залежності від території, на яку поширюється юрисдикція даного суду. За її допомогою вирішується питання, яким з однорідних судів підсудна для розгляду відповідна справа.
Критеріями даного виду підсудності виступає місцезнаходження одного з відповідачів за вибором позивача.
З матеріалів справи вбачається, що позивач - ОСОБА_1 звернувся до Дзержинського районного суду м. Харкова з означеним позовом за допомогою підсистеми «Електронний суд».
Позивач, користуючись наявними технічними можливостями підсистеми «Електронний суд» надіслав в електронному вигляді процесуальні та інші документи, що було скріплено та підписано кваліфікованим електронним підписом, а саме: примірник позовної заяви (а.с. 4-5, т. 1) та додатки до неї (а.с. 6-16, т. 1).
Обґрунтовуючи підстави звернення до Дзержинського районного суду м. Харкова ОСОБА_1. позивач вказує, що позовну заяву подано за зареєстрованим місцезнаходженням відповідача 2 - ТОВ «Інтернет-Білет» (код ЄДРПОУ 38773701) ц відповідності до ч. 2 ст. 27 ЦПК України (а.с. 4).
З матеріалів справи вбачається, що 07.02.2023 року суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Щепіхіна В.В., нехтуючи правом позивача на вибір суду до якого звертатися та зловживаючи положеннями Цивільного процесуального кодексу України було постановлено ухвалу, якою направлено позовну заяву ОСОБА_1 за підсудністю до Печерського районного суду м. Києва (а.с. 20).
Крім того, зі змісту ухвали суду від 07.02.2023 року вбачається, що суддя, в тому числі, посилання на ч. 5 ст. 28 ЦПК України та Постанову Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ № 3 від 01.03.2013 року в якій наголошено, що право вибору між судами, яким згідно із правилами загальної підсудності і правил альтернативної підсудності, належить виключно позивачу, а не судді який вирішує питання про відкриття провадження у справі.
Зі змісту позовної заяви та додатків до неї вбачається відсутність будь-яких доказів на підтвердження зареєстрованого у встановленому законом порядку місця проживання чи перебування позивача - ОСОБА_1 в межах Печерського району міста Києва, як і відсутні докази, що підтверджують місце заподіяння шкоди чи виконання договору в межах Печерського району місця Києва.
З огляду вищевикладеного вбачається, що мотиви та висновки сформовані в ухвалі Дзержинського районного суду м. Києва від 07.02.2023 року порушують право позивача на визначення підсудності саме за Дзержинським районним судом м. Харкова, що в свою чергу обмежує право позивача на справедливий суд та допускає порушення конституційних прав в доступі до правосуддя.
Також, суддя вважає за потрібне звернути увагу на відсутності будь-яких документальних підтверджень про вручення позивачу примірника ухвали суду від 07.02.2023 року, що в свою чергу ставить під сумнів набрання означеною ухвалою суду законної сили.
Таким чином суддя дійшов висновку, що передача справи до Печерського районного суду м. Києва здійснена з порушенням положень параграфу 3 глави 2 розділу 1 ЦПК України та призводить до виникнення між судами спору про підсудність, а відтак матеріали справи слід повернути до Дзержинського районного суду м. Києва для розгляду в порядку визначеному Цивільним процесуальним кодексом України.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Згідно з ч. 1 ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються.
Згідно з ч. 2 ст. 32 ЦПК України справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Керуючись ст. ст. 27, 31, 32, 261 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянсшатреу», Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернет-Білет» про захист прав споживачів, - повернути до Дзержинського районного суду м. Києва (просп. Перемоги, 52-В, м. Харків, 61202).
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та оскарженню не підлягає
Суддя В.В. Підпалий
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2023 |
Оприлюднено | 31.03.2023 |
Номер документу | 109914751 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Підпалий В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні