Справа № 638/904/23-ц
Провадження № 2/638/3491/23
РІШЕННЯ
Іменем України
26 жовтня 2023 року м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Агапова Р.О.,
за участю секретаря судового засідання Павлова Д.О.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника ТОВ «Інтернет-Білет» - Романченка О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернет-Білет», Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуді Хаб» про стягнення 21703,71грн.,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Дзержинського районного суду м. Харкова з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернет-Білет», Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуді Хаб» про стягнення солідарно 14678,00грн., у тому числі:
-1476,60 грн. вартості квитків;
-19846,40 грн.- 3% вартості послуг за кожен день прострочення;
-326,74 грн. інфляційних.
В обґрунтування позову послався на те, що ОСОБА_1 придбано два квитки через сайт «INTERNET-BILET.UA» на концерт ROCK SYMPНONY, який мав відбутися 09 квітня 2022 року о 15:00 в Дніпропетровському академічному театрі опери та балету.
Разом з тим, концерт не відбувся з причин введення воєнного стану в Україні та тимчасового призупинення проведення культурно-розважальних заходів.
Після звернення позивача, Національним квитковим сервісом INTERNET-BILET.UA було проінформовано клієнтів про те, що у зв`язку з вищевикладеними подіями, організатори заходів не мають змоги виконати взяті на себе зобов`язання перед покупцями за раніше придбаними квитками. Також у повідомленні зазначено, що відповідно до законодавства України та умов публічної оферти, повернення коштів за квитки на видовищні заходи проводяться організатором і лише у разі скасування, переносу або зміни заходу. Зважаючи на те, що перенесення дати проведення заходів відбулося у зв`язку з настанням форс-мажорних обставин та з продовженням дії воєнного стану, в даному випадку грошові кошти сплачені за квитки можуть бути повернуті покупцям у розмірі 100% (сто відсотків) номінальної вартості придбаного квитка після стабілізації ситуації в країні, при цьому розмір сплачених супутніх послуг (сервісного збору) не повертається.
25.04.2022 року позивач написав на електронну пошту ТОВ «АЛЬЯНСШАТРЕУ» лист з проханням повернути кошти за придбані квитки, у відповідь на що отримав відмову, обґрунтовану тим, що в умовах форс-мажору надання послуг переноситься на час, коли такі обставини припиняться, тобто після припинення воєнного стану і зняття обмежень на проведення заходів з боку центральної та/чи місцевої влади.
18.01.2023 року позивачем направлена претензія на адресу ТОВ «АЛЬЯНСШАТРЕУ» з вимогою про розірвання договору про надання послуг між нами та повернення сплачених за цим договором коштів, а саме 1 476,60 грн. - вартість двох квитків. Відповідь на претензію на час подання позову позивач не отримав.
Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 07.02.2023 справу передано за підсудністю до Печерського районного суду м. Києва.
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 17.04.2023 справу передано за підсудністю до Дзержинського районного суду м. Харкова.
Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 09.06.2023 відкрито провадження у справі та призначено судовий розгляд.
Заявою від 03.07.2023 позивач збільшив позовні вимоги та просив стягнути солідарно з відповідачів 21703,71грн., у тому числі:
-1476,60грн. вартості квитків;
-19846,40грн. пені;
-326,74грн. інфляційних;
-54,37грн. 3% річних.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтернет-Білет» позов не визнало з посиланням на те, що не є суб`єктом відповідальності у випадку скасування чи неможливості проведення концерту.
Вказує, що у спірних правовідносинах ТОВ «Інтернет-Білет» є комерційним агентом за договором комерційного посередництва (агентського договору) № 0102/21, укладеного 01.02.2021 між ТОВ «Альянсшатреу» та ТОВ «Інтернет-Білет». В преамбулі Договору сторони визначили, що зміст договірних правовідносин сторін полягає в наданні комерційним агентом (ТОВ «Інтернет-білет») суб`єкту господарювання - принципалу (ТОВ «Альянсшатреу») послуг при здійсненні ним господарської діяльності від імені, в інтересах, під контролем і за рахунок принципала.
Відповідно до п. 6.1. Договору Агент («Інтернет-Білет») зобов`язується за винагороду надавати послуги організатору (ТОВ «Альянсшатреу») шляхом укладання з покупцями від імені організатора угод купівлі-продажу квитків (електронних квитків) на заходи організатора або шляхом сприяння обумовленим організатором способом укладенню таких угод.
Пунктом 8.6. Договору передбачено, що виручені від продажу квитків (електронних квитків) кошти Агент отримує на власні рахунки для подальшого їх перерахування Організатору в межах визначених Договором строків.
Пунктом 14.4. Договору врегульовано, що повернення покупцям квитків у випадку скасування, перенесення, зміни заходу здійснюється безпосередньо Організатором заходу.
Також позивач вказує, що розділом X Інструкції з ведення квиткового господарства в театрально-видовищних підприємствах, затвердженої Наказом Міністерства культури і мистецтв України № 452 від 07.07.1999 встановлено, що у разі скасування, переносу або зміни заходу, відвідувачі (глядачі, слухачі) мають право повернути попередньо придбані квити. Повернення коштів відвідувачам (глядачам, слухачам) проводиться організаторами заходу з пред`явленням документа, що посвідчує особу (паспорта, військового квитка, студентського квитка, посвідчення водія, службового посвідчення).
22.08.2023 до канцелярії суду від позивача надійшла відповідь на відзив, де ОСОБА_1 , зокрема зазначив, що доданий до відзиву договір не є належним та допустимим доказом того, що ТОВ «Альянсшатреу» має відношення до проведення концерту та отримання сплачених за квитки грошей.
Вказує, що у рекламі про продаж квитків на концерт Rock Symphony, на сайті ТОВ «Інтернет-Білет» не міститься жодного згадування про те, що його організатором був ТОВ «Альянсшатреу» (нова назва - ТОВ «ГУДІ ХАБ»). Так само не вказано жодної інформації про організатора концерту і в самих квитках.
Зазначає, що відповідно до п. 11 Порядку організації та проведення гастрольних заходів затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 р. № 35, у рекламних матеріалах щодо проведення гастрольного заходу в обов`язковому порядку зазначаються найменування організатора заходу, його номер телефону та адреса (місцезнаходження), ім`я (назва) гастролерів, а також надаються відомості про використання фонограм та інша інформація з дотриманням вимог законодавства про рекламу та захист прав споживачів.
ТОВ «Інтернет-білет» надало заперечення на відповідь на відзив, в яких, позов не визнало з викладених раніше підстав.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив задовольнити в повному обсязі.
Представник ТОВ «Інтернет-білет» проти задоволення позову заперечував з підстав, викладених у відзиві.
Також, 19.10.2023 позивачем надані додаткові пояснення, які долучені до матеріалів справи.
Представник ТОВ «Гуді Хаб» повноважного представника у судове засідання не направив, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши позивача та представника ТОВ «Інтернет-білет», суд встановив.
01.02.2021 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Альянсшатреу», яке у подальшому змінило назву на Товариство з обмеженою відповідальністю «Гуді Хаб» (організатор) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Інтернет-Білет» (комерційний агент) укладено договір комерційного посередництва (агентської діяльності) №0102/21.
Предметом договору у відповідності до п.6.1 є зобов`язання агента за винагороду надавати послуги організатору шляхом укладення з покупцями від імені організатора угод купівлі-продажу квитків (електронних квитків) на заходи організатора, або шляхом сприяння обумовленим організатором способам укладення таких угод.
Належним підтвердженням змісту та обсягу прав агента щодо реалізації покупцям квитків (електронних квитків) на видовищні заходи організатора є даний договір та додаткові угоди до нього (п.7.2 договору).
Конкретний видовищний захід, на який агент уповноважується здійснювати продаж квитків (електронних квитків) визначається сторонами даного договору шляхом укладення додаткової угоди до нього (п.8.1 договору).
Згадана додаткова угода, серед іншого, має містити інформацію про час, місце та назву видовищного заходу на продаж яких уповноважується агент та розмір агентської винагороди (п.8.2 договору).
Кошти, виручені від продажу квитків (електронних квитків), агент отримує від покупців на власні рахунки для подальшого перерахування організатору в межах строків, визначених договором (п.8.6 договору).
Агент зобов`язаний перераховувати на розрахунковий рахунок організатора грошові кошти, отримані від покупців за придбані квитки (електронні квитки) в суворій відповідності до порядку, обсягу та умов даного договору та додаткових угод до нього (п.10.2 договору).
Пунктом 14.4 договору визначено, що повернення коштів покупцям квитків у випадку скасування, перенесення або зміни заходу здійснюється безпосередньо організатором заходу.
Згідно п.17.1 договору він набуває чинності з моменту його підписання сторонами і діє впродовж 1 (одного року).
Дія даного договору буде вважатися пролонгованою на кожний наступний рік, якщо жодна із сторін за 30 календарних днів до його закінчення не повідомить іншу сторону про припинення його дії (п.17.2 договору).
Доказів повідомлення сторін про закінчення дії договору під час розгляду справи суду не надано, у зв`язку з чим договір вважається чинним на час виникнення спірних правовідносин.
01.12.2021 між сторонами в рамках договору комерційного посередництва (агентської діяльності) №0102/21 укладено додаткову угоду, відповідно до пункту 1 якої агент в порядку та на умовах, визначених договором комерційного посередництва (агентської діяльності) та чинним законодавством України, за винагороду зобов`язується надати послуги з реалізації покупцям квитків та електронних квитків на захід Rock Symphony Concert, який мав відбутись 09.04.2022 у Дніпровському театрі опери та балету, м. Дніпро.
Згідно п.5 додаткової угоди, угода набирає чинності з дати її підписання сторонами та є невіддільною частиною договору комерційного посередництва №0102/21 від 01.02.2021.
Додаткова угода підписана представниками сторін.
02.02.2022 ОСОБА_1 придбав два електронних квитки на захід « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який мав відбутись у Дніпровському академічному театрі опери та балету 09.04.2022 о 15:00год. за адресою: АДРЕСА_1 .
Також, квиток містить інформацію про безумовне погодження із договором публічної оферти при його придбанні.
Вартість одного квитка становить 738,30грн., яка складається з вартості квитка у сумі 690,00грн. та вартості сервісних послуг у сумі 48,30грн. Загальна вартість двох квитків становить 1476,60грн.
Разом з тим, національний квитковий сервіс INTERNET-BILET.UA повідомив, що у зв`язку з введенням воєнного стану в Україні з 24.02.2022 проведення культурно-розважальних заходів тимчасово призупинено. Зазначено, що у з вищевикладеними подіями, організатори заходів не мають змоги виконати взяті на себе зобов`язання перед покупцями за раніше придбаними квитками.
18.01.2023 представником ОСОБА_1 на адресу ТОВ «Альянсшатреу» надіслано претензію з вимогою повернення сплачених коштів у сумі 1476,40грн. Також в претензії повідомлялось про розірвання договору про надання послуг.
Претензія отримана представником товариства 26.01.2023 та на час розгляду справи залишена без відповіді та задоволення. Доказів зворотного суду не надано.
Відповідно дост. 1 Закону України «Про захист прав споживачів»(дачі - Закон) виконавець - це суб`єкт господарювання, який виконує роботи або надає послуги, а продавець - це суб`єкт господарювання, який згідно з договором реалізує споживачеві товари або пропонує їх до реалізації. Продукцією є будь-який виріб (товар), робота чи послуга, що виготовляються, виконуються чи надаються для задоволення суспільних потреб.
У п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону визначено поняття договору - це усний чи письмовий правочин між споживачем і продавцем (виконавцем) про якість, терміни, ціну та інші умови, за яких реалізується продукція. Підтвердження вчинення усного правочину оформляється квитанцією, товарним чи касовим чеком, квитком, талоном або іншими документами (дані - розрахунковий документ).
Відповідно до частини 1статті 626 ЦК Українидоговором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Відповідно до частин 1, 2статті 638 ЦК Українидоговір є укладеним, якщо сторони досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Відповідно до частини 1статті 639 ЦК Українидоговір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом. Відповідно достатті 525 ЦК Україниодностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 901 ЦК Українивстановлено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно дост. 526 ЦК Українизобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідност. 599 ЦК Українизобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до вимогст. 610-612 ЦК Українипорушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки. Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно зіст. 615 ЦК Україниу разі порушення зобов`язання однією стороною друга сторона має право частково або в повному обсязі відмовитися від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом. Одностороння відмова від зобов`язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов`язання. Внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання частково або у повному обсязі відповідно змінюються умови зобов`язання або воно припиняється.
Згідно ч.3 ст.651 ЦК України у разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.
Відповідно до ст.907 ЦК України договір про надання послуг може бути розірваний, у тому числі шляхом односторонньої відмови від договору, в порядку та на підставах, встановлених цим Кодексом, іншим законом або за домовленістю сторін. Порядок і наслідки розірвання договору про надання послуг визначаються домовленістю сторін або законом.
Згідно ч. 1 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов`язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим.
У зв`язку з повідомленням ОСОБА_1 в претензії, адресованої на адресу ТОВ «Альянсшатреу» про розірвання договору про надання послуг, вказаний договір вважається розірваним з дати вручення претензії 26.01.2023.
Порядок повернення квитків за скасований/перенесений захід регламентується Інструкцією з ведення квиткового господарства в театрально-видовищних підприємствах та культурно-освітніх закладах, затвердженоїнаказом Міністерства культури і мистецтв України від 07 липня 1999 року № 452(надалі - Інструкція).
Згідно з розділом X Інструкції, у разі скасування, переносу або зміни заходу відвідувачі (глядачі, слухачі) мають право повернути попередньо придбані квитки. Повернення коштів відвідувачам (глядачам, слухачам) проводиться організаторами заходу з пред`явленням документа що посвідчує особу (паспорта військового квитка, студентського квитка, посвідчення водія, службового посвідчення).
Пунктом 14.4. Договору комерційного посередництва (агентської діяльності) №0102/21 врегульовано, що повернення покупцям квитків у випадку скасування, перенесення, зміни заходу здійснюється безпосередньо Організатором заходу.
Відповідно до п.8.1 договору на реалізацію квитків на культурно-видовищні заходи (публічна оферта), за допомогою система он-лайн продажу «INTERNET-BILET» у разі скасування, перенесення або зміни заходу, крім випадків форс-мажору, повернення коштів покупцеві проводиться організаторами «заходу» з пред`явленням документа, що посвідчує особу (паспорта, військового квитка, студентського квитка, посвідчення водія, службового посвідчення).
Згідно п.8.2 договору повернення «Сервісних послуг» та «Сервісного збору» «Агентом з реалізації квитків» не проводиться.
Відповідно до п.8.3 договору агент з реалізації квитків зобов`язується за письмовою вимогою покупця надати йому інформацію про особу, відповідальну заповернення «Номінальноїціни» попередньо придбаного «Електронного квитка» за допомогою «Системи».
Пунктом 9.1 договору встановлено, що «Агент по реалізації квитків» не несе відповідальність за перенесення, заміну або скасування «Заходів», не є зобов`язаною особою, і рівної стороною за угодою, укладеною між «Абонентом» та «Покупцем».
Судом встановлено, що позивачем при здійсненні оплати за надання послуг з відвідування концертного заходу була сплачена сума 1476,60грн., з яких: 1 380,00 грн. - вартість двох квитків та 96,60грн. вартість сервісних послуг.
Як передбачено умовами ч. 1, ч. 2 ст. 903 ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором. У разі неможливості виконати договір про надання послуг, що виникла не з вини виконавця, замовник зобов`язаний виплатити виконавцеві розумну плату. Якщо неможливість виконати договір виникла з вини замовника, він зобов`язаний виплатити виконавцеві плату в повному обсязі, якщо інше не встановлено договором або законом.
Враховуючи оплату послуги позивачем та відсутність її надання з боку організатора концерту, суд вважає, що позовна вимога в частині стягнення суми вартості квитків обґрунтована, але підлягає задоволенню частково, у сумі номінальної ціни квитків, а саме - 1 380,00 грн та за рахунок організатора концертного заходу ТОВ «Гуді Хаб».
Вимога про стягнення коштів до ТОВ «Інтернет-білет» з огляду на положення розділу X Інструкції з ведення квиткового господарства в театрально-видовищних підприємствах та культурно-освітніх закладах, п. 14.4. Договору комерційного посередництва (агентської діяльності) №0102/21 та п.8.1 договору на реалізацію квитків на культурно-видовищні заходи (публічна оферта), необґрунтована та задоволенню не підлягає.
Також позивач просить стягнути з відповідачів пеню на підставі ст.5 ЗУ «Про захист прав споживачів», інфляційні та 3% річних.
Відповідно до ч.5 ст.10 Закону України «Про захист прав споживачів» у разі коли виконавець не може виконати (прострочує виконання) роботу (надання послуги) згідно з договором, за кожний день (кожну годину, якщо тривалість виконання визначено у годинах) прострочення споживачеві сплачується пеня у розмірі трьох відсотків вартості роботи (послуги), якщо інше не передбачено законодавством. У разі коли вартість роботи (послуги) не визначено, виконавець сплачує споживачеві неустойку в розмірі трьох відсотків загальної вартості замовлення.
Враховуючи невиконання ТОВ «Гуді Хаб» зобов`язань з надання послуги (проведення концерту), у позивача виникло право щодо стягнення з підприємства пені у відповідному розмірі починаючи з 10.04.2022.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 09 листопада 2021 року у справі № 320/5115/17 (провадження № 14-133цс20) викладено правову позицію про те, що пеня, передбачена частиною п`ятою статті 10 Закону України «Про захист прав споживачів», застосовується в разі порушення виконання договірного зобов`язання на користь споживача,однак якщо між сторонами припинено правовідносини з договорів, то з часу такого припинення частина п`ята статті 10 Закону України «Про захист прав споживачів» на спірні правовідносини не поширюється.
Враховуючи припинення дії договору внаслідок односторонньої відмови позивача, період нарахування пені обмежується 26.01.2023 датою отримання ТОВ «Гуді Хаб» односторонньої відмови позивача від договору.
Таким чином, розмір пені за період з 10.04.2022 по 26.01.2023 від суми боргу 1 380,00 грн. становить 12088,80 грн.
Відповідно до ч.3 ст.551 ЦК України розмір неустойки може бутизменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення.
Враховуючи обставини справи, а також встановлене ч.3 ст.551 ЦК України право суду, а не обов`язок зменшення неустойки, суд не вбачає підстав для зменшення розміру пені, у зв`язку з чим вимога позивача про стягнення пені обґрунтована, але з огляду на помилковість розрахунків, підлягає задоволенню частково, у сумі 12088,80грн.
Положенням ч. 2 ст. 625 ЦК України передбачено, що у разі порушення грошового зобов`язання боржник, який прострочив його виконання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Як вже зазначалось, відповідно до п.8.1 договору на реалізацію квитків на культурно-видовищні заходи (публічна оферта), положення якого кореспондуються з розділом Х Інструкції з ведення квиткового господарства в театрально-видовищних підприємствах та культурно-освітніх закладах, затвердженоїнаказом Міністерства культури і мистецтв України від 07 липня 1999 року № 452, за допомогою система он-лайн продажу «INTERNET-BILET» у разі скасування, перенесення або зміни заходу, крім випадків форс-мажору, повернення коштів покупцеві проводиться організаторами «заходу» з пред`явленням документа, що посвідчує особу (паспорта, військового квитка, студентського квитка, посвідчення водія, службового посвідчення).
Таким чином, вказаними нормами можливість повернення коштів пов`язується зі зверненням заінтересованої особи до організатора заходу з вимогою про повернення коштів.
Згідно ч.2 ст.530 Цивільного кодексу України якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
З огляду на те, що претензію про повернення грошових коштів організатор заходу - ТОВ «Гуді Хаб» отримало 26.01.2023, прострочення грошового зобов`язання товариством слід рахувати з наступної дати після спливу семиденного строку, визначеного ч.2 ст.530 ЦК України, тобто з 03.02.2023.
Загальна сума 3% річних за прострочення виконання грошового зобов`язання за період з 03.02.2023 по 30.06.2023 від суми боргу 1 380,00грн. становить 16,79 грн..
Загальна сума інфляційних за прострочення виконання грошового зобов`язання за період з 03.02.2023 по 30.06.2023 від суми боргу 1 380,00грн. становить 51,76 грн.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню частково, за рахунок ТОВ «Гуді Хаб» у сумі 13 537,35грн., а саме:
-1 380,00 грн. заборгованості з вартості квитків;
-12088,80 грн. пені;
-51,76 грн. інфляційних;
-16,79 грн. 3% річних.
Відповідно до ч.6 ст.141 ЦПК України якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
У зв`язку з тим, що позивач звільнений від сплати судового збору, судовий збір належить компенсувати за рахунок держави.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.12,76, 77, 78,81,141,264 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернет-Білет», Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуді Хаб» про стягнення 21703,71грн. задовольнити частково, за рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуді Хаб».
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуді Хаб» (01010, м. Київ, вул.. Острозьких Князів, 15, офіс 3, код ЄДРПОУ 43467830) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) 1 380,00 грн. заборгованості з вартості квитків; 12088,80 грн. пені; 51,76 грн. інфляційних; 16,79 грн. 3% річних.
В іншій частині відмовити.
Судовий збір компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно ч.3 ст.354 ЦПК України строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Повний текст рішення складено 30.10.2023 року.
Суддя Р.О. Агапов
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2023 |
Оприлюднено | 01.11.2023 |
Номер документу | 114540580 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Агапов Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні