Справа № 158/1606/22 Головуючий у 1 інстанції: Поліщук С. В. Провадження № 22-ц/802/173/23 Доповідач: Федонюк С. Ю.
ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
22 березня 2023 року місто Луцьк
Волинський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого - судді Федонюк С. Ю.,
суддів - Матвійчук Л. В., Данилюк В. А.
з участю:
секретаря судового засідання Савчук О. В.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2 ,
представників відповідачів ОСОБА_3 ,, ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 2 міста Ківерці, Гуманітарного відділу Ківерцівської міської ради Луцького району Волинської області про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 , поданою її представником ОСОБА_2 , на рішення Ківерцівського районного суду Волинської області від 07 листопада 2022 року,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Ківерцівського районного суду Волинської області від 07 листопада 2022 року в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено в повному обсязі.
Не погодившись із даним рішенням суду, позивачка ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, в якій зазначає про його незаконність та необґрунтованість, просить його скасувати та ухвалити нове - про задоволення позовних вимог.
22березня 2023року доВолинського апеляційногосуду від ОСОБА_1 та Закладудошкільної освіти(ясла-садок)комбінованого типу№ 2міста Ківерці і Гуманітарного відділу Ківерцівської міської ради надійшла спільна письмова заява про затвердження мирової угоди, в якій сторони спільно просять визнати укладену мирову угоду і визнати нечинним рішення Ківерцівського районного суду від 07.11.2022 року та закрити провадження у даній справі.
До заявипро затвердженнямирової угодидодано мировуугоду,відповідно доякої ОСОБА_1 та Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 2 міста Ківерці і Гуманітарний відділ Ківерцівської міської ради, керуючись ст.ст. 43, 49, 207 ЦПК України, уклали мирову угоду на наступних умовах:
1. Згідно з даною мировою угодою позивач ОСОБА_1 відмовляється від грошових вимог до відповідача Закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 2 міста Ківерці про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та судових витрат.
2.Згідно зданою мировоюугодою відповідачвизнає вимогив частиніскасування наказупро звільненнята поновленняна роботі,відтак скасовуєтьсянаказ №38-квід 04липня 2022року прозвільнення ОСОБА_1 та поновлюється ОСОБА_1 нароботі напосаді помічникавихователя у Закладідошкільної освіти(ясла-садок)комбінованого типу№ 2міста Ківерці з 04 липня 2022 року.
3. Сторони стверджують, що наділені належними повноваженнями та розуміють наслідки укладення мирової угоди, передбачені ст.207-208 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення та думку учасників справи з даного приводу, колегія суддів дійшла висновку, що спільна письмова заява ОСОБА_1 , Закладу дошкільноїосвіти (ясла-садок)комбінованого типу№ 2міста Ківерці та Гуманітарного відділуКіверцівської міськоїради про затвердження мирової угоди підлягає задоволенню, а мирова угода - затвердженню апеляційним судом з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 207 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії.
Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі (ч.ч. 4, 5 ст. 207 ЦПК України).
Суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо: 1) умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними; або 2) одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.
Згідно із п. 5 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Згідно з ч. 1 ст. 373 ЦПК України, якщо заява про відмову від позову чи мирова угода сторін відповідають вимогам статей 206, 207 цього Кодексу, суд постановляє ухвалу про прийняття відмови позивача від позову або про затвердження мирової угоди сторін, якою одночасно визнає нечинним судове рішення першої інстанції, яким закінчено розгляд справи, та закриває провадження у справі.
Відповідно до п. 3 спільної заяви та мирової угоди сторони підтвердили, що наслідки закриття провадження в справі у зв`язку із укладенням мирової угоди, передбачені ст.ст. 207-208 ЦПК України, їм відомі і зрозумілі.
Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Приймаючи до уваги, що учасники справи розпоряджаються своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд, станом на дату винесення ухвали суд апеляційної інстанції не повідомлено, що позивачка і відповідачі відкликають спільну письмову заяву про затвердження мирової угоди, вбачається, що умови мирової угоди не суперечать закону та не порушують права чи охоронювані законом інтересів інших осіб, є виконуваними, що мирова угода сторін не виходить за межі предмета спору, заява про затвердження мирової угоди підлягає задоволенню, а мирова угода - затвердженню, рішення суду першої інстанції слід визнати нечинним із закриттям провадження у справі.
Колегія суддів звертає увагу сторін, що відповідно до ст. 208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку, передбаченому цією угодою.
Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження".
У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди, ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Керуючись статтями 207, 208, 256, 372, 373, 374, 377, 381, 382, 384 ЦПК України, апеляційний суд
У Х В А Л И В:
Спільну заяву ОСОБА_1 та Закладу дошкільноїосвіти (ясла-садок)комбінованого типу№ 2міста Ківерціі Гуманітарноговідділу Ківерцівськоїміської радиВолинської області про затвердження мирової угоди задовольнити.
Рішення Ківерцівського районного суду Волинської області від 07 листопада 2022 року визнати нечинним.
Затвердити мирову угоду між ОСОБА_1 , Закладом дошкільноїосвіти (ясла-садок)комбінованого типу№ 2міста Ківерці та Гуманітарним відділом Ківерцівської міської ради Волинської області за умовами якої:
1. ОСОБА_1 відмовляється від грошових вимог до Закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №2 міста Ківерці про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та судових витрат.
2. Відповідачі визнають вимоги в частині скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі, відтак скасовується наказ №№38-к від 04 липня 2022 року про звільнення ОСОБА_1 та поновлюється ОСОБА_1 на роботі на посаді помічника вихователя у Закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №2 міста Ківерці з 04 липня 2022 року.
3. Сторони наділені належними повноваженнями та розуміють наслідки укладення мирової угоди передбачені ст. 207-208 ЦПК України.
Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом.
У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди, ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання у порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Закладу дошкільної освіти (ясла садок) комбінованого типу №2 міста Ківерці, Гуманітарного відділу Ківерцівської міської ради Луцького району Волинської області про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу закрити.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня її проголошення.
Головуючий
Судді
Суд | Волинський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2023 |
Оприлюднено | 03.04.2023 |
Номер документу | 109937251 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Волинський апеляційний суд
Федонюк С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні