Справа № 302/682/22
6/302/8/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.04.2023 смт.Міжгір`я
Міжгірський районний суд Закарпатської області
в особі головуючого судді Кривка В.П.,
з участю: секретар Гажук Н.В.,
без участі державного виконавця та представника стягувача за виконавчим листом,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Міжгір`ї подання головного державного виконавця Міжгірського відділу державної виконавчої служби у Хустському районі Закарпатської області про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника - фізичної особи - керівника (боржника) юридичної особи ДП "Едельвейс" - Горобець В.О.,-
В СТ АН ОВ ИВ:
04.04.2023 головний державний виконавець Звірич Н.І. звернулася в суд із вищевказаним поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, яке вмотивоване наступним.
На виконанні у Міжгірському ВДВС знаходиться виконавчий лист Міжгірського районного суду Закарпатської області №302/682/22 від 10.10.2022 про стягнення з ДП "Едельвейс" на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі в розмірі 1387,56 грн, середній заробіток за затримку розрахунку заробітньої плати в розмірі 41469,31 грн, всього 42856,87 грн, виконавче провадження 70535709. За вказаним виконавчим документом боржником є - ДП "Едельвейс", код ЄДРПОУ: 32389881, а керівником даного підприємства є ОСОБА_2 , громадянин України. Виконавцем 22.02.2023 на адресу керівника юридичної особи боржника надсилались виклики щодо явки до виконавця для надання пояснень щодо причин невиконання рішення суду, однак керівник ДП "Едельвейс" на виклики не з`явився, про причини неявки не повідомив виконавця. Рішення суду про стягнення заробітної плати боржником не виконано.
У зв`язку з наведеним та відповідно до ч.3 ст. 441 ЦПК України головний державний виконавець Звірич Н.І. вніс дане подання до суду, розгляд якого просить провести за її відсутності.
Відповідно до ч.4 ст. 441 ЦПК України, ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена за поданням державного або приватного виконавця, яким відкрито відповідне виконавче провадження.
Суд, вивчивши зміст подання та дослідивши копії матеріалів виконавчого провадження, що додані до подання головним державним виконавцем, вважає, що подання слід задовольнити з наступних підстав.
Підстави для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон визначені ЗУ Про порядок виїзду і в`їзду в Україну громадян України від 21 січня 1994 року.
Згідно ч. 3 Статті 18 Закону України «Про виконавче провадження» - Виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право: 1) проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону; 2) проводити перевірку виконання юридичними особами незалежно від форми власності, фізичними особами, фізичними особами - підприємцями рішень стосовно працюючих у них боржників;18) вимагати від матеріально відповідальних і посадових осіб боржників - юридичних осіб або боржників - фізичних осіб надання пояснень за фактами невиконання рішень або законних вимог виконавця чи іншого порушення вимог законодавства про виконавче провадження; 19) у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.
Статтею 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України» № 3857-ХІІ у редакції від 10.12.2015 встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо він ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов`язань.
Статтею 441 ЦПК України передбачено, що тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення. Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням, на строк до повного виконання такого судового рішення. Ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена за поданням державного або приватного виконавця, яким відкрито відповідне виконавче провадження.
Відповідно до ст.33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом. Заборона виїзду за кордон є одним з найсуворіших заходів, що сприяє примусовому виконанню судових рішень, так як пов`язаний з обмеженням конституційного права людини на вільне пересування та вибір місця проживання.
Згідно ч.ч.2, 4 ст.6 Закону «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України», громадянинові України, який має паспорт, у випадках, передбачених п.п. 1-9 ч.1 цієї статті, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон або у вказаних випадках паспорт може бути тимчасово затримано чи вилучено.
Таким чином, за наявності підстав для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон, до громадянина в залежності від наявності чи відсутності паспорта для виїзду за кордон застосовується: відмова у видачі паспорта; відмова у виїзді за кордон; тимчасове затримання чи вилучення паспорта для виїзду за кордон.
Статтею 6цього Закону передбачено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта, а громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон.
Отже, з аналізу вищенаведеного вбачається, що громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадку, якщо він ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи) - до виконання зобов`язань.
З доданих до подання документів та матеріалів цивільної справи, вбачається, що ДП "Едельвейс" ухиляється від виконання рішення суду щодо стягнення з підприємства на користь ОСОБА_1 заборгованості по заробітній платі в розмірі 1387,56 грн; середній заробіток за затримку розрахунку заробітньої плати в розмірі 41469,31 грн, всього 42856,87 грн. На даний час керівником ДП "Едельвейс" ідентифікаційний код юридичної особи 32389881 є ОСОБА_2 , такий же є керівником ДП "ТРЕЙД ЛОКК" ідентифікаційний код юридичної особи 32389881, останній, як керівник ДП "Едельвейс" не вживав жодних заходів щодо погашення боргових зобов`язань за рішенням суду у справі № 302/682/22 про стягнення з ДП "Едельвейс" заробітної плати на користь ОСОБА_1 , станом на час розгляду справи в суді борг по заробітній платі не погашено навіть частково.
На виклики-попередження державного виконавця Горобець В.О. не реагує.
Отже, дії керівника ДП "Едельвейс", що є боржником за виконавчим листом № 302/682/22, свідчать про навмисне невиконання рішення суду, що дає підставу суду задовольнити подання державного виконавця про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України.
Керуючись ст. 6 ЗУ Про порядок виїзду і в`їзду в Україну громадян України, ст. ст.260, 261, 353, 441 ЦПК України, суд, -
ПО СТ АН ОВ ИВ :
Подання задовольнити.
Тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України фізичну особу, громадянина України - керівника (боржника) юридичної особи Дочірнє підприємство "Едельвейс", ідентифікаційний код юридичної особи 32389881, гр. ОСОБА_2 , адреса проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , до виконання зобов`язань, покладених на нього як на керівника юридичної особи ДП "Едельвейс" (код ЄДРПОУ 32389881), за рішенням Міжгірського районного суду Закарпатської області від 10.10.2022 року в цивільній справі № 302/682/22, про стягнення з Дочірнього підприємства "Едельвейс" код ЄДРПОУ: 32389881 (юридична адреса: с.Верхній Студений, 612, Хустський район (колишній Міжгірський) Закарпатська область, п.інд.90010, на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі в розмірі 1387 (одна тисяча тристо вісімдесят сім) грн 56 коп., середній заробіток за затримку розрахунку заробітної плати в розмірі 41469 (сорок одна тисяча чотиристо шістдесят дев`ять) грн 31 коп., всього 42856,87 грн.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано в Закарпатський апеляційний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення через Міжгірський районний суд Закарпатської області, відповідно до положень п. 15.5 ч. 1 розділу VII «Перехідні положення» ЦПК України.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили згідно з ст. 273 ЦПК України.
Суддя:В. П. Кривка
Суд | Міжгірський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2023 |
Оприлюднено | 10.04.2023 |
Номер документу | 110072326 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Міжгірський районний суд Закарпатської області
Кривка В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні