Ухвала
від 05.04.2023 по справі 202/3731/23
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 202/3731/23

Провадження № 1-кс/202/2626/2023

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 квітня 2023 року м. Дніпро

Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши у судовомузасіданні ум.Дніпріклопотання слідчогоСлідчого управлінняГоловного управлінняНаціональної поліціїв Дніпропетровськійобласті ОСОБА_3 ,погоджене зпрокурором відділуДніпропетровської обласноїпрокуратури ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні №42022040000000374 від 20.10.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшло зазначене клопотання слідчого Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні №42022040000000374 від 20.10.2022 року.

З клопотання убачається, що в провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження №42022040000000374 від 20.10.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що співробітники комунального підприємства «Дніпровський обласний клінічний центр діагностики та лікування» Дніпропетровської обласної ради» (код ЄДРПОУ 01985370, юридична адреса: м. Дніпро, вул. Князя Володимира Великого, буд. 28 (до 25.11.2022 року мало назву «Дніпропетровський обласний клінічний центр кардіології» Дніпропетровської обласної ради», далі КП «ДОКЦДЛ» ДОР») та працівники ТОВ «Медзабезпечення» (код ЄДРПОУ 24986649, м. Дніпро, вул. Словацького Юліуша, буд. 10, офіс 102), організували протиправну шахрайську схему, завдяки котрій (обманним шляхом) пацієнтамКП «ДОКЦДЛ», зловживаючи їх довірою, здійснюють систематичний продаж необхідних для операції лікарських засобів та виробів медичного призначення, в тому числі кардіостимуляторів та клапанів серця, закупівля котрих здійснюється за кошти державного бюджету Міністерства охорони здоров`я України, бюджету комунального підприємства «Дніпровський обласний клінічний центр діагностики та лікування» Дніпропетровської обласної ради» та Департаменту охорони здоров`я Дніпропетровської обласної державної адміністрації, тим самим заволодівають чужим майном шляхом обману.

Крім того, в ході проведення досудового розслідування кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, за результатами проведення НСРД виявлено факт заволодіння чужим майном шляхом обману організованою групою, які є обізнані зі злочинним умислом співучасників кримінального правопорушення.

За результатами проведення НСРД у порядку ст. 263 КПК України стосовно потенційних фігурантів, підтверджено наявність злочинних зв`язків з попереднім виокремленням ролей фігурантів, виконуваної діяльності, підпорядкованості, ієрархії, механізму злочинної діяльності, виявлення нових фактів такої діяльності, а також встановлено наступні обставини, які у свою чергу потребують додаткової перевірки та підтвердження виявлених фактів заволодіння чужим майном шляхом обману організованою групою конкретними посадовими та службовими особами комунального закладу.

Під час досудового розслідування допитано свідка, котрий надав наступні покази:він працює в комунальному підприємстві «Дніпровський обласний клінічний центр діагностики та лікування» Дніпропетровської обласної ради», яке знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул. Володимира Великого 28. В своїй роботі користується внутрішньою базою «АРМ-лікар» (автоматизоване робоче місце лікаря), в якій зберігаються всі данні пацієнтів, які проходили (проходять) обстеження та лікувались в КП «ДОКЦДЛ». З урахуванням специфіки роботи лікаря, останній кожну робочу зміну спілкується з пацієнтами, в ході безпосередньої бесіди з якими йому стало відомо про стійке злочинне угрупування з числа співробітників комунального підприємства «Дніпровський обласний клінічний центр діагностики та лікування» Дніпропетровської обласної ради», які з метою власного збагачення організували злочинну схему з ієрархічними ознаками, що діє вже на протязі багатьох років.

Крім того, свідок повідомив, що організована злочинна схема виглядає наступним чином: пацієнт звертається за медичною допомогою до КП «ДОКЦДЛ» ДОР», за терміновими показниками, у плановому порядку або доставляється каретою швидкої допомоги, після консультації лікаря-кардіолога та проведення повного обстеження, при наявності медичних показань, пацієнта направляють до лікаря-кардіохірурга КП «ДОКЦДЛ» ДОР». У разі прибуття до КП «ДОКЦДЛ» ДОР» каретою швидкої допомоги, пацієнт обстежується черговою бригадою лікарів, до складу якої входять лікар-кардіолог та лікар-кардіохірург. Після огляду пацієнта лікарем-кардіохірургом, за попередньою оцінкою платоспроможності пацієнта, приймається рішення щодо необхідності установки електрокардіостимулятора (ЕКС) або іншої операції. Після цього пацієнту переважно пропонується сплатити грошові кошти за встановлення життєво необхідного кардіостимулятора, необхідних для операції медичних засобів/препаратів, та/або інших виробів медичного призначення, аргументуючи відсутністю необхідного у лікувальному закладі КП «ДОКЦДЛ» ДОР».

У вказаній схемі безпосередньо приймають участь наступні працівники КП «ДОКЦДЛ» ДОР»: медичний директор ОСОБА_5 (користується мобільним телефоном: НОМЕР_1 ); завідуючий кардіохірургічного відділення для дорослих ОСОБА_6 (користується мобільним телефоном: НОМЕР_2 ); лікар-кардіохірург кардіохірургічного відділення для дорослих ОСОБА_7 (користується мобільним телефоном: НОМЕР_3 ); лікар-кардіохірург кардіохірургічного відділення для дорослих ОСОБА_8 (користується мобільним телефоном: НОМЕР_4 ); лікар-кардіохірург кардіохірургічного відділення для дорослих ОСОБА_9 (користується мобільним телефоном: НОМЕР_5 ); лікар-кардіохірург кардіохірургічного відділення для дорослих ОСОБА_10 (користується мобільним телефоном: НОМЕР_6 ); лікар-кардіохірург кардіохірургічного відділення для дорослих ОСОБА_11 (користується мобільним телефоном: НОМЕР_7 ), медична сестра КП «ДОКЦДЛ» ДОР» ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (користується мобільними телефонами: НОМЕР_8 та НОМЕР_9 ).

Після цього вищевказані лікарі-кардіохірурги КП «ДОКЦДЛ» ДОР» направляють пацієнта або його супроводжуючу особу до ТОВ «Медзабезпечення», що розташоване в будівлі навпроти КП «ДОКЦДЛ» ДОР», а саме, за адресою: м. Дніпро, вул. Словацького Юліуша, буд. 10, кв. 102, на вході до котрого є вивіска ТОВ «Медзабезпечення». Пацієнт або особа яка його супроводжує, направляється до ТОВ «Медзабезпечення», де їх зустрічає директор ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка раніше працювала в КП «ДОКЦДЛ» ДОР» на посаді медичної сестри, та бухгалтер ТОВ «Медзабезпечення» ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після повідомлення прізвища пацієнта ОСОБА_13 повідомляє суму грошових коштів, котру необхідно сплатити, та після отримання грошових коштів за необхідні для операції лікарські засоби та вироби медичного призначення, в тому числі кардіостимулятори та клапани серця, ніяких чеків та підтверджуючих документів щодо придбання не надає. Після зазначеного, ОСОБА_13 повідомляє, що пацієнт може повертатися до КП «ДОКЦДЛ» ДОР» та вона особисто доставить лікарські засоби та вироби медичного призначення до операційної перед операцією. Власником ТОВ «Медзабезпечення» є гр.. ОСОБА_15 , яка перебуває в родинному зв`язку з медичним директором КП «ДОКЦДЛ» ДОР» ОСОБА_5 . Після чого, пацієнт або особа, яка його супроводжує, повертається до палати, де пацієнту повідомляють дату та час запланованої операції.

В той же час надходження необхідних для операцій лікарських засобів та виробів медичного призначення, в тому числі кардіостимуляторів та клапанів серця, до КП «ДОКЦДЛ» ДОР» здійснюється за рахунок бюджетних коштів з Міністерства охорони здоров`я України та Департаменту охорони здоров`я Дніпропетровської обласної державної адміністрації, або за кошти НСЗУ, та потреби в окремому придбанні пацієнтом кардіостимулятора не має, а навпаки, згідно умов закупівлі медичних послуг НСЗУ, пацієнт повинен отримати послугу хірургічної операції безкоштовно.

В ходіпроведення операціїпацієнту встановлюєтьсявироби медичногопризначення,закупівля котрихздійснюється за державні кошти, а грошові кошти, котрі пацієнт передав директору ТОВ «Медзабезпечення» ОСОБА_13 передаються нею медичному директору ОСОБА_5 , який, в свою чергу, розподіляє їх між усіма учасниками схеми і окрему частину з яких передає генеральному директору КП «ДОКЦДЛ» ДОР» ОСОБА_16 .

28.03.2023 року на підстави ухвали слідчого судді Індустріального районного судум.Дніпропетровська від 23.03.2023 рокубуло проведено обшук автомобіля «PORSCHECAYENNE», реєстраційний номер НОМЕР_10 (VIN: НОМЕР_11 ), в ході якого було виявлено сам автомобіль, ключ-брелок від автомобіля PorscheCayenne, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу № НОМЕР_12 .

Встановлено, що автомобіль «PORSCHECAYENNE», реєстраційний номер НОМЕР_10 (VIN: НОМЕР_11 ) на праві власності належить ОСОБА_17 , яка є дружиною ОСОБА_5 , був придбаний у шлюбі, укладеному між ОСОБА_17 та ОСОБА_5 .

Постановою слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 від 28.03.2023 року автомобіль «PORSCHECAYENNE», реєстраційний номер НОМЕР_10 (VIN: НОМЕР_11 ), ключ-брелок від автомобіля PorscheCayenne, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу № НОМЕР_12 , визнано речовими доказами у цьому кримінальному провадженні .

Враховуючи викладене,слідчийпросив накласти арешт на вказаний автомобіль, ключ-брелок від автомобіля PorscheCayenne, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу № НОМЕР_12 , з метою збереження речових доказів, а також можливої конфіскації майна, оскільки санкція ч.4 ст. 190 КК України передбачає показання з застосуванням конфіскації майна.

Дослідивши клопотання з доданими до нього матеріалами, приходжу до висновку, що клопотання підлягає поверненню прокурору для усунення недоліків протягом 72 годин, виходячи з наступного.

Встановлено, що в провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження №42022040000000374 від 20.10.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

Ухвалою слідчого судді Індустріального районного судум.Дніпропетровська від 23.03.2023 року надано дозвіл на проведення обшуку автомобіля марки «PORSHE CAYENNE», реєстраційний номер НОМЕР_10 (VIN: НОМЕР_11 ).

28.03.2023 року на підстави ухвали слідчого судді Індустріального районного судум.Дніпропетровська від 23.03.2023 рокустаршим слідчим СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_18 проведено обшук автомобіля «PORSCHECAYENNE», реєстраційний номер НОМЕР_10 (VIN: НОМЕР_11 ), в ході якого було вилучено вказаний автомобіль, ключ-брелок від автомобіля PorscheCayenne, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу № НОМЕР_12 .

Встановлено, що автомобіль «PORSCHECAYENNE», реєстраційний номер НОМЕР_10 (VIN: НОМЕР_11 ) на праві власності належить ОСОБА_17 , яка є дружиною ОСОБА_5 .

Постановою слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 від 28.03.2023 року автомобіль «PORSCHECAYENNE», реєстраційний номер НОМЕР_10 (VIN: НОМЕР_11 ), ключ-брелок від автомобіля PorscheCayenne, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобі № НОМЕР_12 визнано речовими доказами у цьому кримінальному провадженні .

За ст. 131 КПК України арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Цей перелік є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає.

Разом з тим, за правилами вказаної норми кримінального процесуального закону, а саме частин 3, 5 та 6, арешт на майно може бути накладено в разі відповідності такого майна критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу, у разі наявності підстав вважати, що суд може застосувати до підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної особи, юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна, в разі, якщо фізична чи юридична особа в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову або неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

Метою накладення арешту згідно ч. 2 ст. 170 КПК України є забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 2 ст. 171 КПК України у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; перелік і види майна, що належить арештувати; документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.

Згідно з ч. 3 ст. 172 КПК України слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу.

Розглянувши клопотання і дослідивши письмові докази, додані до нього, слідчий суддя дійшов висновку про повернення клопотання прокурору для усунення недоліків протягом 72 годин з часу отримання цієї ухвали з огляду на таке.

Так, слідчим у клопотанні зазначено, що автомобіль «PORSCHECAYENNE», реєстраційний номер НОМЕР_10 (VIN: НОМЕР_11 ) на праві власності належить ОСОБА_17 (третій особі), яка є дружиною ОСОБА_5 , проте не надано документу, що підтверджує право власності останньої на вказаний автомобіль і те, що він був придбаний під час шлюбу з ОСОБА_5 . Слідчим чітко не зазначена мета та необхідність арешту автомобіля «PORSCHECAYENNE», реєстраційний номер НОМЕР_10 .

З огляду на зазначене, приходжу до висновку про необхідність повернення клопотання прокуророві для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання слідчого Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно в кримінальному провадженні №42022040000000374від 20.10.2022року повернути прокурору для усунення недоліків протягом 72 годин з моменту отримання повного тексту ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення05.04.2023
Оприлюднено08.05.2024
Номер документу110097433
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —202/3731/23

Ухвала від 03.04.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 12.03.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 12.03.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 23.01.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 23.01.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 23.01.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 23.01.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 23.01.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 23.01.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 18.01.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні