Ухвала
від 30.03.2023 по справі 133/967/23
КАЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 133/967/23

Ухвала

Іменем України

30 березня 2023 року Калинівський районний суд Вінницької області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , з участю: прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченої ОСОБА_4 та її захисника адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Калинівка Вінницької області, клопотання прокурора ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в нічну пору доби, подане в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023020230000002 від 02 січня 2023 року, відносно ОСОБА_7 , обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.118 КК України,

ВСТАНОВИВ:

30.03.2023р. відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями матеріали кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 12023020230000002 від 02.01.2023 року, відносно ОСОБА_7 , обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.118 КК України, передано на розгляд судді ОСОБА_8 , який своєю ухвалою від 30.03.2023р. призначив справу до розгляду в підготовчому судовому засіданні.

Прокурор ОСОБА_9 в судовому засіданні заявив клопотання про застосування відносно обвинуваченої ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в нічну пору доби, оскільки наявні ризики, передбачені ст.177 КПК України.

Обвинувачена ОСОБА_4 та її захисник адвокат ОСОБА_5 не заперечували проти застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в нічну пору доби.

Розглянувши заявлене клопотання, суд приходить до наступних висновків:

Судом встановлено, та підтверджується матеріалами кримінального провадження, що відносно обвинуваченої ОСОБА_7 в ході досудового розслідування застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строк дії якого на підставі ухвали слідчого судді Козятинського міськрайонного суду Вінницької області ОСОБА_10 від 01.03.2023 року, продовжено до 02.04.2023 року включно.

30.03.2023р. прокурором ОСОБА_6 в судовому засіданні подано письмові клопотання про застосування відносно обвинуваченої ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в нічну пору доби.

В обґрунтування клопотання прокурор зазначив, що ОСОБА_7 обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.118 КК України, за вчинення якого, законом передбачене покарання у вигляді позбавлення волі строком до двох років. В матеріалах кримінального провадження наявні обставини, що дають достатні підстави вважати наявність ризиків, що обвинувачена може переховуватися від суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей, які мають суттєве значення; незаконно впливати на потерпілу особу та свідків в даному кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. Більш м`який запобіжний захід не зможе запобігти вказаним ризикам, а тому застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в нічну пору доби буде співрозмірним особі обвинуваченої та суспільній небезпечності вчиненого нею діяння.

Відповідно до частини 3 статті 315 КПК України, під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити, продовжити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбаченихрозділом IIцього Кодексу.

Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченомуглавою 18 цього Кодексу.

За частиною 1статті 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Частиною 2статті 177 КПК Українивизначено, що підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Відповідно до частин 1, 2статті 181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або в певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

При вирішенні питання доцільності застосування відносно обвинуваченої запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в нічну пору доби, суд виходить із наявності пред`явленого їй обвинувачення у скоєнні кримінального правопорушення, за вчинення якого передбачене покарання у виді позбавлення волі строком до двох років, та необхідності уникнення ризиків, визначенихст.177 КПК України, зокрема, що обвинувачена може: 1) переховуватися від суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідків у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Наявність даних ризиків доведено прокурором та не спростовано матеріалами кримінального провадження.

При вирішенні питання доцільності застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в нічну пору доби відносно ОСОБА_7 відповідно до вимог ч.1ст.178 КПК України,судом враховуються такі обставини як вагомість наявних доказів про вчинення нею кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що загрожує у разі визнання її винуватою у його вчиненні, що може бути достатньою причиною разом з іншими для обрання запобіжного заходу у виді домашнього арешту.

Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність застосування відносно ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в нічну пору доби, що відповідає практиці Європейського суду з прав людини, відповідно до якої суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права обвинуваченого, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів.

Враховуючи викладене, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічну пору доби відносно обвинуваченого ОСОБА_7 необхідно обрати строком на два місяці, тобто до 28.05.2023 року включно, без використання електронних засобів контролю.

У зв`язку із цим, на обвинувачену ОСОБА_7 необхідно покласти наступні обов`язки: прибувати за першою вимогою суду; не залишати місце свого постійного проживання за адресою: АДРЕСА_1 , у період часу з 21год.00хв. по 06год.00хв. наступної доби, без відповідного дозволу суду; повідомляти суд про зміну місця свого проживання; утриматися від спілкування з потерпілою особою та свідками у кримінальному провадженні; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну (у разі їх наявності).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.176-178, 182-189, 193-194, 196-197, 199, 205, 315, 369-372, 376, 392, 395 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора ОСОБА_6 про застосуваннязапобіжного заходуу виглядідомашнього арештув нічнупору доби,подане врамках кримінальногопровадження,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12023020230000002від 02січня 2023року,відносно ОСОБА_7 ,обвинуваченої увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ст.118КК України задовольнити.

Застосувати до обвинуваченої ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки села Сошанськ Козятинського району Вінницької області, українки, громадянки України, із базовою загальною середньою освітою, неодруженої, непрацевлаштованої, раніше не судимої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , запобіжний захід у вигляді домашнього арештуу нічний період доби, без використання електронних засобів контролю.

Покласти на обвинувачену ОСОБА_7 наступні обов`язки: прибувати за першою вимогою суду; не залишати місце свого постійного проживання за адресою: АДРЕСА_1 , у період часу з 21год.00хв. по 06год.00хв. наступної доби, без відповідного дозволу суду; повідомляти суд про зміну місця свого проживання; утриматися від спілкування з потерпілою особою та свідками у кримінальному провадженні; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну (у разі їх наявності).

Строк дії ухвали щодо обрання обвинуваченій ОСОБА_7 запобіжного заходу у виді домашнього арешту у нічний період доби встановити строком на два місяці, тобто до 28.05.2023 року включно.

Роз`яснити обвинуваченій ОСОБА_7 , що згідно ч.5ст.181 КПК України, працівники органу внутрішніх справ з метою контролю за поведінкою обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань, використовувати електронні засоби контролю.

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на прокурорів, що входять до складу групи прокурорів у даному кримінальному провадженні.

Виконання ухвали доручити відповідному органу Національної поліції за місцем проживання обвинуваченої.

Обвинувачену ОСОБА_7 негайно звільнити з-під варти та зобов`язати невідкладно прибути до місця свого фактичного проживання.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя

Дата ухвалення рішення30.03.2023
Оприлюднено12.04.2023
Номер документу110130119
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти життя та здоров'я особи Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця

Судовий реєстр по справі —133/967/23

Ухвала від 13.05.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Ковальська І. А.

Ухвала від 13.05.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Ковальська І. А.

Ухвала від 10.04.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Ковальська І. А.

Ухвала від 10.04.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Ковальська І. А.

Вирок від 16.02.2024

Кримінальне

Калинівський районний суд Вінницької області

Сєлін Є. В.

Ухвала від 07.02.2024

Кримінальне

Калинівський районний суд Вінницької області

Сєлін Є. В.

Ухвала від 30.10.2023

Кримінальне

Калинівський районний суд Вінницької області

Сєлін Є. В.

Ухвала від 04.08.2023

Кримінальне

Калинівський районний суд Вінницької області

Сєлін Є. В.

Ухвала від 18.07.2023

Кримінальне

Калинівський районний суд Вінницької області

Сєлін Є. В.

Ухвала від 22.05.2023

Кримінальне

Калинівський районний суд Вінницької області

Сєлін Є. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні