Номер провадження: 22-з/813/151/23
Справа № 522/20014/17
Головуючий у першій інстанції Бойчук А.Ю.
Доповідач Князюк О. В.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
14.04.2023 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд у складі колегії:
головуючого Князюка О. В.,
суддів: Таварткіладзе О. М., Заїкіна А. П.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у постанові Одеського апеляційного суду від 19.01.2023 року по цивільній справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Приморського районного суду м. Одеси від 31 травня 2018 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Дружнє", треті особи: Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради про усунення перешкод у володінні та користуванні власністю,-
встановив:
Постановою Одеського апеляційного суду від 19.01.2023 року задоволено частково апеляційну скаргу ОСОБА_1 . Скасовано рішення Приморського районного суду м. Одеси від 31 травня 2018 року. Постановлено нове рішення, яким позов ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Дружнє", треті особи: Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради про усунення перешкод у володінні та користуванні власністю задоволено частково. Зобов`язано ОСББ «Дружне» за власний рахунок демонтувати огорожу та зелені насадження, які перешкоджають вільному проїзду через територію загального користування, за адресою: АДРЕСА_1 . Зобов`язано ОСББ «Дружне» за власний рахунок демонтувати шлагбаум на в`їзді/виїзді до житлового будинку. Відмовлено у задоволенні решти вимог ОСОБА_1 .
17 березня 2023 року на адресу Одеського апеляційного суду від ОСОБА_1 надійшла заява про виправлення описки.
Заява про виправлення описки обґрунтована тим, що апеляційним судом було допущено описку у резолютивній частині постанови Одеського апеляційного суду від 19.01.2023 року щодо адреси будинку ОСББ «Дружне», а саме невірно зазначено адресу будинку - АДРЕСА_1 , замість вірної адреси - АДРЕСА_1 .
Вбачаючи вищевикладене заявник просить просить внести відповідні виправлення (виправлення описки) у резолютивній частині постанови Одеського апеляційного суду від 19.01.2023 року.
Дослідивши зміст заяви, суд вважає, що вона підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
При цьому описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини судового рішення, оскільки в цьому випадку будь-яка описка має істотне значення, тому що може утруднити його виконання. Не є описками помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприйняття.
Відповідно до п. 19 постанови Пленуму про виправлення описки в ухвалі суду від 16.11.2016 "Про судове рішення у цивільній справі", вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Так, з матеріалів справи вбачається, що місцезнаходження огорожі, яку визначено демонтувати, що перешкоджає вільному проїзду через територію загального користування, знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Отже, зазначення у мотивувальній та резолютивній частинах постанови Одеського апеляційного суду від 19.01.2023 року адреси щодо місцезнаходження огорожі, яку визначено демонтувати, що перешкоджає вільному проїзду через територію загального користування, а саме - АДРЕСА_1 , є опискою, що підлягає виправленню.
Згідно зі ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України від 24 жовтня 2008 року № 12 «Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку», апеляційний суд може виправити допущені у своєму рішенні описки чи арифметичні помилки, не змінюючи змісту рішення.
Описка підлягає виправленню.
Керуючись ст.269 ЦПК України, суд,-
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у постанові Одеського апеляційного суду від 19.01.2023 року по цивільній справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Приморського районного суду м. Одеси від 31 травня 2018 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Дружнє", треті особи: Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради про усунення перешкод у володінні та користуванні власністю - задовольнити.
Внести виправлення за текстом постанови Одеського апеляційного суду від 19.01.2023 року, вказавши вірно адресу щодо місцезнаходження огорожі (адресу території загального користування будику Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Дружнє"), яку визначено демонтувати, що перешкоджає вільному проїзду через територію загального користування, а саме - АДРЕСА_1 .
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Повний текст ухвали складено 14 квітня 2023 року.
Головуючий: О. В. Князюк
Судді: О.М. Таварткіладзе
А.П. Заїкін
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2023 |
Оприлюднено | 17.04.2023 |
Номер документу | 110230541 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Князюк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні