Справа №638/18016/21
Провадження № 2/638/2113/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 квітня 2023 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді - Цвіри Д.М.,
за участю секретаря судового засідання Зінченко А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова питання про виправлення описки по цивільній справі за позовом за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «С-Інвестбуд» про стягнення штрафних санкцій та моральної шкоди,-
встановив:
В провадженніДзержинського районногосуду містаХаркова перебувалацивільна справа№638/18016/21за позовноюзаявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «С-Інвестбуд» про стягнення штрафних санкцій та моральної шкоди.
Рішенням Дзержинського районного суду м. Харкові від 27 березня 2023 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «С-Інвестбуд» про стягнення коштів за договором позики відмовлено.
Разом з цим, судом встановлено, що при виготовленні ухвали від 26 листопада 2021 року, ухвали від 26 жовтня 2022 року, у вступній та резолютивній частині рішення від 27 березня 2023, у повному тексті рішення від 27 березня 2023 року допущено описку, а саме: невірно вказано позовну вимогу «про стягнення коштів за договором позики», замість правильної «про стягнення штрафних санкцій та моральної шкоди».
Відповідно до ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
У відповідності до п. 19 постанови пленумуВерховного судуУкраїни від18.12.2009р.за №14"Просудове рішенняу цивільнійсправі" вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Відповідно до правової позиції Верховного Суду України, викладеній в постанові від 15 січня 2021 року по справі № 905/2135/19 судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу.
Отже, законом передбачені випадки, коли недоліки рішення суду можуть бути усунені тим самим судом, що його ухвалив.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо).
Арифметична помилка - це неточність у розмірі присудженого, неправильність арифметичних розрахунків.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні, постанові або ухвалі), суд не вправі змінювати зміст судового рішення, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи (наприклад, дати події, номеру і дати документа, найменування сторін, прізвища, імені, по батькові особи тощо), або мають технічний характер (тобто, виникли в процесі виготовлення тексту рішення).
Таким чином, виправлення допущених у рішенні, постанові, ухвалі описок, арифметичних помилок допускається, якщо, при цьому, не зачіпається суть судового рішення.
Судом встановлено, що допущена в ухвалі від 26 листопада 2021 року, ухвалі від 26 жовтня 2022 року, у вступній та резолютивній частині рішення від 27 березня 2023, у повному тексті рішення від 27 березня 2023 року описка будь-яким чином не впливає на суть прийнятого судом рішення та її виправлення не ставить під сумнів зміст рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 269, 260 ЦПК України, суд,-
постановив:
Виправити описку в ухвалі Дзержинського районного суду м. Харкова від 26 листопада 2021 року, ухвалі Дзержинського районного суду м. Харкова від 26 жовтня 2022 року, у вступній та резолютивній частині рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 27березня 2023,у повномутексті рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 27 березня 2023 року по цивільній справі №638/18016/21 за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «С-Інвестбуд» про стягнення штрафних санкцій та моральної шкоди, зазначивши по тексту замість невірно викладеної позовної вимоги «про стягнення коштів за договором позики», вірну- «про стягнення штрафних санкцій та моральної шкоди».
Ухвала може бути оскаржена в апеляційномупорядку доХарківського апеляційногосуду шляхомподачі апеляційноїскарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua).
Суддя Д.М. Цвіра
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2023 |
Оприлюднено | 20.04.2023 |
Номер документу | 110275707 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Цвіра Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні