Справа № 352/1305/20
Провадження № 2-др/352/2/23
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ КРАЇНИ
18 квітня 2023 року м. Івано-Франківськ
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
у складі: головуючої судді Хоминець М.М.
з участю секретаря Гундич Г.В.,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судузаяву адвокатаКостіва ІванаЯрославовича про ухвалення додаткового рішення в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області, ОСОБА_4 про визнання недійсними рішення сільської ради та державного акту на право власності на земельну ділянку,
у с т а н о в и в :
Представник відповідачки ОСОБА_4 адвокат Костів І. Я. 06.04.2023 подав заяву про ухвалення додаткового рішення в даній цивільній справі, посилаючись на те, що рішенням Тисменицького районного суду Івано-Франківської області від 05.04.2023 у позові Римиків до Івано-Франківської міської ради, ОСОБА_4 відмовлено. У рамках розгляду даної справи відповідачка понесла витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 16000 грн, що підтверджується належними письмовими доказами. Просив ухвалити додаткове рішення, яким стягнути з позивачів на користь відповідачки ОСОБА_4 16000 грн витрат на професійну правничу допомогу.
Представник відповідача ОСОБА_5 просив розглянути заяву про ухвалення додаткового рішення без участі сторони.
Позивач ОСОБА_1 подав суду заяву, в якій просив розглянути заяву про ухвалення додаткового рішення без участі сторони, не визнав заяву про стягнення на користь відповідачки витрат на професійну правничу допомогу.
Дослідивши матеріали справи, суд уважає, що заява про ухвалення в даній справі додаткового рішення підлягає до задоволення, виходячи з таких підстав.
Установлено, що рішенням від 05.04.2023, повний текст якого складено 14.04.2023, Тисменицький районний суд Івано-Франківської області відмовив у позові ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області, ОСОБА_4 про визнання недійсними рішення сільської ради та державного акту на право власності на земельну ділянку.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 1 ст. 270 ЦПК України суд, який ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Згідно вимог п. 1 ч. 3 ст. 133 ЦПК України до витрат, повязаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідно до частин першої четвертої ст. 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витратна оплатупослуг адвокатамає бутиспівмірним із:1)складністю справита виконанихадвокатом робіт(наданихпослуг);2)часом,витраченим адвокатомна виконаннявідповідних робіт(наданняпослуг);3)обсягом наданихадвокатом послугта виконанихробіт;4)ціною позовута (або)значенням справидля сторони,в томучислі впливомвирішення справина репутаціюсторони абопублічним інтересомдо справи.
У відповідності з вимогами п. 2 ч. 2 ст. 141 ЦПК України інші судові витрати, повязані з розглядом справи, покладаються у разі відмови в позові на позивача.
Згідно із ч. 8 ст.141ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Європейський суд з прав людини висловив правову позицію, згідно з якою при розгляді питань компенсації витрат, понесених сторонами на отримання ними юридичної допомоги (в тому числі й під час розгляду їх справ в національних судах), задоволенню судом підлягають лише ті вимоги, по яких доведено, що витрати заявника були фактичними, неминучими, необхідними, а їх розмір розумним та обґрунтованим (остаточне рішення ЄСПЛ від 10 січня 2010 року у справі «Дубовик проти України», рішення ЄСПЛ від 18 лютого 2010 року у справі «Гуриненко проти України»).
Положення частин першої та другої статті 137 ЦПК України кореспондуються із європейськими стандартами, зокрема, пунктом 14 Рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо шляхів полегшення доступу до правосуддя № R (81) 7 передбачено, що за винятком особливих обставин, сторона, яка виграла справу, повинна в принципі отримувати від сторони, що програла, відшкодування зборів і витрат, включаючи гонорари адвокатів, які вона обґрунтовано понесла у звязку з розглядом.
Суд враховує правовий висновок Великої Палати Верховного Суду, що міститься у постанові від 27 червня 2018 р. у справі № 826/1216/16, відповідно до якого склад та розмір витрат, повязаних з оплатою правової допомоги, входять до предмета доказування у справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги (договір доручення, договір про надання юридичних послуг та ін.), документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, повязаних із наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (квитанція до прибуткового касового ордера, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки, посвідчення про відрядження). Зазначені витрати мають бути документально підтверджені та доведені.
Суд установив, що сторона відповідача надала укладену з адвокатом Костівим І. Я. угоду про надання правової допомоги від 15.06.2022 (т.1, а.с.147), акт виконаних робіт згідно з угодою про надання правової допомоги від 03.04.2023 на загальну суму 16000 грн. (т.1, а.с.229), засвідчену копію платіжної інструкції від 06.04.2023 про оплату представником відповідачки ОСОБА_4 по довіреності ОСОБА_6 16000 грн адвокату Костіву І. Я. (т.2, а.с.20).
З урахуванням того, що понесені відповідачкою ОСОБА_4 у рамках розгляду даної цивільної справи витрати на правничу допомогу в розмірі 16000 грн. є реальними і обґрунтованими, підтвердженими належними та допустимими доказами, суд у порядку п. 2 ч. 2 ст. 141 ЦПК України стягує з позивачів на користь відповідачки вказану суму судових витрат, зокрема, по 5333,34 грн з кожного.
На підставі наведеного, керуючись ст. 133, 137, 141, 270 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Заяву адвокатаКостіва ІванаЯрославовича про ухвалення додаткового рішення задоволити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ,у користь ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_4 , по 5333 (п`ятьтисяч тристатридцять три)грн 34 коп. з кожного судових витрат.
Додаткове рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на додаткове рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивачі: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ;
ОСОБА_2 , АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ;
ОСОБА_3 , АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .
Представник позивача: ОСОБА_7 , АДРЕСА_2 .
Відповідачі: Івано-Франківська міська рада Івано-Франківської області, вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ 33644700.
ОСОБА_4 , АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 .
Представник відповідача: ОСОБА_5 , АДРЕСА_4 .
Повне додаткове рішення складено 19.04.2023.
Суддя Марія ХОМИНЕЦЬ
Суд | Тисменицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2023 |
Оприлюднено | 21.04.2023 |
Номер документу | 110309019 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про ухвалення додаткового рішення |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні