Ухвала
25 квітня 2023 року
місто Київ
справа № 465/5652/15-ц
провадження № 61-4919ск23
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Шиповича В. В., вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Франківського районного суду м. Львова від 18 серпня 2021 року, ухвалу Франківського районного суду м. Львова від 30 вересня 2021 року та постанову Львівського апеляційного суду від 04 жовтня 2022 року за заявою акціонерного товариства «Укртрансгаз» про вжиття заходів забезпечення у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Акціонерного товариства «Укртрансгаз» в особі філії «Управління магістральних газопроводів «Львівтрансгаз», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, - товариство з обмеженою відповідальністю «Українська академія дизайну», про стягнення компенсації за порушення авторських прав,
ВСТАНОВИВ:
03 квітня 2023 року засобами поштового зв`язку ОСОБА_1 подав касаційну скаргу на ухвалу Франківського районного суду м. Львова
від 18 серпня 2021 року, ухвалу Франківського районного суду м. Львова
від 30 вересня 2021 року та постанову Львівського апеляційного суду
від 04 жовтня 2022 року у цивільній справі № 465/5652/15-ц.
За змістом частини першої статті 394 ЦПК України питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження)вирішує колегія у складі трьох суддів після одержання касаційної скарги оформленої відповідно до вимог статті 392 ЦПК України.
Касаційна скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
І. Щодо строку на касаційне оскарження
Відповідно до статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу.
Повний текст постанови Львівського апеляційного суду від 04 жовтня
2022 року складено 14 жовтня 2022 року.
Касаційна скарга подана 03 квітня 2023 року, тобто із пропуском строку на касаційне оскарження передбаченого статтею 390 ЦПК України.
Заявник просив поновити строк на касаційне оскарження посилаючись на те, що копію оскаржуваної постанови апеляційного суду не отримував, а ознайомився із нею в Єдиному державному реєстрі судових рішень в березні 2023 року.
Однак заявник не врахував, що на час вирішення питання про відкриття касаційного провадження матеріали цивільної справи № 465/5652/15-ц, які б могли підтвердити або спростувати зазначені ним обставини,
в розпорядженні Верховного Суду відсутні.
За змістом частини другої та четвертої статті 12 ЦПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків пов`язаних вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
Безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення, що набрало законної сили, є порушенням вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо справедливого судового розгляду.
Таким чином наведені у касаційній скарзі підстави для поновлення строку касаційного оскарження не доведені, а отже на даний час не можуть бути визнані поважними.
Відповідно до частини третьої статті 393 ЦПК України касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 390 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або наведені підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті касаційного провадження на підставі пункту 4 частини другої статті 394 цього Кодексу.
Обставини, на які посилається заявник щодо невручення йому постанови Львівського апеляційного суду від 04 жовтня 2022 року, можуть бути підтверджені відповідною довідкою суду, в якому зберігаються матеріали справи № 465/5652/15-ц або копіями документів із цієї справи.
При цьому заявнику необхідно врахувати, що за наявними в розпорядженні Верховного Суду матеріалами касаційного провадження № 61-11211ск22, ОСОБА_2 звертаючись із касаційною скаргою у розглядуваній справі, посилався на те, що адвокат Богдан З. С. отримала повний текст постанови Львівського апеляційного суду від 04 жовтня 2022 року в канцелярії суду
21 жовтня 2022 року.
Згідно розміщеного у Єдиному державному реєстрі судових рішень тексту ухвали Франківського районного суду м. Львова від 24 лютого 2023 року у розглядуваній справі, адвокат Богдан З. С. є представником ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
За змістом частини сьомої статті 272 ЦПК України якщо копію судового рішення вручено представникові, вважається, що її вручено й особі, яку він представляє.
Отже у разі, якщо представник ОСОБА_1 отримав повний текст оскарженої постанови апеляційного суду раніше від заявника, в касаційній скарзі має бути зазначена дата вручення судового рішення відповідному представнику.
ІІ. Щодо сплати судового збору
В порушення вимог пункту 3 частини четвертої статті 392 ЦПК України до касаційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до підпункту 9 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою касаційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (частина перша статті 4 Закону України «Про судовий збір»).
Оскільки касаційна скарга ОСОБА_1 подана зокрема на дві ухвали суду першої інстанції, судовий збір за подану скаргу становить 1 073,60 грн(із розрахунку (2 684грн х 0,2 х 2) де 2 684 грн - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2023 року).
Натомість заявником сплачено судовий збір в сумі 496,20 грн. Розмір недоплати складає 577,40 грн.
Судовий збір за подання касаційної скарги до Верховного Суду має бути перераховано до ГУК у м. Києві/Печерс. р-н/22030102, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача (стандарт IBAN): UA288999980313151207000026007, ККДБ: 22030102, найменування податку, збору, платежу: «Судовий збір (Верховний Суд, 055)».
Порядок сплати судового збору визначено статтею 6 Закону України «Про судовий збір».
Вказані недоліки мають бути усунені шляхом:
1) надання доказів, які підтверджують обставини, що зазначені заявником як підстава для поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, з урахуванням роз`яснень викладених в цій ухвалі;
2) надання документу, що підтверджує доплату судового збору за подання касаційної скарги у розмірі 577,40 грн.
Відповідно до вимог частини другої статті 393 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, визначених статтею 392 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження) буде вирішено колегією суддів після оформлення касаційної скарги відповідно до вимог статті 392 ЦПК України.
Керуючись статтями 185, 390, 392, 393 ЦПК України, Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Франківського районного суду м. Львова від 18 серпня 2021 року, ухвалу Франківського районного суду м. Львова від 30 вересня 2021 року та постанову Львівського апеляційного суду від 04 жовтня 2022 року у цивільній справі № 465/5652/15-ц залишити без руху.
Визначити для усунення недоліків касаційної скарги строк - десять днів з дня вручення ОСОБА_1 копії цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута особі, яка її подала, а у разі, якщо наведені підстави для поновлення строку на касаційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті касаційного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В. В. Шипович
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2023 |
Оприлюднено | 26.04.2023 |
Номер документу | 110428010 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо прав інтелектуальної власності, з них: щодо авторських прав |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні