"26" квітня 2023 р. Справа № 363/2068/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2023 року м. Вишгород
Суддя Вишгородського районного суду Київської області Лукач О.П., перевіривши на відповідність вимогам статей 175, 177 ЦПК України позовну заяву ОСОБА_1 до Вишгородської міської ради, ОСОБА_2 про скасування рішення органу місцевого самоврядування,
ВСТАНОВИВ:
20 квітня 2023 року, через систему «Електронний суд», до Вишгородського районного суду Київської області надійшла вказана позовна заява, у якій позивач просить скасувати пункт 3 Рішення Вишгородської міської ради від 25 листопада 2021 року №14/43, прийнятого на
14 сесії VIII скликання, про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передання у власність ОСОБА_2 земельну ділянку площею 0,07000 га (кадастровий номер 8000000000:78:309:0004) для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (код згідно КВЦПЗ 02.01), яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до частини першої статті 187 ЦПК України суд відкриває провадження у справі за позовною заявою за відсутності підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суд вважає необхідним залишити позовну заяву без руху з таких підстав.
Статтею 175 ЦПК України встановлено вимоги до позовної заяви, а статтею 177 ЦПК України документи, що додаються до позовної заяви.
Так, відповідно до пункту 4 частини третьої статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що у якості одного з відповідачів вказаний ОСОБА_2 , однак прохальна частина позовної заяви не містить вимог заявлених саме до цього відповідача та у позовній заяві відсутнє обґрунтування порушення права позивача, за захистом якого він звернувся до суду, вказаним відповідачем.
Крім цього,відповідно до частини четвертої статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору (частина четверта статті 175 ЦПК України).
Так, згідно із частиною другою статті 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Законом України «Про судовий збір» визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору (стаття 8 вказаного Закону).
Відповідно до статті 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до судових витрат.
Законом України «Про державний бюджет України на 2023 рік» встановлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 2684 гривень.
Ставки сплати судового збору встановлено частиною другою статі 4 Закону України «Про судовий збір», відповідно до якої за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент подачі позовної заяви складає 1073,60 гривень.
Таким чином, позивачем за подання до суду позовної заяви має бути сплачено судовий збір у розмірі, 1073,60 гривень.
Однак, в порушення вищезазначених вимог до матеріалів справи не долучено документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлено порядку і розмірі, а також відсутнє клопотання позивача з відповідним обґрунтуванням щодо застосування судом положень статті 8 Закону України «Про судовий збір».
Враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку, що позовна заява подана з недотриманням вимог, встановлених статями 175, 177 ЦПК України, які є імперативними нормами закону та мають вичерпний перелік вимог щодо належного оформлення позовної заяви.
Враховуючи вищевказане, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, зазначених у цій ухвалі, шляхом уточнення складу учасників справи або її прохальної частини з урахуванням вимог пункту 4 частини третьої статті 175 ЦПК України та подання до суду документів, що підтверджують сплату позивачем судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Керуючись статтями175, 177, 185 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
позовну заяву ОСОБА_1 до Вишгородської міської ради, ОСОБА_2 про скасування рішення органу місцевого самоврядування залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.П. Лукач
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2023 |
Оприлюднено | 28.04.2023 |
Номер документу | 110455508 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Лукач О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні