Справа № 936/1072/22
Провадження № 22-ц/4806/498/23
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
01 травня 2023 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського апеляційного суду Кондор Р.Ю., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Гукливського закладу дошкільної освіти № 3 Воловецької селищної ради про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, за апеляційною скаргою Гукливського закладу дошкільної освіти № 3 Воловецької селищної ради на заочне рішення Воловецького районного суду Закарпатської області від 21 грудня 2022 року, повний текст якого складено 22 грудня 2022 року, головуючий суддя Павлюк С.С., -
в с т а н о в и в :
21.12.2022 заочним рішенням Воловецького районного суду задоволено позов ОСОБА_1 до Гукливського ЗДО № 3 про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу задоволено.
Ухвалою суду від 22.03.2023 заяву Гукливського ЗДО № 3 про перегляд заочного рішення Воловецького районного суду від 21.12.2022 залишено без задоволення.
Відповідач Гукливський ЗДО №3, 31.03.2023 (відповідно до штампу вхідної кореспонденції суду першої інстанції) оскаржив рішення Воловецького районного суду від 21.12.2022, одночасно заявив клопотання про звільнення від сплати судового збору, мотивуючи його тим, що в період військового стану дитячий заклад не працює і у нього відсутні кошти для сплати судового збору.
Перевіривши матеріали цивільної справи та апеляційну скаргу, суд приходить до такого.
Відповідно до ч. 4 ст. 356 ЦПК України, до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.
Згідно зі ст. 8 Закону України «Про судовий збір» та статті 136 ЦПК України, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 12 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав сплаті нею судового збору у встановленому законом порядку і розмірі.
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (ч. 1 ст. 76 ЦПК).
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування (ч.1 ст. 77 ЦПК).
Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч. 6 ст. 81 ЦПК України).
Гукливський ЗДО № 3 звертаючись до апеляційного суду з клопотаням про звільнення від сплати судового збору, жодних доказів на підтвердження фактів викладених у ньому, зокрема про те що дитячий заклад не працює і у нього відсутнє фінансування, що в свою чергу унеможливлює сплату судового збору, не надав. Таким чином, клопотання відповідача про звільнення від сплати судового збору, за відсутності будь-яких доказів на підтвердження обставин викладених у ньому, не можна вважати обґрунтованим.
Відповідно до пп. 1 п. 1. ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви майнового характеру, як подана юридичною особою, ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
фізичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Підпунктом 2 п. 1. ч. 2 ст. 4 цього Закону передбачено, що за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З урахуванням положень пп. 6 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, за подання апеляційної скарги скаржнику слід сплатити судовий збір у розмірі 2977,2 грн (1984,8*150%=3153), який повинен бути внесений або перерахований за наступними банківськими реквізитами:
Отримувач коштів:ГУК у Зак. обл/Ужгородська тг/22030101;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 37975895;
Банк одержувача:Казначейство України (ел.адм.подат.);
Код банку отримувача (МФО): 899998 ;
Рахунок отримувача: UA708999980313161206080007493;
Код класифікації доходів бюджету - 22030101
Призначення платежу: судовий збір, за позовом
Закарпатський апеляційний суд.
У разі невідповідності апеляційної скарги вимогам ст. 356 ЦПК України та несплати суми судового збору до апеляційної скарги застосовуються положення статті 185 ЦПК України.
З огляду на викладене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, про що слід повідомити скаржника та надати йому строк протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, шляхом оплати судового збору.
Керуючись ст.ст.185, 356, 357 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання Гукливського закладу дошкільної освіти № 3 Воловецької селищної ради про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на заочне рішення Воловецького районного суду від 21 грудня 2022 року - відмовити.
Апеляційну скаргу Гукливського закладу дошкільної освіти № 3 Воловецької селищної ради на заочне рішення Воловецького районного суду Закарпатської області від 21 грудня 2022 року - залишити без руху, про що повідомити скаржника та надати йому строк для усунення недоліків апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз`яснити, що:
у разі виконання вимог ухвали суду у встановлений судом строк, апеляційна скарга буде вважатись такою, що подана в день первісного її подання до суду;
у разі не усунення недоліків скарги у строк встановлений судом, апеляційна скарга вважається неподаною і повертається.
Суддя Роман КОНДОР
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.05.2023 |
Оприлюднено | 04.05.2023 |
Номер документу | 110547332 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Закарпатський апеляційний суд
Кондор Р. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні