Ухвала
від 28.04.2023 по справі 404/1793/23
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/1793/23

Номер провадження 1-кс/404/1265/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 квітня 2023 року м. Кропивницький

Слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про проведення обшуку в рамках кримінального провадження №62022150030000061 від 19.09.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Кіровського районного суду м. Кіровограда надійшло клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку комплексу будівель, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , що перебуває у приватній власності ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , НОМЕР_1 з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення: знарядь лову (рибальських сіток), інших речей, відомостей та документів, які мають значення для досудового розслідування.

На обґрунтування клопотання прокурор зазначила, що третім слідчим відділом (з дислокацією у м. Кропивницькому) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №62022150030000061 від 19.09.2022 за підозрою старшого інспектора відділу матеріально-технічного забезпечення Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Кіровоградській області ОСОБА_5 в пропозиції здійснити вплив на прийняття рішення державними інспекторами відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства України в Кіровоградській області ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , а також виконувачем обов`язків начальника та в подальшому начальником зазначеного Управління ОСОБА_8 щодо не проведення стосовно ОСОБА_9 заходів державного нагляду (контролю) у галузі охорони, використання та відтворення водних біоресурсів, не виявлення в його діях порушень порядку провадження господарської діяльності, пов`язаної з добуванням риби та здійснення рибальства із застосуванням промислових знарядь лову за відсутності дозволу на промисел, а також не складання стосовно останнього протоколів про адміністративні правопорушення, за надання неправомірної вигоди для себе у вигляді грошових коштів в розмірі 10000 грн за один плавзасіб щомісячно та одержанні неправомірної вигоди від ОСОБА_9 для себе у вигляді грошових коштів в розмірі 10000 грн., тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у даному кримінальному провадженні здійснюється групою прокурорів відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Територіального управління Державного бюро розслідувань Кіровоградської обласної прокуратури.

Досудовим розслідуванням наразі встановлено, що на початку вересня 2022 року ОСОБА_9 вирішив зайнятися підприємницькою діяльністю у сфері видобутку водних біоресурсів на території м. Світловодськ, Кіровоградської області та прилеглої акваторії річки Дніпро.

З цією метою 15.09.2022 ОСОБА_9 офіційно зареєструвався як фізична особа-підприємець та почав готуватися до збору необхідної документації для початку ведення рибного промислу. В подальшому, дізнавшись в одного зі своїх знайомих номер телефону співробітника відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства України у Кіровоградській області ОСОБА_5 , ОСОБА_9 домовився з ним про зустріч для роз`ясненням процедури отримання квот на вилов водних біоресурсів та наявності можливостей для ведення такої діяльності на території м. Світловодськ.

В цей час у ОСОБА_5 , який усвідомлював, що в силу займаної посади він уповноважений особисто приймати участь у рибоохоронних рейдах, тобто

є обізнаним про день та час їх проведення, а завдяки особистому знайомству, своїм особистим зв`язкам та іншим можливостям, обумовленим займаною посадою, може вплинути на державних інспекторів та на керівництво відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства України в Кіровоградській області, які є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, виник умисел на незаконне збагачення за рахунок одержання неправомірної вигоди від ОСОБА_9 для себе за вплив на прийняття ними рішення щодо безперешкодного здійснення ОСОБА_9 вилову водних біоресурсів на території міста Світловодськ, Кіровоградської області та не притягнення його до встановленої законом відповідальності.

У зв`язку з чим, 17.09.2022 близько 14:00 год., перебуваючи на території АЗС «PARTNER», що розташована по вул. Городоцькій, 37, в м. Світловодськ, Кіровоградської області, ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_9 , що процедура отримання квот на вилов водних біоресурсів досить довга та проблематична, особливо якщо мова йде про ведення бізнесу в м. Світловодськ, проте він може розпочинати займатись виловом риби, однак незалежно від наявності чи відсутності квот на вилов риби, він повинен щомісячно надавати ОСОБА_5 грошові кошти в сумі 10000 гривень за кожний плавзасіб, що використовуватиметься у рибному промислі, а у разі відмови ОСОБА_9 не зможе вести свою господарську діяльність, оскільки лише співробітники «Кіровоградського рибоохоронного патруля» мають повноваження по контролю за видобутком водних біоресурсів.

Під час наступних зустрічей ОСОБА_9 та ОСОБА_5 , які відбувались за ініціативою останнього та які він призначав ОСОБА_9 в ході телефонних розмов за допомогою месенджера «WhatsApp», старший інспектор відділу матеріально-технічного забезпечення Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства України у Кіровоградській області ОСОБА_5 , діючи умисно та цілеспрямовано, усвідомлюючи небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, продовжуючи реалізацію свого єдиного кримінально протиправного наміру, неодноразово інформував ОСОБА_9 про час проведення рибоохоронних рейдів, а також про час коли можна виходити на вилов риби, обіцяв вплинути на державних інспекторів відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства України в Кіровоградській області та начальника зазначеного управління ОСОБА_8 , які є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, а також познайомити ОСОБА_9 з працівниками Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства України у Кіровоградській області, на випадок, якщо вони вийдуть в рейди без ОСОБА_5 .

Зокрема, 29.11.2022 близько 14.45 год., перебуваючи на подвір`ї домоволодіння за адресою АДРЕСА_2 , ОСОБА_5 , продовжуючи реалізацію свого єдиного кримінально протиправного наміру, діючи умисно та цілеспрямовано, усвідомлюючи небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, повідомив ОСОБА_9 , що розмовляв з приводу ОСОБА_9 з ОСОБА_6 , а також після приїзду з м. Кропивницького ОСОБА_8 пообіцяв переговорити з ним стосовно ОСОБА_9 .

Після чого, 19.12.2022 близько 20:00 год., ОСОБА_5 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, продовжуючи реалізацію свого єдиного кримінально протиправного наміру, діючи умисно та цілеспрямовано, усвідомлюючи небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, за допомогою телефонного месенджера «WhatsApp» зателефонував ОСОБА_9 та запропонував зустрітись наступного дня, зазначивши, щоб він не забув взяти те, про що вони домовлялись раніше, натякнувши на грошові кошти, про які він повідомляв під час їх першої зустрічі.

Надалі, 20.12.2022 близько 14:00 год., перебуваючи на водійському сидінні в салоні автомобіля «Mercedes-Benz» моделі «Vito», р.н. НОМЕР_2 , який був припаркований на території автовокзалу, розташованого за адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Городоцька, 39, ОСОБА_5 , діючи умисно та цілеспрямовано, усвідомлюючи небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, одержав від ОСОБА_9 неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів в розмірі 10000 грн. за вплив на прийняття рішення державними інспекторами відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства України в Кіровоградській області та начальником зазначеного управління ОСОБА_8 , щодо не проведення стосовно ОСОБА_9 заходів державного нагляду (контролю) у галузі охорони, використання та відтворення водних біоресурсів, не виявлення в його діях порушень порядку провадження господарської діяльності, пов`язаної з добуванням риби та здійснення рибальства із застосуванням промислових знарядь лову за відсутності дозволу на промисел, а також не складання стосовно останнього протоколів про вчинення адміністративних правопорушень.

У подальшому, у зв`язку з затриманням 29.12.2022 під час отримання неправомірної вигоди працівниками правоохоронних органів одного з провідних державних інспекторів відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Кіровоградській області та проведенням за вказаним фактом Державним агентством меліорації та рибного господарства України службової перевірки, 09.01.2023 близько 10:30 год., ОСОБА_5 зателефонував ОСОБА_9 за допомогою месенджера «WhatsApp» та повідомив, що на теперішній час працювати буде складніше та треба трохи зачекати, однак запевнив останнього, що їх домовленість залишається в силі та пообіцяв ще раз поговорити з ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які побоюються через вказану ситуацію та переконати їх у тому, що ОСОБА_9 можна довіряти.

Крім того, 31.01.2023 близько 12:05 год., ОСОБА_5 , перебуваючи біля приміщення міського спортивного комплексу ім. А. Тузовського по вул. Шевченка в м. Світловодськ, Кіровоградської області, повідомив ОСОБА_9 , що начальник Управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Кіровоградській області ОСОБА_8 заборонив здійснення будь-якої діяльності з вилову водних біоресурсів та наголосив на безумовному притягненні до відповідальності всіх порушників. Також, під час вказаної розмови ОСОБА_5 зазначив, що ОСОБА_7 звільнений з посади, а ОСОБА_6 категорично відмовився від вчинення будь-яких протиправних дій в інтересах осіб, що займаються виловом риби, а тому ОСОБА_5 не зможе гарантувати здійснення ОСОБА_9 безперешкодної рибодобувної діяльності.

Продовжуючи реалізацію злочинного умислу, 22.02.2023, більш точно досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_5 зустрівся з ОСОБА_9 в м. Світловодськ, Кіровоградської області біля перехрестя вул. Шевченка та вул. Чорноморівська, та запропонував сісти до його автомобіля «Mercedes-Benz» моделі «Vito», р.н. НОМЕР_2 , після чого вони поїхали в напрямку вул. Лісозаводської. Під час даної поїздки ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_9 про зміну подальшого формату їх домовленостей, вказавши, що останній зможе здійснювати вилов риби лише за умови так званого періодичного «придбання» у нього або інших інспекторів вилучених знарядь лову (рибальських сіток) за визначеними ним цінами, так як передача за них грошових коштів не може вважатись неправомірною вигодою та всім так буде спокійніше. Також, під час вказаної розмови ОСОБА_5 повідомив, що ОСОБА_9 треба зачекати декілька тижнів поки буде визначена сума, яку необхідно буде передати для подальшої безперешкодної діяльності з вилову риби.

05.03.2023 близько 13:50 год., перебуваючи на території бази, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_5 , діючи умисно та цілеспрямовано, усвідомлюючи небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з корисливих мотивів, з метою особистого незаконного збагачення, повідомив ОСОБА_9 , що за так зване «придбання» вилучених знарядь лову (сіток) він повинен надати йому грошові кошти в сумі 40 000 гривень та продемонстрував вказані знаряддя лову (рибальські сітки), які він йому передасть для «легалізації» отримання неправомірної вигоди.

У подальшому, 10.03.2023 близько 08:53 год., перебуваючи біля ресторану «Колиба», розташованого по вул. Миру в м. Світловодськ, Кіровоградської області, ОСОБА_5 , діючи умисно та цілеспрямовано, усвідомлюючи небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, та узгоджено з останнім, одержав від ОСОБА_9 неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів в розмірі 40000 грн. за вплив на прийняття рішення державними інспекторами відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства України в Кіровоградській області та начальником зазначеного управління ОСОБА_8 , щодо не проведення стосовно ОСОБА_9 заходів державного нагляду (контролю) у галузі охорони, використання та відтворення водних біоресурсів, не виявлення в його діях порушень порядку провадження господарської діяльності, пов`язаної з добуванням риби та здійснення рибальства із застосуванням промислових знарядь лову за відсутності дозволу на промисел, а також не складання стосовно останнього протоколів про вчинення адміністративних правопорушень.

14.04.2023 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України.

На теперішній час для недопущення втрати речей та документів, що містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, а саме знарядь лову (рибальських сіток), які 05.03.2022 продемонстровано ОСОБА_5 у ході зустрічі з ОСОБА_9 , у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні обшуку вкомплексі будівель, розташованому за адресою АДРЕСА_1 , з метою віднайдення та вилучення предметів та документів, які мають значення для кримінального провадження, а саме знарядь лову (рибальських сіток).

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити посилаючись на обставини в ньому викладені.

Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав:

Частина 1 ст. 234 КПК України встановлено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних та причетних до кримінального правопорушення осіб.

Третім слідчим відділом (з дислокацією у м. Кропивницькому) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №62022150030000061 від 19.09.2022 року за фактом вимагання співробітником Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства України в Кіровоградській області ОСОБА_5 за попередньою змовою групою осіб з іншими співробітниками Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства України в Кіровоградській області неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів за безперешкодне здійснення ОСОБА_9 вилову водних біоресурсів на території міста Світловодськ Кіровоградської області та не притягнення його до встановленої законом відповідальності за здійснення вилову водних біоресурсів, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

14.04.2023 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України.

Відповідно до протоколу допиту свідка ОСОБА_9 свідок вказав, що 22.03.2023 року під час зустрічі з ОСОБА_5 , останній повідомив про зміну формату домовленостей та тепер він зможе продовжити здійснювати вилов риби лише за умови «періодичного придбання у нього або у когось іншого з інспекторів вилучених сіток за заздалегідь названими цінами». Він також додав, що тепер вони беруть гроші за вашу роботу, а продають матеріали і відповідно не чіпають за незаконний вилов риби. Вказане ОСОБА_5 обґрунтував приховуванням отримання хабарів.

Згідно з протоколом про результати проведення негласної слідчої (розшукової) дії у вигляді аудіо -, відеоконтролю за ОСОБА_5 , встановлено, що 05.03.2023 року ОСОБА_5 під час обговорення зі ОСОБА_10 умов отримання неправомірної вигоди, продемонстрував ОСОБА_10 рибальську сітку перебуваючи у приміщенні неподалік вул. Лісозаводської в м. Світловодськ.

На виконання постанови прокурора Кіровоградської обласної прокуратури О. Звенигородської працівниками УСБУ в Кіровоградській області встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 , власником якого є ОСОБА_5 , що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, може перебувати знаряддя лову (рибальські сітки), які 05.03.2022 року було продемонстровано ОСОБА_5 громадянину ОСОБА_9 та за які останнім було передано ОСОБА_5 40 тис грн.

Крім того, ухвалою слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда від 24.04.2023 року було відмовлено у наданні дозволу на проведення обшуку за адресою зазначеною у прохальній частині клопотання. Однак, прокурором було враховано недоліки на які вказав слідчий суддя відмовляючи у задоволенні клопотання та долучено до клопотання додатковий протокол допиту ОСОБА_9 та розсекречені матеріали НСРД, які доводять, що ОСОБА_5 намагаючись прикритись продажем риболовної сітки, отримав 10.03.2023 року неправомірну вигоду від ОСОБА_9 .

Таким чином, сторона кримінального провадження (прокурор) довів наявність достатніх підстав для одержання ним дозволу на проведення обшуку.

Сукупність перерахованих та документально підтверджених у клопотанні обставин доводить, що відшукуванні речі повинні знаходитись у вище вказаному комплексі будівель.

Відповідно до вимог п. 6 ч. 2 ст. 235 КПК України згідно якої ухвала суду про дозвіл на обшук житла чи іншого володінні повинна містити відомості про речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.

Що стосується надання дозволу на проведення обшуку з метою виявлення інших речей, відомостей та документів, які мають значення для досудового розслідування, то в задоволенні клопотання в цій частині необхідно відмовити, так як з клопотання та доданих до нього матеріалів неможливо встановити, які саме інші предмети та речі необхідно виявити та вилучити, оскільки прокурор у клопотанні має зазначити індивідуальні або родові ознаки речей та документів, які планується відшукати в ході проведення обшуку, що зроблено не було.

Відповідно до п. 1 ч. 1-2 ст. 91 КПК України, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення) підлягають доказуванню у кримінальному провадженні; доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Зазначені в клопотанні речі та документи фактично можуть бути доказом вчинення кримінального правопорушення і мають важливе значення для встановлення визначальних обставин по даному кримінальному провадженню.

За таких обставин, клопотання є достатньо обґрунтованим і підлягає задоволенню частково, оскільки представлені матеріали кримінального провадження містять достатньо даних (ст. 234 КПК України), які вказують про необхідність та неможливість в інший спосіб здобути докази, які мають вирішальне значення для кримінального провадження і можуть бути використані органами досудового розслідування у розкритті кримінального правопорушення.

Керуючись ст.ст. 206, 233 - 236, 309, 369-372, 376, 532 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання - задовольнити частково.

Надати дозвіл на проведення обшуку (один раз) комплексу будівель, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , власником та фактичним володільцем яких є ОСОБА_5 , з метою виявлення та вилучення: знарядь лову (рибальських сіток).

В задоволенні решти вимог - відмовити.

Дія ухвали починається з дня її постановлення, протягом місяця, тобто до 28.05.2023 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда ОСОБА_1

СудКіровський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення28.04.2023
Оприлюднено06.05.2024
Номер документу110618473
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —404/1793/23

Ухвала від 25.04.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 25.04.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 28.04.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 18.04.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 18.04.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 22.03.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 22.03.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 16.03.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 16.03.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні