ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.04.2023м. ХарківСправа № 922/10/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Шарко Л.В.
при секретарі судового засідання Федоровій Т.О.
розглянувши в порядку загального позовного провадження справу
за позовом Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк "Південний", м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "Емаль-завод", м. Харків 3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Укртранссигнал", м.Харків про стягнення 5617651,69 грн. за участю представників:
позивача - не з`явився,
відповідача - не з`явився,
3-ї особи - не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк "Південний" (м. Київ) звернулось до господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Емальзавод" (м. Харків) про стягнення заборгованості за кредитним договором №ВL2019-00311 від 30.01.2019 року в сумі 5617651,69 грн, з яких: 3877044,16 грн - прострочена заборгованість за кредитом; 1598096,21 грн - заборгованість за процентами; 25000,00 грн - прострочена заборгованість по сплаті комісії (п.2.4.); 97526,10 грн - штраф за порушення п. 3 2.6.; 19985,22 грн - штраф за порушення п.3.2.15. Судові витрати позивач просить покласти на відповідача.
Ухвалою від 09.01.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №922/10/23 за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 26.01.2023 о 10:40 год. Залучено до участі у справі в якості 3-ї особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ТОВ "Укртранссигнал".
Підготовче засідання у справі №922/10/23 було закрито протокольною ухвалою, яка занесена до протоколу підготовчого засідання від 05.04.2023 та призначено справу до розгляду в судовому засіданні.
Представник позивача в судове засідання 26.04.2023 не з`явився.
Представник відповідача в судове засідання 26.04.2023 не з`явився.
Представник 3-ї особи в судове засідання 26.04.2023 не з`явився.
Враховуючи те, що одним з принципів судочинства є свобода в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих ним повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів, тому вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами та документами.
Розглянувши матеріали справи, повно та всебічно дослідивши обставини та докази на їх підтвердження, судом встановлено наступне.
30.01.2019 року між Публічним акціонерним товариством Акціонерним банком "Південний", (надалі - банк, кредитор, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Укртранссигнал", (надалі - позичальник, товариство, клієнт) був укладений кредитний договір №ВL2019-00311 (надалі - кредитний договір), відповідно до умов якого банк зобов`язався відкрити позичальнику кредитну лінію (надалі - кредит), а позичальник зобов`язався повернути кредит згідно графіку зниження ліміту кредитної лінії не пізніше 27 січня 2022р. та сплатити проценти за користування кредитом у розмірі 22 % (двадцять два) проценти річних (п. 1.1. кредитного договору). Копія кредитного договору та заявок на видачу коштів додається до позовної заяви.
Згідно п. 1.4. кредитного договору, видача кожного траншу за кредитною лінією здійснюється відповідно до наданої заявки позичальника на отримання грошових коштів.
Згідно п.1.5. кредитного договору, при досягненні позичальником максимальної суми заборгованості (ліміту кредитної лінії) в розмірі 5000000,00 (п`ять мільйонів) грн. нові заявки банком не розглядаються до часткового або повного повернення заборгованості.
Банк прийняті на себе зобов`язання виконав в повному обсязі, однак позичальник свої зобов`язання за кредитним договором не виконав належним чином та неодноразово допускав порушення умов кредитного договору.
Так, згідно п. 3.2.2. кредитного договору, позичальник зобов`язався повернути банку отриманий кредит згідно п.п. 1.1., 2.1., 2.3. кредитного договору. Пункт 2.1. кредитного договору передбачає, що повернення кредиту здійснюється позичальником відповідно до графіку зниження ліміту кредитної лінії, підтвердженням повернення сум є виписка за позичковим рахунком.
Позивач вказує, що в порушення вказаних умов кредитного договору, позичальник не проводив погашення кредиту по кредитному договору у відповідності із затвердженим графіком. Строк повернення заборгованості за кредитом - 27.01.22 року - настав, однак і досі заборгованість залишається несплаченою.
Окрім щомісячного погашення кредиту згідно графіку платежів, відповідно до п. 3.2.3. кредитного договору, позичальник зобов`язався сплатити проценти за кредитом згідно п.п.1.1.,2.2.,2.3. кредитного договору, а також плату за кредитне обслуговування відповідно до п.2.4.кредитного договору. Пункт 2.2. кредитного договору передбачає, що нарахування банком процентів за користування кредитом здійснюється, починаючи з дати виникнення фактичної заборгованості за кредитом, додати повного погашення кредиту.
Проценти нараховуються щоденно, при цьому нарахування процентів за вихідні та святкові дні здійснюються в день, що передує вихідним та/або святковим дням. В останній робочий день місяця проценти нараховуються за цей день та наступні дні цього місяця.
Проценти нараховуються на фактичний залишок заборгованості за кредитом, виходячи з фактичної кількості днів у період та 360 днів у році.
Сплата процентів по кредиту здійснюється позичальником на рахунок № НОМЕР_1 в банку.
Проценти, нараховані за період з останнього робочого дня місяця, що передує поточному, до останнього робочого дня поточного місяця підлягають сплаті не пізніше останнього робочого дня поточного місяця. В день повного погашення кредиту сплаті підлягають проценти, нараховані з останнього робочого дня попереднього місяця або з дня останнього нарахування процентів по попередній календарний день, який передує погашенню кредиту.
При несплаті процентів в останній робочий день місяця, заборгованість по процентам переноситься на рахунок прострочених процентів у перший робочий день наступного місяця.
В порушення вказаної умови кредитного договору позичальник, прострочив оплату процентів за користування кредитними коштами.
Крім того, відповідно до п.2.4. кредитного договору банк стягує з позичальника плату за кредитне обслуговування відповідно до тарифів банку, зокрема, за обслуговування кредиту щорічно в розмірі 0,5 % від чинного ліміту кредитної лінії, в день закінчення першого та кожного наступного року від дати кредитного договору, проте не пізніше останнього робочого дня місяця, в якому вона була нарахована. Зобов`язання передбачені даним пунктом кредитного договору позичальником виконані не були.
Також, за твердженнями позивача, позичальником було порушено п.п. 3.2.6. та 3.2.15 кредитного договору. Згідно п.4.3. кредитного договору, у разі порушення позичальником умов, обумовлених зокрема в п.п. 3.2.6. та 3.2.15 даного договору, позичальник сплачує штраф в розмірі 0,5% від ліміту кредитної лінії, що діє на дату виникнення порушення за кожен випадок такого порушення.
Вказана вимога банку виконана позичальником не була, до теперішнього часу заборгованість за кредитним договором не сплачено.
Отже, станом на 22 грудня 2022 року заборгованість ТОВ "Укртранссигнал" перед Акціонерним банком „Південний" за кредитним договором складає 5617651,69 (п`ять мільйонів шістсот сімнадцять тисяч шістсот п`ятдесят одна) гривня 69 коп., в тому числі:
3877044,16 (три мільйони вісімсот сімдесят сім тисяч сорок чотири ) гривні 16 коп.- прострочена заборгованість власне за кредитом;
1598096,21 (один мільйон п`ятсот дев`яносто вісім тисяч дев`яносто шість) гривень 21 коп. - заборгованість за процентами;
25000,00 (двадцять п`ять тисяч) гривень 00 коп. - прострочена заборгованість по сплаті комісії (п.2.4. кредитного договору);
97526,10 (дев`яносто сім тисяч п`ятсот двадцять шість) гривень 10 коп. - штраф за порушення п.3.2.6. (4 випадки);
19985,22 (дев`ятнадцять тисяч дев`ятсот вісімдесят п`ять) гривень 22 коп. - штраф за порушення п.3.2.15. (1 випадок).
На підставі вищенаведеного, Акціонерний банк "Південний" вважає, що його права, як кредитора, що випливають із кредитного договору та договору поруки, підлягають захисту у судовому порядку, оскільки заборгованість за вказаним кредитним договором позичальником та поручителем не повертається, а вимоги банку в повній мірі ігноруються, тому це і стало підставою для звернення позивача до Господарського суду Харківської області з позовом до поручителя, з огляду на вказані норми права та умови договорів кредиту та поруки.
Надаючи правову кваліфікацію доказам, які надані позивачем та викладеним обставинам, суд виходить з наступного.
За загальним положенням цивільного законодавства, зобов`язання виникають з підстав, зазначених у статті 11 ЦК України. За приписами частини 2 цієї статті підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема є договір та інші правочини та юридичні факти. Підставою виникнення цивільних прав та обов`язків є дії осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також дії, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
Частина 1 ст. 175 ГК України передбачає, що майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку. Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених ГК України.
Частина 1 ст. 199 ГК України передбачає, що виконання господарських зобов`язань забезпечується заходами захисту прав та відповідальності учасників господарських відносин, передбаченими цим Кодексом та іншими законами. За погодженням сторін можуть застосовуватися передбачені законом або такі, що йому не суперечать, види забезпечення виконання зобов`язань, які звичайно застосовуються у господарському (діловому) обігу. До відносин щодо забезпечення виконання зобов`язань учасників господарських відносин застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.
Згідно ч. 2 ст. 345 ГК України кредитні відносини здійснюються на підставі кредитного договору, що укладається між кредитором і позичальником у письмовій формі. У кредитному договорі передбачаються мета, сума і строк кредиту, умови і порядок його видачі та погашення, види забезпечення зобов`язань позичальника, відсоткові ставки, порядок плати за кредит, обов`язки, права і відповідальність сторін щодо видачі та погашення кредиту.
Згідно ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно ст.526 ЦК України, зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 530 ЦК України, якщо в зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню в цей строк.
Відповідно до ст.ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 глави 71 Цивільного кодексу України, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Згідно з ч.1 ст. 1049 ЦК України, позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій же сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку встановлені договором.
Відповідно до статті 1048 Цивільного кодексу України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.
Згідно із п. 3.2.2., 3.2.3. кредитного договору, позичальник зобов`язався у строки, та на умовах, обумовлені договором, сплатити кредит та відсотки за його користування.
Однак, вказані зобов`язання з погашення заборгованості за кредитним договором відповідно до умов кредитного договору, ні позичальник, ні відповідач не виконали.
Крім того, на забезпечення виконання зобов`язань позичальника перед банком за кредитним договором банк 30.01.2019 року уклав з ТОВ "ЕМАЛЬ-ЗАВОД" код ЄДРПОУ 30429309 (далі також відповідач, поручитель) договір поруки №2/ BL2019-00311 від 30.01.2022 року (далі - договір поруки), відповідно до умов якого поручитель зобов`язався відповідати перед кредитором за виконання в повному обсязі всіх зобов`язань позичальника - ТОВ "Укртранссигнал", що виникли із кредитного договору №BL2019-00311 від 30.01.2019 року згідно з яким банк зобов`язався відкрити позичальнику кредитну лінію на суму 5000000,00 грн., а позичальник зобов`язався в розмірі, на умовах та в строки, визначені у кредитному договорі, повернути банку кредит, сплатити відсотки за фактичний термін користування кредитом, а також сплатити штрафи та пені, передбачені умовами договору кредиту.
Згідно із п.п. 1.4., вказаного договору поруки, поручитель ознайомлений з умовами кредитного договору, у забезпечення виконання якого він укладає цей договір, розуміє всі умови, викладені в договорі поруки та кредитному договорі і погоджується з ними.
Пунктом 2.1. договору, поруки передбачає, що у разі порушення позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором у терміни, зазначені в кредитному договорі, або неповерненні клієнтом грошових коштів у разі визнання кредитного договору недійсним, не пізніше наступного робочого дня з моменту настання зазначених обставин, поручитель зобов`язується сплатити на користь кредитора несплачену клієнтом суму заборгованості за кредитним договором, а також обраховану кредитором неустойку у вигляді пені, штрафів передбачених кредитним договором, комісійну винагороду та інші суми, які клієнт повинен сплатити відповідно до кредитного договору, які згідно вимог чинного законодавства клієнт повинен повернути кредитору у разі визнання кредитного договору недійсним.
Вказане підтверджується договором поруки б/н від 30.01.2019 року, копія якого додається до позовної заяви.
Згідно з приписами статті 546 ЦК України виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком, правом довірчої власності.
Згідно ст. 553 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку; поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов`язання частково або у повному обсязі. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб .
Відповідно до статті 554 ЦК України, у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, які за одним чи за декількома договорами поруки поручилися перед кредитором за виконання боржником одного і того самого зобов`язання, є солідарними боржниками і відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.
Згідно із статтею 543 ЦК України, у разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо. Кредитор, який одержав виконання обов`язку не в повному обсязі від одного із солідарних боржників, має право вимагати недоодержане від решти солідарних боржників. Солідарні боржники залишаються зобов`язаними доти, доки їхній обов`язок не буде виконаний у повному обсязі. Виконання солідарного обов`язку у повному обсязі одним із боржників припиняє обов`язок решти солідарних боржників перед кредитором.
З положень зазначених статей вбачається, що договір поруки є двостороннім правочином, на підставі якого між кредитором та поручителем виникає забезпечувальне зобов`язання. Зміст зазначеного забезпечувального зобов`язання становить право кредитора вимагати від поручителя виконання забезпеченого порукою зобов`язання, якому відповідає обов`язок поручителя здійснити таке виконання.
Відповідно до частини першої статті 541 ЦК України солідарний обов`язок або солідарна вимога виникають у випадках, встановлених договором або законом, зокрема у разі неподільності предмета зобов`язання.
Кредитор відповідно до приписів статей 554, 543 ЦК України наділений правом на свій розсуд пред`явити вимогу до боржника й кожного з поручителів разом чи окремо, в повному обсязі чи частково.
Оскільки ні позичальник, ні поручитель не здійснили виконання умов кредитного договору та не здійснили погашення заборгованості в порядку передбаченому умовами кредитного договору та договору поруки, у банка виникло право вимагати виконання умов кредитного договору з повернення грошових коштів в повному обсязі в судовому порядку від поручителя, який поручився за виконання зобов`язань по вказаному договору кредиту.
Розмір невиконаних позичальником зобов`язань, заявлених банком до стягнення, не виходить за межі відповідальності поручителя згідно договору поруки, а отже поручитель - TОB "ЕМАЛЬ-ЗАВОД", зобов`язаний на вимогу кредитора здійснити таке ж виконання, до якого зобов`язаний позичальник за кредитним договором.
Відтак, станом на 22 грудня 2022 року заборгованість ТОВ "Укртранссигнал" перед Акціонерним банком „Південний" за Кредитним договором складає 5617651,69 (п`ять мільйонів шістсот сімнадцять тисяч шістсот п`ятдесят одна) гривня 69 коп., в тому числі:
3877044,16 (три мільйони вісімсот сімдесят сім тисяч сорок чотири ) гривні 16 коп.- прострочена заборгованість власне за кредитом;
1598096,21 (один мільйон п`ятсот дев`яносто вісім тисяч дев`яносто шість) гривень 21 коп. - заборгованість за процентами;
25000,00 (двадцять п`ять тисяч) гривень 00 коп. - прострочена заборгованість по сплаті комісії (п.2.4. кредитного договору);
97526,10 (дев`яносто сім тисяч п`ятсот двадцять шість) гривень 10 коп. - штраф за порушення п.3.2.6. (4 випадки);
19985,22 (дев`ятнадцять тисяч дев`ятсот вісімдесят п`ять) гривень 22 коп. - штраф за порушення п.3.2.15. (1 випадок).
Відповідно до ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
За змістом ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Водночас обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ст. 77 ГПК України)
Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Враховуючи, що відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України, статей 193, 198 Господарського кодексу України, зобов`язання повинні виконуватися належним чином у встановлений строк відповідно до умов і порядку укладеного між сторонами договору та згідно вимогам закону, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, приймаючи до уваги викладені обставини, та враховуючи те, що відповідач не надав суду доказів, які б підтверджували сплату заборгованості за договором, суд вважає позовні вимоги позивача щодо стягнення з відповідача заявленої в позові заборгованості, правомірні та обґрунтовані, такі, що не спростовані відповідачем, тому підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд керується ст. 129 ГПК України. Судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Відтак, оскільки позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, судові витрати покладаються на відповідача в повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 526, 541, 543, 546, 553, 554, 629, 1048, 1049, 1054 Цивільного кодексу України; ст.ст. 175, 199, 345 Господарського кодексу України; ст.ст. 1, 2, 4, 5, 12, 13, 14, 15, 73, 74, 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 256, 257, 259 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕМАЛЬ-ЗАВОД" (Код за ЄДРПОУ 30429309, 61067, Харківська обл., місто Харків, ВУЛИЦЯ ДОВГАЛІВСЬКА, будинок 25) на користь ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА АКЦІОНЕРНИЙ БАНК "ПІВДЕННИЙ" (Місцезнаходження: 65059, м. Одеса, вул. Краснова, 6/1, код ЄДРПОУ: 20953647, МФО 328209) заборгованість за Кредитним договором №ВL2019-00311 від 30.01.2019 року 3877044,16 - прострочена заборгованість власне за кредитом; 1598096,21 - заборгованість за процентами; 25000,00 - прострочена заборгованість по сплаті комісії (п.2.4.); 97526,10 - штраф за порушення п.3.2.6.; 19985,22 - штраф за порушення п.3.2.15.; витрати по сплаті судового збору в сумі 84264,78 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення двадцятиденного строку для оскарження. Зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Згідно ст.257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції, або до суду першої інстанції відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України.
Повне рішення складено "08" травня 2023 р.
Суддя Л.В. Шарко
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2023 |
Номер документу | 110689603 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Шарко Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні