Ухвала
від 16.05.2023 по справі 546/285/23
ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 546/285/23 Номер провадження 22-з/814/188/23Суддя апел. інстанції Карпушин Г. Л.

У Х В А Л А

16 травня 2023 року м. Полтава

Полтавський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Карпушина Г.Л., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід судді Триголова Вадима Миколайовича при розгляді апеляційних скарг ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на ухвалу Решетилівського районного суду Полтавської області від 24 березня 2023 року у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання недійсним договору про розподіл майна, набутого подружжям під час зареєстрованого шлюбу, скасування його та визнання майна спільним майном подружжя, -

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Полтавського апеляційного суду з розгляду цивільних справ у складі: головуючого судді Прядкіної О.В., суддів Бутенко С.Б., Триголова В.М. перебуває на розгляді цивільна справа №546/285/23 за апеляційними скаргами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на ухвалу Решетилівського районного суду Полтавської області від 24 березня 2023 року.

11 травня 2023 року в системі «Електронний суд» на адресу Полтавського апеляційного суду надійшла заява від ОСОБА_1 про відвід судді члена колегії Триголова В.М.

Заява мотивована тим, що суддя Триголов В.М. не може брати участь у розгляді вказаної справи, оскільки вона не погоджується та вважає не обгрунтованими рішення та процесуальні дії останнього при розгляді в 2005 році справи про поділ спільного майна подружжя , сторонами по якій були вона та її чоловік ОСОБА_4 .

Ухвалою колегії суддів Полтавського апеляційного суду від 11 травня 2023 року питання про відвід судді Триголова В.М. передано на розгляд іншому судді, визначеному у порядку ч.1 ст.33 ЦПК України.

Відповідно до п. 5, ч.1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Згідно ч.2 ст. 39 ЦПК України з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу може бути заявлено відвід учасниками справи.

Частинами 2, 3 ст. 40 ЦПК України визначено, що питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.

Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У такому випадку вирішення питання про відвід судді здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.05.2023 року, для вирішення даного питання визначено суддю Карпушина Г.Л.

Перевіривши матеріали справи та дослідивши доводи заявленого відводу вважаю, що заява ОСОБА_1 про відвід судді Триголова В.М. задоволенню не підлягає у зв?язку з відсутністю підстав, передбачених ст. 36 ЦПК України.

Так, стаття 36 ЦПК України містить в собі вичерпний перелік підстав для відводу (самовідводу) судді.

Відповідно до вимог ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім?ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім?ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об?єктивності судді.

Відповідно до ч. 3 ст. 39 ЦПК України відвід має бути вмотивованим.

Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу.

Європейський суд з прав людини вказав, що наявність безсторонності відповідно до пункту першого статті 6 Конвенції повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. Стосовно суб`єктивного критерію, особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного. Стосовно об`єктивного критерію, то це означає, що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими (Білуха проти України, № 33949/02, 49 - 52, від 09 листопада 2006 року).

За результатами розгляду заяви про відвід не встановлено будь-яких з вищенаведених обставин, які б давали підстави для відводу судді Триголова В.М.

Судом не встановлено будь-якої прямої чи побічної зацікавленості судді Триголова В.М. в результаті розгляду справи.

Зазначені скаржником підстави для відводу фактично зводяться до незгоди з процесуальними діями судді під час розгляду іншої справи.

При цьому, ч.4 ст.36 ЦПК України передбачено, що незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Будь-яких інших обставин, що вказують на наявність підстав для відводу судді, передбачених ст.36 ЦПК України заявник не вказала.

З урахуванням наведеного, суд вважає, що оскільки з даної заяви не вбачається обґрунтованих підстав для відводу судді Триголова В.М., а тому в задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Триголова В.М.необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 36, 39, 40 ЦПК України,-

У Х В А Л И В :

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Триголова Вадима Миколайовича при розгляді апеляційних скарг ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на ухвалу Решетилівського районного суду Полтавської області від 24 березня 2023 року у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання недійсним договору про розподіл майна, набутого подружжям під час зареєстрованого шлюбу, скасування його та визнання майна спільним майном подружжя - відмовити.

Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Суддя Полтавського

апеляційного суду Г.Л. Карпушин

СудПолтавський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення16.05.2023
Оприлюднено17.05.2023
Номер документу110884650
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про відвід судді

Судовий реєстр по справі —546/285/23

Ухвала від 30.08.2023

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Зіненко Ю. В.

Ухвала від 11.08.2023

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Зіненко Ю. В.

Ухвала від 17.07.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Прядкіна О. В.

Ухвала від 17.07.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Прядкіна О. В.

Ухвала від 12.07.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Прядкіна О. В.

Ухвала від 12.07.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Прядкіна О. В.

Постанова від 29.05.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Прядкіна О. В.

Ухвала від 19.05.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Прядкіна О. В.

Ухвала від 19.05.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Прядкіна О. В.

Ухвала від 19.05.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Абрамов П. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні