Ухвала
від 19.05.2023 по справі 147/948/21
ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 147/948/21

Провадження № 2-з/147/1/23

УХВАЛА

19 травня 2023 року смт Тростянець

Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М., перевіривши матеріали заяви представника позивача адвоката Павлова С.С. про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа без самостійних вимог приватний нотаріус Вінницького міського нотаріального округу Безпалюк Людмила Сергіївна, про визнання недійсною допомоги спадкоємця, усунення спадкоємця від права спадкування та визнання права спадкування,

в с т а н о в и в:

19 травня 2023 року представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Павловим С.С. подано до суду заяву про забезпечення позову по справі №147/948/21. В обгрунтування заяви покликається на те, що 01.10.2021 Тростянецький районний суд Вінницької області постановив ухвалу, якою прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 , третя особа без самостійних вимог приватний нотаріус Вінницького міського нотаріального округу Безпалюк Людмила Сергіївна, про визнання недійсною допомоги спадкоємця, усунення спадкоємця від права спадкування та визнання права спадкування. Не очікуючи рішення суду ОСОБА_3 постійно намагається протиправно заволодіти спадковим майном. Як повідомляла у своєму позові ОСОБА_4 , користуючись безпорадним станом ОСОБА_5 та одразу після її смерті, таємно від ОСОБА_4 , ОСОБА_3 вивіз з квартири покійної усе її майно, в тому числі цінності та гроші. У зв`язку з цим ОСОБА_4 звернулася до приватного нотаріуса Вінницького міського нотаріального округу Безпалюк Л.С. із заявою про вжиття заходів охорони спадкового майна та відтермінування видачі свідоцтва від 03.09.2021. Приватний нотаріус Вінницького міського нотаріального округу Безпалюк Л.С. своїм листом № 89/0214від 10.09.2021 повідомила про неможливість вжиття заходів охорони спадкового майна. 19.10.2021 ОСОБА_1 звернулася до Тростянецького державного нотаріуса про вжиття заходів охорони спадкового майна, так як 19.10.2021 відповідачпроник удомоволодіння,що єспільною власністюпокійної ОСОБА_5 таїї покійногосина,де проживала ОСОБА_4 .За вказанимфактом ОСОБА_1 викликала поліцію,яка відібралапояснення,однак Тростянецькийдержавний нотаріусвідмовив вживатизаходів охорониспадкового майна,відповідь назаяву ОСОБА_1 від 19.10.2021 не надав по цей час.

14.10.2021 позивач у справі № 147/948/21 ОСОБА_4 померла, а 04.11.2021 Тростянецький районний суд Вінницької області у справі № 147/948/21 постановив ухвалу, якою зупинив провадження. ОСОБА_3 не очікуючи факту прийняття родичами позивача спадщини, не очікуючи ухали суду про залучення до участі у справі правонаступника, маючи намір приховати свої дії від Тростянецького районного суд Вінницької області 06.12.2021 звернувся до іншого суду - Ладижинського міського суду Вінницької області з похідною позовною вимогою у спадщині ОСОБА_5 до родичів померлого позивача ОСОБА_4 про визнання права на спадщину за ОСОБА_5 з похідною вимогою. Вищезазначена та подальша подібна поведінка відповідача уже істотно ускладнила виконання рішення суду у даній справі, судовий захист оспорюваних прав та інтересів чомусь у даній справі на всіх рівнях звернення та оскарження є не ефективним.

У зв`язку з наведеним представник позивача просить забезпечити позовнузаяву ОСОБА_4 (процесуальногоправонаступника ОСОБА_1 )до ОСОБА_3 ,третя особабез самостійнихвимог приватнийнотаріус Вінницькогоміського нотаріальногоокругу БезпалюкЛ.С.,про визнаннянедійсною допомогиспадкоємця,усуненняспадкоємця відправа спадкуваннята визнанняправа спадкування:накласти арешт на майно, грошові кошти та транспортний засіб ДНЗ НОМЕР_1 , що належать ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ; на час судового розгляду заборонити ОСОБА_3 фізично наближатися до ОСОБА_1 , членів її сім`ї та місця їх проживання і роботи на відстань менше одного кілометра; на час судового розгляду заборонити ОСОБА_3 особисто телефонувати до чи розмовляти з ОСОБА_1 , членами її сім`ї.

При цьому також подано клопотання про розстрочку сплати судового збору. На підтвердження якого представник зазначає, що ОСОБА_1 отримує пенсію, яка є єдиним джерелом її проживання. Відповідно за подання заяви ОСОБА_1 зобов`язана сплатити судовий збір, тоді коли розмір пенсії становить 2997,07 грн. на місяць. За мінусом комунальних витрат, витрат на продукти харчування та ліків, у ОСОБА_1 коштів не залишається. З огляду на вказане, одночасна сплата всієї суми судового збору є неможливою. Тому прость розстрочити сплату судового збору на 12 (дванадцять) календарних місяців, в рівних частинах на місяць.

Протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 19.05.2023 заяву про забезпечення позову передано судді Мудрак А.М.

Вивчивши заяву про забезпечення позову та перевіривши її на відповідність вимогам процесуального закону, приходжу такого висновку.

Відповідно до ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачені статтею 150 цього Кодексузаходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Статтею 150 ЦПК України передбачено види забезпечення позову.

Відповідно до п.1, п.2 ч.1 ст. 150ЦПК України позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії.

Представником позивача у заяві ставиться ряд вимог про забезпечення позову, зокрема: накласти арешт на майно, грошові кошти та транспортний засіб ДНЗ НОМЕР_1 , що належать ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ; на час судового розгляду заборонити ОСОБА_3 фізично наближатися до ОСОБА_1 , членів її сім`ї та місця їх проживання і роботи на відстань менше одного кілометра; на час судового розгляду заборонити ОСОБА_3 особисто телефонувати до чи розмовляти з ОСОБА_1 , членами її сім`ї.

Форма та зміст заяви про забезпечення позову повинні відповідати вимогам ст. 151 ЦПК України.

Згідно з ч.1, ч.6 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову. До заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно з ч.1, ч.3ст. 136 ЦПК Українисуд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першійстатті 136 ЦПК України, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

В своє чергу ст. 8 Закону України «Про судовий збір»встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік;або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Отже, законом передбачені вичерпні умови та підстави для відстрочки або розстрочки сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, а також зменшення розміру судового збору або звільнення від сплати судового збору.

Надані представником заявника докази - довідка відділу обслуговування громадян №16 (сервісний центр) Управління обслуговування громадян ГУ ПФУ у Вінницькій області № 75 від 10 січня 2023 року не може підтверджувати майновий стан позивача (заявника) ОСОБА_1 , оскільки така відображає відомості про отримання пенсії за віком лише за січень 2023 року.

Інших належних, допустиних та достатініх доказів, які б підтверджували неможливість сплати судового збору при зверненні до суду з заявою про забезпечення позову стороною не надано.

Згідно з п.п.4 п.1 ч.2 ст. 4 Закону України«Про судовийзбір» за подання до судузаяви про забезпечення доказів або позовуставка судового збору фізичною особоюскладає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ст.7 Закону України «Про державний бюджет» з 01 січня 2023 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу встановлюється в розмірі2684 гривні.

Оскільки представником позивача заявлено вимоги забезпечення позову у виді накладення арешту на майно та зобов`язання утриматись від вчинення певних дій, які є окремими видами забезпечення позову, тому підлягають оплаті окремо за кожен вид (вимогу) забезпечення позову.

Згідно з ч.10ст. 153 ЦПК Українисуд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимогст. 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Заява про забезпечення позову підлягає поверненню заявникові, оскільки вона подана без додержання вимог, встановлених законом.

Керуючись ст. 153 ЦПК України, суддя

у х в а л и в:

Заяву представника позивача адвоката Павлова С.С. про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа без самостійних вимог приватний нотаріус Вінницького міського нотаріального округу Безпалюк Людмила Сергіївна, про визнання недійсною допомоги спадкоємця, усунення спадкоємця від права спадкування та визнання права спадкування повернути представнику позивача - адвокату Павлову С.С.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Вінницького апеляційного суду. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя А.М. Мудрак

СудТростянецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення19.05.2023
Оприлюднено22.05.2023
Номер документу110961297
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —147/948/21

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

Ухвала від 16.07.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

Ухвала від 16.07.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

Ухвала від 22.05.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

Ухвала від 26.04.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

Ухвала від 26.04.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

Ухвала від 16.11.2023

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

Ухвала від 30.10.2023

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

Ухвала від 19.05.2023

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні