479/548/23
2/479/219/23
У Х В А Л А
22 травня 2023 року смт.Криве Озеро
Суддя Кривоозерського районного суду Миколаївської області Репушевська О.В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 в особі представника - адвоката Вялової Ірини Михайлівни до Кривоозерського закладу дошкільної освіти №4 "Казка" Кривоозерської селищної ради Первомайського району Миколаївської області про стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди,
в с т а н о в и л а :
До Кривоозерськогорайонного судуМиколаївської областінадійшла позовназаява ОСОБА_1 в особіпредставника -адвоката ВяловоїІ.М.до Кривоозерськогозакладу дошкільноїосвіти №4"Казка"Кривоозерської селищноїради Первомайськогорайону Миколаївськоїобласті про стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.
Положеннями ст.ст.175,177ЦПК України регламентовано вимоги до форми і змісту позовної заяви.
Водночас, позовна заява подана з порушенням вимог ч.4 ст.177 ЦПК України, а саме позивачем не сплачено судовий збір у встановленому порядку і розмірі.
Відповідно до положення ч.3 ст.23 Цивільного кодексу України моральна шкода відшкодовується грошовими коштами, іншим майном або в інший спосіб. Аналіз цієї норми дає підстави зробити висновок про те, що позовна вимога про відшкодування моральної шкоди може полягати у відшкодуванні грошима, майном або в інший спосіб. Отже, характер такої вимоги (майновий чи немайновий) є похідним від обраного позивачем (потерпілою особою) способу відшкодування моральної шкоди. Якщо позивач просить відшкодувати моральну шкоду грошима або майном, то така позовна вимога набуває майнового характеру. Якщо ж позивач вибрав інший спосіб відшкодування моральної шкоди, який не має грошового вираження (спростування неправдивих відомостей, прилюдне вибачення тощо), то така вимога є немайновою, а тому позовна вимога про відшкодування моральної шкоди грошима або майном є майновою, а вимога про відшкодування моральної шкоди в інший (немайновий) спосіб є немайновою вимогою.
Тобто, вимога про відшкодування моральної шкоди, що визначена у грошовому вимірі та що складає ціну матеріальних вимог, є майновою вимогою, а тому, судовий збір підлягає стягненню як за вимогу майнового характеру.
Наведене узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в ухвалі від 08 листопада 2019 року у справі №400/100/19 (К/9901/29662/19) та постанові від 28 листопада 2018 року у справі №761/11472/15-ц (61-2367св18).
Згідно п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою-підприємцем справляється судовий збір, ставка якого складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073 грн. 60 коп.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (13420 грн.).
З огляду на викладене, оскільки позивачем, окрім стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу заявлено іншу вимогу, яка підлягає оплаті судовим збором - стягнення моральної шкоди, позивачу потрібно сплатити судовий збір у розмірі, який визначено законом, надавши відповідний підтверджуючий документ про його сплату.
Позивач додає до заяви копії письмових доказів, однак не зазначає про наявність чи відсутність у нього оригіналів таких доказів.
Не вказані відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися.
За положеннями ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у встановлений строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу (ч.3 ст.185 ЦПК України).
Керуючись ст.ст.175, 177, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя, -
п о с т а н о в и л а :
Позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника - адвоката Вялової Ірини Михайлівни до Кривоозерського закладу дошкільної освіти №4 "Казка" Кривоозерської селищної ради Первомайського району Миколаївської області про стягненнясередньомісячного заробіткуза часвимушеного прогулута моральноїшкоди,- залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, вказаних в ухвалі, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог даної ухвали у вказаний строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Миколаївського апеляційного суду протягом 15 днів з дня отримання її копії.
СУДДЯ:
Суд | Кривоозерський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2023 |
Оприлюднено | 23.05.2023 |
Номер документу | 110994539 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Кривоозерський районний суд Миколаївської області
Репушевська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні