ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"22" травня 2023 р. Справа № 911/1902/17 (911/1487/23)
Господарський суд Київської області в особі судді Лопатіна А.В. розглянувши матеріали
позовуТовариства з обмеженою відповідальністю "Інтропак", м. Київ
до1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Вінстар", м. Київ
2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Айс Термінал", Київська область, Броварський район, смт Велика Димерка
3) Товариства з обмеженою відповідальністю "Онлайн-Маркет", м. Київ
про визнання недійсними результатів аукціону, скасування результатів такого аукціону, визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії
встановив:
У провадженні господарського суду Київської області перебуває справа №911/1902/17 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Айс Термінал (далі ТОВ Айс Термінал, боржник) на стадії судової процедури ліквідація банкрута, повноваження ліквідатора виконує арбітражний керуючий Демчан Олександр Іванович.
До господарського суду Київської області звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтропак" з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Вінстар" (відповідач-1), Товариства з обмеженою відповідальністю "Айс Термінал" (відповідач-2) та Товариства з обмеженою відповідальністю "Онлайн-Маркет", в якому він просить суд:
1.Визнати недійсними результати першого аукціону з продажу манна ТОВ "Айс Термінал" (Код ЄДРПОУ 33266292) BRE001-UA-20230412-49572 від 03.05.2023 р., лот №33266292-1.
2.Скасувати результати першого аукціону з продажу майна ТОВ "Айс Термінал" BRE001- UА-20230412-49572 від 03.05.2023 р., лот № 33266292-1.
3.Визнати протиправними дії та злочинну бездіяльність ліквідатора ТОВ "Айс Термінал" Демчана О.І. під час підготовки та проведення аукціону з продажу майна ТОВ "Айс Термінал", що призвело до порушення прав учасника аукціону - ТОВ "Інтропак" на придбання майна за найвищою ціною.
4.Зобов`язати ліквідатора ТОВ "Айс Термінал" оприлюднити в електронній торговій системі "Прозоро продажі" щодо електронного аукціону № BRE001-UA-20230412-49572 відомості про його недійсність.
Вказана позовна заява, згідно її змісту, подана з посиланням на положення статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства в межах провадження у справі № 911/1902/17 про банкрутство ТОВ "Айс Термінал".
Відповідно до положень частини першої статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Частиною другої вказаної статті Кодексу визначено, що господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.
Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивач має право в позовній заяві заявити мотивоване клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно із приписами частини першої статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною першою статті 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до частини другої ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною першою статті 3 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється, зокрема за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Розміри ставок судового збору встановлено ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Приписами статті 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2023 рік, прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2023 р. становить 2684,00 грн.
З огляду на вищенаведене, враховуючи, що позивачем у позовній заяві заявлено 4 (чотири) позовні вимоги немайнового характеру, він мав здійснити сплату судового збору у розмірі 10736,00 грн., поряд із цим, позивачем надано докази сплати судового збору лише в сумі 5368,00 грн., що не є в даному випадку належним виконання наведених положень процесуального законодавства.
Крім того, абзацом 27 п. 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 року передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Таким чином, належним доказом надіслання копії позовної заяви учасникам процесу, крім описів вкладення відправленої поштової кореспонденції, засвідчених підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення, є також розрахункові документи поштової установи, проте, до вищевказаної позовної заяви не додано таких документів.
Разом з тим, до матеріалів позову позивачем в порушення наведених положень не додано розрахункових документів на підтвердження надіслання копій позовної заяви та доданих до неї документів відповідачам, а відтак, додані до позову копії описів вкладення в цінний лист за відсутності зазначених розрахункових документів не можна вважати достатніми доказами виконання позивачем вимог процесуального законодавства.
Таким чином, позивачем звертаючись до суду із вказаним позовом не дотримано положень статей 162, 164 ГПК України.
Згідно з частиною першою статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, врахувавши те, що позивачем, звертаючись до суду з позовом про визнання недійсними результатів аукціону, скасування результатів такого аукціону, визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії не дотримано вимог, встановлених приписами статей 164, 172 ГПК України, а саме: не надано належних доказів направлення відповідачам копій позовної заяви та доданих до неї документів (описи вкладення в цінний лист, разом з розрахунковими документами, зокрема фіскальними чеками); не надано доказів сплати судового збору за подання позову у встановленому Законом України "Про судовий збір" розмірі, що відповідно до статті 174 цього Кодексу є підставою для залишення вказаної позовної заяви без руху.
В якості усунення недоліків позивач має надати суду: належні докази направлення відповідачам копій позовної заяви та доданих до неї документів (а саме, з урахуванням наявності описів вкладення в цінні листи, адресовані відповідачам фіскальні чеки, чи інші розрахункові документи, що підтверджують здійснення розрахунків за відповідні направлення), а також докази доплати судового збору в сумі 5368,00 грн. за подання вказаного позову у встановленому законом порядку.
Суд роз`яснює позивачу, що відповідно до частини третьої статті 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, проте, згідно з частиною четвертою статті 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вищевказані недоліки позовної заяви повинні бути усунуті позивачем у строк, що не повинен перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтропак" від 16.05.2023 р. б/н (вх. № 1287/23, 17.05.2023 р.) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Вінстар", Товариства з обмеженою відповідальністю "Айс Термінал", Товариства з обмеженою відповідальністю "Онлайн-Маркет" про визнання недійсними результатів аукціону, скасування результатів такого аукціону, визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
2.Запропонувати позивачу в строк до десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки шляхом надання суду документів, на підтвердження дотримання вимог статей 164, 172 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає відповідно до ч. 2 ст. 235, ч. 2 ст. 254, ст. 255 ГПК України.
Дата підписання 22.05.2023 р.
Суддя А.В. Лопатін
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2023 |
Оприлюднено | 23.05.2023 |
Номер документу | 110997067 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні