Справа № 627/31/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 травня 2023 року смт. Краснокутськ
Краснокутський районний суд Харківської області у складі
головуючого Вовк Л. В.
з участю секретаря судового засідання Тішакіної Л.В.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача Коваленко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Краснокутськ Харківської області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного сільськогосподарського підприємства «Світанок» про розірвання договору оренди земельної ділянки,
у с т а н о в и в :
У січні 2022 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Приватного сільськогосподарського підприємства «Світанок» ( далі - ПСП « Світанок») про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 5,5572 га , кадастровий номер 6323580300:01:003:0007 , в якому просив розірвати договір оренди землі №68 від 01.03.2006 , додаткову угоду до договору оренди землі №1 від 18.02.2016 , укладених між ОСОБА_3 та ПСП « Світанок ; після усунення недоліків скласти акт прийому -передачі земельної ділянки , згідно п.21 Договору оренди землі ; відповідно до умов договору , здійснити перерахунок орендної плати з урахуванням індексів інфляції; встановити межові знаки , згідно з актом визначення меж земельної ділянки в натурі ; вирішити питання про майновимй пай ; стягнути судові витрати .
В подальшому позивачем уточнено позов , в якому він просить розірвати договір оренди землі №68 від 01.03.2006 , укладений між ОСОБА_3 та ПСП « Світанок» ;скасувати державну реєстрацію вказаного договору оренди землі та відновити межові знаки , згідно акту визначення меж земельної ділянки; вирішити питання про судові витрати .
Позовна заява мотивована тим , що позивач є власником земельної ділянки площею 5,5572 га , для ведення товарного сільськогосподарського виробництва , кадастровий номер 6323580300:01:003:0007 , що знаходиться на території Краснокутської селищної ради Богодухівського району ( колишньої - Олексіївської сільської ради Краснокутського району ) Харківської області . Вказану земельну ділянку позивач успадкував в липні 2009 року після смерті тітки ОСОБА_3 . За життя ОСОБА_3 уклала з відповідачем ПСП « Світанок» договір оренди землі №68 від 01.03.2006 на вище вказану земельну ділянку, строком на 15 років . По закінченню строку дії договору , він звернувся до керівництва ПСП « Світанок» та дізнався про існування додаткової угоди до договору оренди землі , укладеню між тіткою та відповідачем , якою продовжено строк дії договору на 40 років. Ознайомившись з текстом додаткової угоди , у позивача виникли сумніви щодо підпису ОСОБА_3 у вказаному документі .На примірнику додаткової угоди , яку позивач отримав від директора ПСП « Світанок» відсутні відомості про державну реєстрацію та підпис посадової особи , яка здійснила вказану державну реєстрацію. Також позивач , обстеживши свою земельну ділянку ,яка належить йому на праві приватної власності , виявив , що на земельній ділянці розміщена автомобільна дорога , що не відповідає на його думку , договору оренди землі . Наявність дороги на земельній ділянці зменшує її площу , родючість та спричиняє шкоду, що порушує її цільове призначення. Крім того , під час огляду поля ,він не виявив межових знаків ,що порушує, на його думку , право власності на земельну ділянку. За захистом свого порушеного права , позивач звернувся до суду.
У судовому засіданні позивач підтримав позов , просить задовольнити .
Представник відповідача ПСП « Світанок» позовні вимоги не визнала, просила в позові відмовити .
Крім того , представник відповідача надала відзив, в якому зазначила, що обставини та підстави викладені позивачем, є не обґрунтованими, суперечать об`єктивним і фактичним даним, які мали місце в дійсності та такими, що не відповідають вимогам умов Договору оренди землі та діючому законодавству України.
Суд, заслухавши пояснення сторін , дослідивши письмові докази , допитавши свідка , дійшов до наступних висновків .
Судом встановлено, що ОСОБА_3 , на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії РI №701587 виданого Олексіївською сільською радою Краснокутського району Харківської області від 11.03.2002 , належала земельна ділянка площею 5,5572 га , цільове призначення : для ведення товарного сільськогосподарського виробництва , кадастровий номер 6323580300:01:003:0007 , що знаходиться на території Краснокутської селищної ради Богодухівського району ( колишньої - Олексіївської сільської ради Краснокутського району ) Харківської області .( а.с. 18-19)
Відповідно до договору оренди землі №68 від 01.03.2006 між ОСОБА_3 та ПСП « Світанок» , в особі директора Усанова О.В. , укладено договір оренди землі площею 5,5572 га строком на 15 років. Договір оренди землі зареєстрований у Краснокутському районному відділі Харківського регіональної філії Центру ДЗК 16.05.2007 за № 040769900060 ( а.с. 24-27)
23.05.2007 вище вказана земельна ділянка передана ОСОБА_3 орендарю , в особі директора Усанова О.В. , згідно акту прийому - передачі об`єкта оренди ( земельної ділянки ) за договором оренди . Актом ,складеним орендодавцем та орендарем , визначені межі земельної ділянки в натурі ( а.с. 28).
18.02.2016 між ОСОБА_3 та ПСП « Світанок» , в особі директора ОСОБА_4 , укладено додаткову угоду №1 до договору оренди землі площею 5,5572 га , якою внесено зміни до пунктів 2, 8 , 9 , 32, 37 ,40 Договору . ( а.с.29)
Пункт 8 Договору виладено в наступній редакції : Договір укладено строком на 40 років .
Згідно п.9 Договору , орендна плата справляється у грошовій формі та становить 10 920 ,00 грн , що становить 5 % від нормативно - грошової оцінки земельної ділянки. За згодою сторін розрахунки щодо орендної плати на землю можуть здійснюватися у натуральній формі .
Пункт 40 Договору викладено в наступній редакції : Перехід права власності на орендовану земельної ділянки до другої особи , а також реорганізація юридичної особи - орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору .
Додаткова угода зареєстрована 30.03.2016 приватним нотаріусом Харківського нотаріального округу Харківської області Куксіним С.Ю. , про що підтверджує Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно … від 05.04.2016 . ( а.с. 30-31)
ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт Краснокутськ Краснокутського району Харківської області , про що свідчить свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 від 31.01.2018 ( а.с. 21).
21.07.2021 ОСОБА_1 , на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом , посвідченого державним нотаріусом Богодухівської державної нотаріальної контори Харківської області Руденко В.О. , успадкував земельну ділянку площею 5,5572 га , що належала ОСОБА_3 . Право приватної власності на вище вказану земельну ділянку 21.07.2021 зареєстровано за ОСОБА_1 , про що свідчить витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності ( а.с.32, 33 ).
Як вбачається із змісту договору оренди, у ньому передбачені предмет договору, об`єкт оренди, строк дії договору, орендна плата, умови використання земельної ділянки, умови повернення земельної ділянки, обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки, права та обов`язки сторін, зміна умов договору та припинення його дії, відповідальність сторін.
Відповідно до п.28, 30, 31,37,38 Договору , орендодавець має право вимагати від орендаря: використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди; дотримання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів. Орендар має право самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі; отримувати продукцію та доходи ; приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
Дія договору припиняється шляхом його розірвання за взаємною згодою сторін ; рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків , передбачених договором , та внаслідок випадкового знищення , пошкодження орендованої земельної ділянки , яке істотно перешкоджає її використанню , а також з інших підстав , визначених законом.
Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається (а.с.26).
Згідно положень ч.1 ст.626, ч.1 ст.627, 351, ч.2 ст.792 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов`язків.
Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом, зокрема ЗК України, Законом України «Про оренду землі» (надалі - Закон).
Відповідно до статті 1 Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Згідно зі статтею 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Законом визначаються умови укладення, зміни, припинення і поновлення договору оренди землі.
Згідно з п. 3, 4 ст. 31 Закону договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.
Відповідно до ч.1 ст.32 Закону на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов`язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, а також на підставах, визначених ЗК України та іншими законами України.
Статтею 15 Закону України «Про оренду землі» у редакції, чинній на час укладення договору оренди землі, передбачено істотні умови договору оренди землі, а саме: об`єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об`єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об`єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін; умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки.
Відсутність у договорі оренди землі однієї з істотних умов, передбачених цією статтею, а також порушення вимог статей 4-6, 11, 17, 19 цього Закону є підставою для відмови в державній реєстрації договору оренди, а також, для визнання договору недійсним відповідно до закону.
За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови, зокрема, якісний стан земельних угідь, порядок виконання зобов`язань сторін, порядок страхування об`єкта оренди, порядок відшкодування витрат на здійснення заходів щодо охорони і поліпшення об`єкта оренди, проведення меліоративних робіт, а також обставини, що можуть вплинути на зміну або припинення дії договору оренди, тощо.
У разі якщо договором оренди землі передбачається здійснити заходи, спрямовані на охорону та поліпшення об`єкта оренди, до договору додається угода щодо відшкодування орендарю витрат на такі заходи.
З матеріалів справи вбачається, що оспорюваний договір оренди земельної ділянки, укладений у письмовій формі, пройшов відповідну державну реєстрацію, ОСОБА_3 мала необхідний обсяг цивільної дієздатності, її волевиявлення було спрямоване на укладання договору оренди.
Невід`ємною частиною договору оренди землі на підставі ч. 4 ст. 15 Закону України «Про оренду землі» є план або схема земельної ділянки, яка передається в оренду; кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів; акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акт приймання-передачі об`єкта оренди; проект відведення земельної ділянки у випадках, передбачених цим Законом.
З матеріалів справи вбачається, що при укладені договору оренди ОСОБА_3 у порядку, встановленому законом передала об`єкт оренди орендарю у строки та на умовах, що визначені у договорі оренди землі, за актом приймання-передачі від 23.05.2007 (а.с.28).
Згідно із вказаним актом визначено межі спірної земельної ділянки в натурі.( а.с. 28)
Судом встановлено, що сторони при укладанні договору оренди землі дійшли згоди щодо орендної плати, яка відповідачем протягом усього часу дії договору повністю виконувалась. Заборгованість з виплати орендної плати відсутня. Відповідач ,як орендар по спірному договору ,свої обов`язки виконує належним чином . В матеріалах справи відсутні докази , що позивач звертався до відповідача з заявою про перегляд орендної плати .
Позивач посилається на відсутність державної реєстрації додаткової угоди №1 від 18.02.2016 до договору оренди землі зареєстрованого 16.05.2007 , а саме відсутність печатки та підпису посадової особи у документі , яка провела державну реєстрацію .
З даного приводу суд зазначає наступне.
Частиною першою статті 638 ЦК України передбачено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації (частина перша статті 210 ЦК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України "Про оренду землі" ( що діяв на час реєстрації договору оренди землі від 01.03.2006 ) договір оренди землі підлягає державній реєстрації і на підставі ч. 1 ст. 210, ч. 3 ст. 640 ЦК України, ч. 2 ст. 125 ЗК України та ст. 18 Закону України "Про оренду землі" є укладеним з моменту такої реєстрації.
Факт державної реєстрації договору оренди, згідно з пунктами 12-13 Порядку державної реєстрації договорів оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1998 року № 2073, чинним на час укладення договору оренди земельної ділянки, мав бути засвідчений підписом уповноваженої особи і печаткою уповноваженого органу державної влади або місцевого самоврядування, а також підтверджений занесенням відповідного запису до книги записів державної реєстрації договорів оренди землі.
Сторони договору, дійшовши згоди щодо всіх істотних умов договору оренди землі, складають і підписують договір, надаючи згоді встановленої форми. Разом із тим цивільні права та обов`язки, на досягнення яких було спрямоване волевиявлення сторін при укладенні спірного договору, набуваються після відповідної державної реєстрації.
Під час реєстрації договору оренди уповноважена особа, яка проводить державну реєстрацію перевіряє відповідність договору оренди землі, вимогам Закону України «Про оренду землі»та Типового договору оренди землі.
Пунктами 8, 43 договору оренди землі від 01.03.2006 , що укладений між ОСОБА_3 та ПСП « Світанок» , передбачено, що земельна ділянка надається в оренду строком на 15 років, договір набуває чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації ( а.с. 26,27)
Матеріали справи свідчать про те, що Державна реєстрація договору оренди від 01.03.2006 була проведена Краснокутським районним відділом Харківського регіональної філії Центру ДЗК 16.05.2007 за № 040769900060 ( а.с. 27)
01 січня 2013 року набрали чинності зміни, внесені Законом України від 11 лютого 2010 року № 1878-VI «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», якими з тексту статей 182, 640, 657, 732, 745 ЦК України виключено посилання щодо державної реєстрації правочинів, а із Закону України «Про оренду землі» були виключені статті 18 та 20 про обов`язковість державної реєстрації договорів оренди землі.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Крім того, згідно з частиною третьою статті 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 01 січня 2013 року, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов: реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення; на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов`язкової реєстрації. Тобто вказаним Законом України передбачено виключно державну реєстрацію права, а не державну реєстрацію правочинів, що діяла у цій сфері до 01 січня 2013 року.
ПСП « Світанок» виконало передбачений законом і договором обов`язок щодо проведення державної реєстрації договору оренди землі, а тому договір оренди землі від 01.03.2006 вважається таким, що набрав чинності.
Про державну реєстрацію додаткової угоди від №1 від 18.02.2016 до договору оренди землі , зареєстрованого 16.05.2007, свідчить державна реєстраця 30.03.2016 приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Харківської області Куксіним С.Ю. шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Набрання чинності договором оренди земельної ділянки починається з моменту вчинення реєстраційних дій, тобто внесення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що відповідає позиції Великої Палати Верховного Суду від 15.01.2020 у справі №322/1178/17.
Доводи позивача , що відсутність підпису та печатки приватного нотаріуса Куксіна С.Ю. на додатковій угоді №1 від 18.02.2016 , є підставою для розірвання договору оренди землі , не знайшли свого підтвердження в суді та не свідчать, що не відбулася державна реєстрація додаткової угоди до договору оренди землі.
Щодо пояснення позивача , що ОСОБА_3 не підписувала додаткову угоду від 18.02.2016 до договору оренди землі та підпис , виконаний від імені ОСОБА_3 у додатковій угоді , викликає сумнів у позивача , суд зазначає наступне.
За клопотанням позивача ухвалою суду від 25.05.2022 по справі призначена судово-почеркознавча експертиза .
Згідно висновку експерта № 19541 за результатами проведення судово-почеркознавчої експертизи встановлено , що підписи від імені ОСОБА_3 у 2 примірниках додаткової угоди №1 від 18.02.2016 до договору оренди землі , зареєстрованого 16.05.2007 за № 040769900060 в рядку « ОСОБА_3» виконані ОСОБА_3 ( а.с. 170-173).
Крім того , допитана по справі свідок ОСОБА_4 пояснила суду , що працює директором ПСП « Світанок» і дійсно між ОСОБА_3 та ПСП « Світанок « в 2016 році укладено додаткову угоду до договору оренди землі , яку ОСОБА_3 особисто підписала . Згідно умов додаткової угоди змінено строк дії договору оренди землі з 15 на 40 років , збільшено розмір орендної плати .
Таким чином твердження позивача , що ОСОБА_3 не підписувала додаткову угоду до договору оренди землі, не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи .
Крім того , згідно ст.141 ЗК України серед підстав припинення права користування земельною ділянкою в пункті «д» частини першої цієї статті передбачено систематичну несплату земельного податку або орендної плати .
Разом з тим , згідно із ч.2 ст. 651 ЦК України , договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Системний аналіз зазначених положень законодавства та враховуючи врегулювання відносин , пов`язаних з орендою землі , зокрема положеннями Цивільного кодексу України , слід дійти висновку , що при вирішенні питання щодо розірвання договору оренди з підстави , передбаченої п.»д» статті 141 ЗК України , застосуванню також підлягають положення частини другої статті 651 ЦК України , згідно якої необхідна наявність істотного порушення стороною договору , викладеного в правовій позиції Верховного Суду України по справі № 6-1449 цс17 від 11.10.2017 .
У позовній заяві позивач не наводить жодних конретних , істотних порушень договору оренди землі , з боку відповідача які б могли слугувати піставою розірвання вказаного договору , в розумінні ст. 651 ЦК України .
Також доказів щодо нецільового використання земельної ділянки відповідачем , позивачем суду не надано.
Згідно з ст.12 ЦПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч.1 ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до положень ч.1, 2 ст.77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно з ч. 1, 5, 6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може грунтуватися на припущеннях.
Позивачем не надано належних та допустимих доказів на підтвердження того, що відповідачем істотно порушено умови договору . Доказів про те, що відповідач використовує земельну ділянку способами, які суперечать екологічним вимогам, що він допускає погіршення екологічного стану та родючості земельної ділянки , позивачем також не надано.
Інші доводи позивача , не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду , є безпідставними та не можуть бути, виходячи з вимог закону, підставою для розірвання спірного договору.
З урахуванням викладених обставин суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Частиною 1 ст.141 ЦПК України передбачено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Згідно п.2 ч.2 ст.141 ЦПК України , інші судові витрати , пов`язані з розгядом справи , покладаються : у разі відмови в позові - на позивача .
Оскільки суд відмовляє позивачу в позові , тому підстави для стягнення сплачених судових витрат з відповідача , на користь позивача , відсутні.
Керуючись ст.525,626, 628 ЦК України, ст.1,13, 31 Закону України « Про оренду землі » , ст. 10, 12, 13, 76, 81, 141, 263-265,354ЦПК України, суд,
у х в а л и в :
Позов ОСОБА_1 до Приватного сільськогосподарського підприємства «Світанок» про розірвання договору оренди земельної ділянки - залишити без задоволення .
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасники справи:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою : АДРЕСА_1 , проживаючий по АДРЕСА_2 , РНОКПП : НОМЕР_2 ;
Відповідач: Приватне сільськогосподарське підприємство «Світанок», місце знаходження : вул.Центральна ,б.52 с.Олексіївка Богодухівського району Харківської області ,62051, ЄДРПОУ 30653981.
Повний текст рішення виготовлений 19.05.2023.
Суддя Л. В. Вовк
Суд | Краснокутський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2023 |
Оприлюднено | 24.05.2023 |
Номер документу | 111001996 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні