Головуючий у суді першої інстанції: Чірков Г.Є.
У Х В А Л А
19 травня 2023 року місто Київ
справа №363/641/22
провадження№22-ц/824/5544/2023
Київський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: судді-доповідача - Шкоріної О.І., суддів - Поливач Л.Д., Стрижеуса А.М.,
вирішуючи заяву представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Єленич Оксани Володимирівни про проведення судового засідання в режимі відеоконференції,-
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Київського апеляційного суду перебуває справа за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , поданою адвокатом Бумбою О.А., на рішення Вишгородського районного суду Київської області від 7 грудня 2022 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ПП «Пролісок 2000», ОСОБА_3 , ТОВ «Вишгородміськреконструкція-1» про визнання майнових прав, витребування майна з чужого незаконного володіння, визнання права власності та скасування державної реєстрації права власності.
Розгляд справи призначений у судовому засіданні на 24 травня 2023 року на 12 годину 00 хвилин.
16 травня 2023 року о 15:15 через засоби електронної пошти від представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Єленич О.В. надійшла заява про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, із використанням власних технічних засобів в підсистемі відеоконференцзв`язку, доступ до якої здійснюється через "Електронний кабінет" Електронного суду. Заява підписана за допомогою ЕЦП. В обґрунтування заяви зазначає, що вона фізично не може бути присутньою в приміщенні суду, оскільки знаходиться у місті Миколаєві.
Відповідно до ч. 1, 3, 4 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
1 січня 2019 року (дата запровадження тестової експлуатації ЄСІТС, проголошеної Державною судовою адміністрацією України), в тестовому режимі почала працювати підсистема "Електронний суд" та модуль "Офіційна електронна адреса (Електронний кабінет)". Підключення судів до модулів "Автоматизований розподіл", "Судова статистика", "Єдина підсистема управління фінансово-господарськими процесами", "Єдиний контакт-центр судової влади України" ЄСІТС не відбулося. Модулі "Офіційний веб-портал "Судова влада України" та "" продовжують працювати локально.
Відповідно до перехідних положень проекту, підсистеми (модулі) ЄСІТС починають діяти з дня їх впровадження в судах, що здійснюється поетапно. Поетапне впровадження полягає в черговості початку роботи судів з окремими підсистемами (модулями) ЄСІТС за результатами проведеного тестування, навчання суддів та працівників апарату суду, а також за умови належного матеріально-технічного забезпечення суду.
Офіційний початок роботи підсистем (модулів) ЄСІТС у судах визначається наказами ДСА. До впровадження модулів ЄСІТС відповідно до цього положення у складі ЄСІТС можуть використовуватись наявні на день початку функціонування ЄСІТС комп`ютерні програми автоматизованої системи діловодства суду (КП «Д-3», КП «Діловодство спеціалізованого суду», АСЕД «Апеляція», автоматизована програма діловодства у Верховному Суді) разом з функціоналом здійснення авторозподілу справ.
Станом на дату розгляду клопотання адвоката Єленич О.В. про проведення засідання по справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису адвоката, Київський апеляційний суд не наділений технічним забезпеченням для проведення судового засідання в режимі відеоконференції відповідно до ч. 3 ст. 212 ЦПК України.
Разом з тим, наказом Державної судової адміністрації України N 169 від 8 квітня 2020 року затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.
Відповідно до п. 2 розділу II Порядку проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку здійснюється за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon".
Пунктами 1, 2 розділу III Порядку передбачено, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Відповідно до вказаних положень, проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів можливе лише за допомогою програмного забезпечення "EasyCon" за участю осіб, зареєстрованих в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України. В іншому порядку технічної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів не передбачено.
Зважаючи на технічну можливість забезпечити проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи "EasyCon" (https://vkz.court.gov.ua ), задля забезпечення можливості реалізації процесуальних прав та обов`язків учасника справи, колегія суддів вважає за можливе частково задовольнити заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Єленич О.В. про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, але за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon".
Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Єленич Оксани Володимирівни про проведення судового засідання в режимі відеоконференції - задовольнити частково.
Судові засідання у справі проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon".
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів.
Зобов`язати учасника, який бере участь в судовому засіданні в режимі відеоконференцзв`язку, зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до початку судового засідання, завчасно активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи.
Ухвала в касаційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач: О.І. Шкоріна
Судді: Л.Д. Поливач
А.М. Стрижеус
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2023 |
Оприлюднено | 24.05.2023 |
Номер документу | 111014590 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Шкоріна Олена Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні