Єдиний унікальний номер: 379/747/23
Провадження № 2-з/379/3/23
УХВАЛА
23 травня 2023 рокум.Тараща
Таращанський районний суд Київської області у складі судді Музиченко О.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА РІЖКИ», ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення позову,
У С Т А Н О В И В:
23.05.2023 заявники ТОВ «АГРОФІРМА РІЖКИ» та ОСОБА_1 подали до суду одночасно з пред`явленням позову заву про вжиття заходів забезпечення позову, в якій просять застосувати захід забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, площею 3,4394 га, кадастровий номер 3224485200:03:002:0037, яка знаходиться на території Таращанської сільської ради Білоцерківського району Київської області.
23.05.2023 згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду справу передано для розгляду головуючій судді Музиченко О.О..
Вирішуючи питання забезпечення позову, суд керується положенням ч. 1 ст. 153 ЦПК України, відповідно до якого заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду), крім випадків, передбачених частиною п`ятою цієї статті, а тому в порядку ч. 13 ст. 7 ЦПК України розгляд заяви здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Суд, дослідивши зміст заяви, дійшов таких висновків.
Згідно положень ч.ч. 1, 2 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом, яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Види забезпечення позову визначені положеннями ч.1 ст.150 ЦПК України.
Згідно ч.3 ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Вимоги до змісту і форми заяви про забезпечення позову закріплено у ст. 151 ЦПК України.
Так, згідно ч.1 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;
3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;
4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;
5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;
6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;
7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Згідно ч.2 ст. 151 ЦПК України якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
За вимогою ч.6 ст. 151 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду заяви про забезпечення позову встановлено ставки судового збору: для юридичних осіб - 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1342,00 грн, для фізичних осіб 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536,80 грн.
Відповідно до ч. 10 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимогстатті 151цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Судом установлено, що дана заява про забезпечення позову подана без додержання вимог п.п. 5, 7 ч.1, ч.6 ст. 151 ЦПК України.
Так, в заяві не вказано ціну позову, про забезпечення якого просять заявники, а також відсутні належні і допустимі докази на підтвердження обставин, які свідчать про те, що неприйняття заходу забезпечення, про який вони просять, може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду в справі№ 361/6799/14-ц у своєму рішенні від 10 листопада 2021 року вказав, що при використанні механізму забезпечення позову учасники спору повинні:
1.належним чином обґрунтовувати підстави застосування відповідного заходу забезпечення позову у конкретній справі;
2.зазначати обставини, які свідчать про те, що неприйняття зазначеного заходу може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду;
3.підтверджувати такі обставини належними й допустимими доказами.
У даному випадку заявники цих вимог не виконали, оскільки до заяви не додано жодних доказів на її обґрунтування.
Крім того, до заяви не додано документів на підтвердження сплати заявниками судового збору у встановленому порядку і розмірі, зокрема, 1342,00 грн - юридичною особою ТОВ «АГРОФІРМА РІЖКИ» та 536,80 грн - фізичною особою ОСОБА_1 ..
Встановлена судом невідповідність заяви про забезпечення позову вимогамстатті 151ЦПК України зумовлює необхідність її повернення заявникам згідно ч.10 ст. 153 ЦПК України.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.28, 149 -153, 352-355 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА РІЖКИ», ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення позову, - повернути заявникам.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення її повного тексту.
Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Повний текст ухвали складено та підписано 23.05.2023.
Суддя Таращанського районного суду Київської області Ольга МУЗИЧЕНКО
Суд | Таращанський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2023 |
Оприлюднено | 25.05.2023 |
Номер документу | 111026395 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Таращанський районний суд Київської області
Музиченко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні