Ухвала
від 25.05.2023 по справі 308/16526/22
ЗАКАРПАТСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 308/16526/22

Провадження № 22-ц/4806/351/23

У Х В А Л А

про призначення справи до розгляду в суді апеляційної інстанції

25 травня 2023 року м. Ужгород

Закарпатський апеляційний суд у складі:

головуючого: судді Джуги С.Д.,

суддів: Куштана Б.П., Мацунича М.В.

заслухавши суддю-доповідача про проведення підготовки до апеляційного розгляду справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 , на рішення Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 21 лютого 2023 року та додаткове рішення Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 23 лютого 2023 року у складі судді Данка В.Й., у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу на рішення Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 21 лютого 2023 року та додаткове рішення Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 23 лютого 2023 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів.

Ухвалою Закарпатського апеляційного суду від 28 квітня 2023 року відкрито апеляційне провадження та визначено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи.

На адресу Закарпатського апеляційного суду надійшло клопотання від представника відповідача ОСОБА_3 - ОСОБА_4 про розгляд справи з викликом сторін. На обгрунтування поданого клопотання, представник відповідача вказує на те, що оскільки предметом розгляду є зменшення розміру аліментів на утримання дитини до досягнення дитиною повноліття, а тому є необхідність в розгляді даної справи з викликом сторін, адже пояснення та доводи сторін, які можуть бути озвучені під час судового засідання матимуть важливий вплив на прийняття рішення по справі в цілому.

Заявлене клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ч.1 ст.368 ЦПК України справа розглядається судом апеляційної інстанції за правилами, встановленими для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, з особливостями, встановленими цією главою.

Відповідно до ч.1 ст.369 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.

Згідно з ч.4 ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду:1) малозначних справ; 2) справ, що виникають з трудових відносин; 3) справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд; 4) справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Згідно ч.1,2 ст.274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин; 3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя.

Так, у відповідності до вимог ч.3 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч.6 ст.279 ЦПК України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов: 1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відповідача ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів.

Виходячи з наведеного, враховуючи, що предметом позову є зменшення розміру аліментів, даний спір є малозначний, і відноситься до категорії справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи, а характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін, відтак, справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

З огляду на викладене, в задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_3 - ОСОБА_4 про проведення розгляду справи з викликом сторін слід відмовити.

При цьому, сторони не позбавлені можливості надавати письмово свої пояснення з приводу доказів та предмету спору, що виник між сторонами.

При підготовці справи до апеляційного розгляду суддею-доповідачем проведені підготовчі дії відповідно до статті 365 ЦПК України, зокрема: з`ясовано питання про склад учасників судового процесу; визначено характер спірних правовідносин і закон, який їх регулює; з`ясовано обставини, на які посилаються учасники справи, як на підставу своїх вимог і заперечень; з`ясовано, які обставини визнаються чи заперечуються учасниками справи; вчинено інші дії, пов`язані із забезпеченням апеляційного розгляду справи.

Керуючись ст. ст. 274, 279, 365, 368, 369 ЦПК України, апеляційний суд, -

у х в а л и в :

У задоволенні клопотання ОСОБА_3 - ОСОБА_4 про проведення розгляду справи з викликом сторін - відмовити.

Підготовчі дії по справі закінчити.

Призначити розгляд апеляційної скарги у суді апеляційної інстанції в порядку спрощеного позовного провадження за наявними у справі матеріалами без повідомлення учасників справи та без проведення судового засідання.

Головуючий:

Судді:

СудЗакарпатський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення25.05.2023
Оприлюднено29.05.2023
Номер документу111101133
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —308/16526/22

Постанова від 30.08.2023

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 25.05.2023

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 28.04.2023

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 07.04.2023

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Рішення від 23.02.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Данко В. Й.

Рішення від 21.02.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Данко В. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні