Справа № 396/975/23
Провадження № 2-з/396/8/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2023 року Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді Дригваль В.М.,
за участю секретаря Новікової Я.О.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про стягнення боргу за розпискою, про забезпечення позову по цивільній справі №396/975/23, -
В С Т А Н О В И В:
26травня 2023року доНовоукраїнського районногосуду Кіровоградськоїобласті надійшовцивільний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про стягнення боргу за розпискою.
26.05.2023року,до суду,позивач надавзаяву прозабезпечення позовута наобґрунтування заявивказує,що упровадженні Новоукраїнськогорайонного судуКіровоградської областізнаходиться справа№396/975/23за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про стягнення боргу за розпискою. Предметом спору по даній справі є грошові кошти, які позивач має стягнути з відповідача борг в сумі 11000 доларів США, борги за відсотками в сумі 4400 доларів США. Так, згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відповідач ОСОБА_2 являється власником нежитлового приміщення по АДРЕСА_1 . На даний час є підстави вважати, що дане нежитлове приміщення є власністю відповідача, яке може бути відчужено на користь третіх осіб, та у разі невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду про стягнення боргу. Просить суд, накласти арешт на зазначене нерухоме майно, що належить відповідачу на праві власності.
Суд розглянув заяву про забезпечення позову у відсутність сторін відповідно до вимог ч.1ст.153 ЦПК України.
Дослідивши матеріали заяви з додатками, суд вважає, що заява ОСОБА_1 , про забезпечення позову підлягає задоволенню з наступних підстав.
Подана заявником заява про застосування заходів забезпечення позову відповідає вимогам встановленимст. 151 ЦПК України, а тому підлягає невідкладному розгляду.
Відповідно дост. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Забезпечення позовуце заходи цивільного процесуального припинення дій, які можуть утруднити виконання майбутнього рішення суду чи зробити його виконання неможливим.
Враховуючи, щост.150 ЦПК України,є дискреційною, суд, відмовляючи у застосуванні заходів забезпечення позову, приймає до уваги наявність обставин, які виключають можливість їх застосування.
Відповідно до судової практики, правова позиція була викладена у Постанові Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», №9 від 22 грудня 2006 року, в якій у п. 4 роз`яснено, що вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів. Заходи забезпечення позову повинні відповідати і бути співмірними заявленим вимогам, а також мають бути безпосередньо пов`язанні з предметом спору, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника). Зазначені обмеження встановлює суд в ухвалі, вони діють до заміни судом виду забезпечення позову або скасування заходів забезпечення позову.
Метою вжиття заходів забезпечення позову є охорона матеріально-правових інтересів позивача, які гарантують за його позовом присудження реальне виконання позитивно прийнятого рішення, у разі прийняття такого. Забезпечення позову має бути спрямовано проти несумлінних дій відповідача. Таким чином усуваються утруднення і неможливості виконання рішення.
Забезпечення позову покликано, не порушуючи принципів змагальності і процесуальних прав та обов`язків сторін, вжити негайних заходів, направлених на недопущення утруднення чи неможливості виконання судового рішення в майбутньому, а також перешкодити спричиненню значної шкоди заявнику.
За таких обставин, відповідно до вимог, зазначених нормами процесуального права, суд приходить до висновку про наявність обґрунтованих підстав для забезпечення позову, шляхом накладення арешту на нерухоме майно, а саме: - нежитлове приміщення, загальною площею 736,1 кв.м (реєстраційний номер майна 33455999), кадастровий номер 3524010100:50:511:0008, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , оскільки заявлені позовні вимоги є співмірними заявленим вимогам, а невжиття заходів забезпечення позову може в подальшому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Керуючись ст.ст.149-153,260,261,353 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,про стягненняборгу зарозпискою задовольнити повністю.
Накласти арешт на об`єкт нерухомого майна, а саме:
- нежитлове приміщення, загальною площею 736,1 кв.м (реєстраційний номер майна 33455999), кадастровий номер 3524010100:50:511:0008, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та належить ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на праві приватної власності.
Відповідно до ч.2 ст.157 ЦПК України примірник ухвали про забезпечення позову одночасно з направленням заявнику направити судом для негайного виконання всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів.
Ухвала діє до вирішення справи по суті та набрання рішення по справі законної сили.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження. На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Оскарження ухвали суду про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Відповідно до ч.4ст.157 ЦПК Україниособи, винні у невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.
Суддя В.М. Дригваль
Суд | Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2023 |
Оприлюднено | 30.05.2023 |
Номер документу | 111144569 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні