Справа №127/7403/17
Провадження №1-в/127/136/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 червня 2023 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
засудженої ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №13 в м. Вінниці заяву засудженої ОСОБА_4 про перерахування терміну відбування покарання відбутого у слідчому ізоляторі, -
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшла заява засудженої ОСОБА_4 про перерахування терміну відбування покарання відбутого у слідчому ізоляторі з 21.12.2020.
Засуджена ОСОБА_4 в судовому засіданні подану заяву підтримала, та просила зарахувати судом строк перебування в слідчому ізоляторі з 21.12.2020 у строк відбування покарання.
Прокурор ОСОБА_3 заперечувала з приводу задоволення заяви засудженої, зазначила, що даний період вже зарахований у строк відбування покарання, а тому заява є необґрунтованою та відсутні підстави для її задоволення
Заслухавши пояснення засудженої, думку прокурора, дослідивши матеріали заяви та матеріали кримінального провадження, суд дійшов наступного висновку.
Згідно п. 14 ч. 1 ст. 537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.
Відповідно до ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 539 КПК України клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 2-4, 6, 7 (крім клопотання про припинення примусового лікування, яке подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться установа або заклад, в якому засуджений перебуває на лікуванні), 13-1, 14 частини першої статті 537 цього Кодексу.
Судом встановлено, що вироком Вінницького міського суду Вінницької області від 26.12.2022 ОСОБА_4 визнано винною за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 304 КК України, з урахуванням ч. 1 ст. 70, ч. 1 ст. 71 КК України та призначено покарання у виді чотирьох років одного місяця позбавлення волі.
Крім того, під час призначення ОСОБА_4 покарання, судом було враховано попередній вирок Вінницького міського суду Вінницької області від 17.10.2016 на підставі, якого вона відбувала покарання та остаточне покарання було призначено з урахуванням вимог ч. 1 ст. 71 КК України, шляхом часткового приєднання невідбутої частини покарання.
Ухвалою Вінницького апеляційного суду від 16.02.2023, вирок суду був залишений без змін.
Згідно з вимогами ст. 1 Закону України «Про попереднє ув`язнення», попереднє ув`язнення є запобіжним заходом, який у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України, застосовується щодо підозрюваного, обвинуваченого (підсудного) та засудженого, вирок щодо якого не набрав законної сили.
Тобто, строк попереднього ув`язнення має бути зараховано у строк покарання з моменту затримання і до набрання чинності цим вироком з урахуванням вимог Закону - у межах того самого кримінального провадження, у межа якого до особи було застосовано попереднє ув`язнення, і підстави для зарахування попереднього ув`язнення за попереднім вироком відсутні.
В межах даного кримінального провадження ОСОБА_4 не перебувала під вартою, до неї не обирався запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а в установі виконання покарань вона перебувала на підставі попереднього вироку.
Враховуючи вищезазначене, на думку суду зазначений період, який просить перерахувати ОСОБА_4 не підлягає зарахуванню, тому що вона відбувала покарання у виді позбавлення волі, що не є попереднім ув`язненням, в період, який просить перерахувати у строк відбуття покарання за новим вироком суду, а тому слід відмовити в задоволенні її заяви.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 369-372, 376, 537, 539 КПК України, ст. 71 КК України, суд -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви засудженої ОСОБА_4 про перерахування терміну відбування покарання відбутого у слідчому ізоляторі - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Вінницький міський суд Вінницької області на протязі семи днів з дня її оголошення, а засудженою яка тримається під вартою в той же строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2023 |
Оприлюднено | 08.06.2023 |
Номер документу | 111343775 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про зарахування строку попереднього ув’язнення в строк покарання |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Іванченко Я. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні