Справа №336/4491/23
Пр. 2/336/2251/2023
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22травня 2023 року м. Бердянськ
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Вайнраух Л.А. розглянула позовну заяву ОСОБА_1 до Малотокмачанської сільської ради Пологівського району Запорізької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И Л А:
17.05.2023 представник позивача адвокат Макаренко О.М. в інтересах позивача звернувся до суду із вказаною позовною заявою, за змістом якої просить визначити позивачу додатковий строк у дві місяці, достатній для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Крім того, представником позивача у позовній заяві заявлено клопотання про витребування доказів в порядку підготовки справи до судового розгляду.
Справу передано в провадження визначеного головуючого судді 18.05.2023 на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.05.2023.
Суддя, перевіривши виконання вимог ст.175-177 ЦПК України, встановила, що позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
За приписами ч.1 ст.175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.175, ч.5 ст.177 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, стороною позивача заявлена позовна вимога обґрунтована триваючим воєнним станом, а також проживанням в м.Гуляйполі Пологівського району. Також, представник позивача зазначає, що, довідавшись про смерть спадкодавця, позивач приїхав до м.Запоріжжя, звернувся із заявою про прийняття спадщини, без зазначення відповідних дат. Таким чином, отримавши повідомлення нотаріуса, вважає, що наявні підстави для визначення додаткового строку на прийняття спадщини.
Натомість, досліджуючи поважність причин пропуску строку на подання заяви про прийняття спадщини, суд має дослідити поважність причин, що дійсно мають бути пов`язаними із об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. При оцінці наявності поважних причин для визначення додаткового строку на прийняття спадщини, суди повинні розмежовувати два періоди та оцінювати наявність об`єктивних, непереборних перешкод для реалізацією особою права на прийняття спадщини. Перший період - період визначений законом для прийняття спадщини (6 місяців від дня відкриття спадщини), а другий період - від дня закінчення шестимісячного строку для прийняття спадщини до дня звернення до суду із позовом при визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Проте, ані постійне фактичне проживання у м.Гуляйполі, ані неможливість виїхати з місця проживання, так само, як дата виїзду та дата, коли позивач дізнався про настання смерті спадкодавця (відкриття спадщини) не вказані у позовній заяві, відповідних доказів не надано, що потребує уточнення. Позивач також не зазначає про наявність інших спадкоємців, зокрема, тих, що мають право на обов`язкову частку у спадщині.
Крім того, слід зауважити, що за змістом заповіту, заповідальне розпорядження здійснено на ОСОБА_1 , 1960 р.н., без інших даних. Слід заважити, що до предмету доказування у справі відносяться також обставини, які підтверджують, що особа дійсно є спадкоємцем померлого (родинні відносини, факт знаходження у шлюбі, факт перебування на утриманні тощо). Проте, позивачем не зазначено обґрунтування з цього приводу та не подано відповідних доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги .
За змістом ч.3 ст.177 ЦПК України, у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
Так, судом встановлено, що у позовній заяві, після викладення вимог щодо предмета спору, сторона позивача просить витребувати копію спадкової справи.
Проте, суддя зазначає, що вказані вище вимоги про витребування доказів повинні бути оформлені як окреме клопотання, та за своїми формою та змістом відповідати ст. 84 ЦПК України. Вказана невідповідність змісту ч.1 ст.175 ЦПК України має бути усунута.
Відповідно до ч.1,2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху в порядку ст.185 ЦПК України, із наданням п`ятиденного строку для усунення вказаних недоліків з дня вручення ухвали.
Керуючись ст. 175-177, 185, 258-261 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Малотокмачанської сільської ради Пологівського району Запорізької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, - у зв`язку із виявленими, перерахованими вище недоліками, надавши позивачу строк п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для їх виправлення, шляхом подання до матеріалів справи позовної заяви, яка відповідає вимогам ст.175, 177 ЦПК України, із наданням належних доказів на її підтвердження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею (22.05.2023) та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.А. Вайнраух
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2023 |
Оприлюднено | 08.06.2023 |
Номер документу | 111345513 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Вайнраух Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні