Ухвала
від 09.06.2023 по справі 361/3503/22
УМАНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №361/3503/22

6/705/48/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2023 року м. Умань

Уманський міськрайонний суд Черкаської області у складі:

головуючого судді Єщенко О.І.,

за участю:

секретаря судового засідання Щербакової Л.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву Броварської філії Київського обласного центру зайнятості про заміну стягувача у справі № 361/3503/22 (провадження № 2/705/942/23),

ВСТАНОВИВ:

30.05.2023 до Уманського міськрайонного суду Черкаської області надійшла заява в.о. директора Броварської філії Київського обласного центру зайнятості М. Вітер про заміну стягувача у справі № 361/3503/22 (провадження № 2/705/942/23), в якій просить прийняти ухвалу про заміну стягувача на Київський обласний центр зайнятості в особі Броварської філії Київського обласного центру зайнятості; видати виконавчий лист про стягнення з ОСОБА_1 на користь Київського обласного центру зайнятості незаконно одержану допомогу по безробіттю в сумі 11670,07 грн; видати виконавчий лист про стягнення з ОСОБА_1 на користь Київського обласного центру зайнятості витрати по сплаті судового збору у розмірі 2481,00 грн. В обґрунтування заяви зазначив, що відповідно до Наказу Міністерства економіки України № 4050 від 20.10.2022 «Про реорганізацію державних установ Державної служби зайнятості» Броварський міськрайонний центр зайнятості реорганізовано шляхом приєднання до Київського обласного центру зайнятості та згідно Наказу КОЦЗ від 19.12.2022 № 362/01-28.01 створено Броварську філію Київського обласного центру зайнятості без статусу юридичної особи, яка не здійснює бухгалтерського обліку та не має окремих банківських рахунків. Правонаступником всіх майнових та немайнових прав Броварського міськрайонного центру зайнятості є Київський обласний центр зайнятості. Зважаючи на реорганізацію державних установ Державної служби зайнятості та з метою реалізації права на виконання рішення суду, є необхідність у заміні стягувача.

Сторони, належним чином повідомлені про місце, день та час розгляду справи, в судове засідання не з`явились, причини неявки невідомі.

У зв`язку з неявкою сторін в судове засідання фіксація судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснювалась, що відповідає положеннямст. 247 ЦПК України.

Суд, дослідивши матеріали заяви та цивільної справи № 361/3503/22 (провадження № 2/705/942/23), вважає, що заява про заміну стягувача по справі не підлягає до задоволення, з огляду на таке.

Броварський міськрайонний центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення незаконноодержаноїдопомогипо безробіттю та просив стягнути із ОСОБА_1 на користь Броварського міськрайонного центру зайнятості незаконно одержану допомогу по безробіттю в сумі 11670,07 грн, а також судові витрати у вигляді судового збору.

Рішенням Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 05.05.2023 позов задоволено. Ухвалено стягнути із ОСОБА_1 на користь Броварського міськрайонного центру зайнятості кошти у розмірі 11670 (одинадцять тисяч шістсот сімдесят) гривень 07 копійок, виплачені як допомога по безробіттю. Стягнути із ОСОБА_1 на користь Броварського міськрайонного центру зайнятості судовий збір у розмірі 2481 гривня 00 копійок.

Рішення набрало законної сили 06.06.2023.

Відповідно до ст. 442 ЦПК України заяву про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Вирішувати питання про заміну сторони виконавчого провадження потрібно з урахуванням нормЗакону України від 02.06.2016 № 1404-VIII «Про виконавче провадження» ( далі Закон № № 1404-VIII).

Так, частиною п`ятоюстатті 15 Закону № 1404-VIIIпередбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.

Згідно з наказом Міністерства економіки України від 20 жовтня 2022 року № 4050 «Про реорганізацію державних установ Державної служби зайнятості» та наказом Київського обласного центру зайнятості від 19 грудня 2022 року № 364/01-28.01 «Про створення Броварської філії Київського обласного центру зайнятості» Броварський міськрайонний центр зайнятості реорганізовано шляхом приєднання до Київського обласного центру зайнятості та створено новий структурний підрозділ Броварська філія Київського обласного центру зайнятості. Також установлено, що Київський обласний центр зайнятості є правонаступником усіх майнових і немайнових прав та обов`язків Броварського міськрайонного центру зайнятості.

Відповідно до ст. 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.

Частиною п`ятоюстатті 442 ЦПК Українивстановлено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Відповідно до ст. 1 Закону № 1404-VIII виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначеніКонституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 15 Закону № 1404-VIII сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.

Положеннями ч. 5 ст. 15 цього Закону передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

У разі якщо сторона виконавчого провадження змінила найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім`я чи по батькові (для фізичної особи), виконавець, за наявності підтверджуючих документів, змінює своєю постановою назву сторони виконавчого провадження.

У контексті наведених положень Закону № 1404-VIII слід зазначити, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження представляє собою процес, який починається з моменту набрання судовим рішенням законної сили і завершується настанням відповідних обставин, передбачених статтею 39 цього Закону.

Отже, заміна сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, (процесуальне правонаступництво) можливе на будь-якій стадії цивільного процесу, як на стадії розгляду справи, так і на стадії виконання судового рішення, яке набрало законної, зокрема, і до видання виконавчого листа, і відбувається виключно за відповідним рішенням суду, а не державного виконавця (що стосується заміни сторони виконавчого провадження), незалежно від того, виданий судом виконавчий лист на момент звернення із заявою про правонаступництво та чи пред`явлений він (виконавчий лист) до примусового виконання.

З урахуванням наведеного, можна дійти висновку, що під час розгляду справи в суді до ухвалення судового рішення, а також після ухвалення судового рішення, набрання ним чинності, та до видачі виконавчого листа, можливо замінити сторону у справі її правонаступником з підстав, визначенихстаттею 55 ЦПК України.

Якщо виконавчий лист видано, але виконавче провадження не відкрито, то відповідно до частини п`ятоїстатті 442 ЦПК Україниздійснюється заміна боржника чи стягувача у виконавчому листі.

Якщо ж відкрито виконавче провадження, то, відповідно, здійснюється заміна сторони виконавчого провадження. Тобто, у випадку відсутності відкритого виконавчого провадження заміна відповідної сторони виконавчого провадження її правонаступником є безпідставною, так само, як і заміна стягувача чи боржника у виконавчому листі, який судом не видавався.

Після видачі виконавчого листа і до відкриття виконавчого провадження здійснюється заміна боржника чи стягувача у виконавчому листі, після відкриття виконавчого провадження - заміна сторони виконавчого провадження.

До заяви про заміну стягувача по справі № 361/3503/22 (провадження № 2/705/942/23) не додані документи, які необхідні для вирішення питання про заміну саме стягувача у справі, зокрема, відсутня інформація про видачу виконавчих листів, де б стягувачем був зазначений Броварський міськрайонний центр зайнятості, якого заявник просить замінити; про стан виконання рішення суду у справі на момент звернення до суду із вказаною заявою.

З огляду на викладене, у суду відсутні достатні підстави для заміни стягувача по справі № 361/3503/22 його правонаступником, тому у задоволенні заяви слід відмовити.

На підставі викладеного та керуючись ст. 442 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні заяви Броварської філії Київського обласного центру зайнятості про заміну стягувача по справі відмовити.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення.

Учасник справи у разі постановлення ухвали за його відсутності має право оскаржити ухвалу в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя О.І.Єщенко

СудУманський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення09.06.2023
Оприлюднено19.06.2023
Номер документу111597678
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —361/3503/22

Ухвала від 31.01.2024

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Єщенко О. І.

Ухвала від 24.11.2023

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Єщенко О. І.

Ухвала від 09.06.2023

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Єщенко О. І.

Рішення від 05.05.2023

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Єщенко О. І.

Ухвала від 23.11.2022

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Єщенко О. І.

Ухвала від 26.09.2022

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Дутчак І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні