справа № 198/273/22
провадження № 2/0198/14/23
19.06.2023
У Х В А Л А
іменем України
19.06.2023 року суддя Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області Жмуд Н.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 - представника позивача ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні 03.07.2023 року в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Великочернігівського ліцею Нижньотеплівської сільської територіальної громади, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Нижньотеплівська сільська військово-цивільна адміністратція про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа.
Станом на 19.06.2023 року від імені ОСОБА_1 представника позивача ОСОБА_2 на електронну адрес суду надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду через систему відеоконференцзв`язку vkz.court.gov.ua, у зв`язку з тим, що він перебуває у м. Харків, та у зв`язку з дією каратнтину з метою запобігання поширенню короновірусної хвороби, не можливий приїзд до Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області, яка на думку останнього, несе великий ризик для його життя та здоров`я.
Дослідивши матеріали заяви суд прийшов до висновку, що вона підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.ч. 1, 7, 8 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно ст. 212 ЦПК України підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.
Отже, цивільним процесуальним законодавством регламентовано право учасників цивільного процесу на участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Наказом Державної судової адміністрації України № 196 від 23 квітня 2020 року затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду у новій редакції.
Розділом ІІІ Порядку передбачено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку.
Таким чином, для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів встановлено певні умови, дотримання яких направлене на забезпечення технічної та організаційної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
З огляду на те, що представник позивача бажає прийняти участь у розгляді справи шляхом особистої участі в судовому засіданні, то за умов карантину та введених обмежень пересування територією країни, доцільним для забезпечення права на участь в розгляді справи є розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (через мережу EasyCon).
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, суд вважає за необхідне задовольнити дану заяву та провести судове засідання в режимі відеоконференції, з урахуванням технічних можливостей у суді.
Керуючись ст. ст.212, 260, 261 ЦПК України, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 представника позивача ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні 03 липня 2023 року в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Великочернігівського ліцею Нижньотеплівської сільської територіальної громади, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Нижньотеплівська сільська військово-цивільна адміністратція про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, - задовольнити.
Судове засідання за позовом ОСОБА_2 до Великочернігівського ліцею Нижньотеплівської сільської територіальної громади, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Нижньотеплівська сільська військово-цивільна адміністратція про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного
прогулу, яке призначене на 03 липня 2023 року з 09 годин 00 хвилин, провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відеоконференцзв"язку vkz.court.gov.ua.
Електронна адреса, за якою зареєстрований ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1
Роз`яснити ОСОБА_1 що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Попередити сторони, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для підтвердження особи, учасникам справи необхідно мати електронний підпис, а якщо особа не має такого підпису, то документ, який посвідчує особу.
Копію ухвали негайно надіслати представнику для виконання.
Ухвала суду оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Наталя ЖМУД
Суд | Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2023 |
Оприлюднено | 20.06.2023 |
Номер документу | 111598483 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області
Жмуд Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні