ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/20081/19
провадження № 2/753/2131/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" червня 2023 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді КОЛЕСНИК О.М.
при секретарі КОРОЛЬ Н.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю інноваційна компанія «Нанопротек» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Дарницького районного суду м. Києва перебуває цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю інноваційна компанія «Нанопротек» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації.
В судове засідання, яке відбулося 13 лютого 2023 року позивач свого представника не направив, хоча про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся шляхом направлення судової повістки на вказану у позовній заяві адресу позивача, яка в свою чергу, була повернута до суду з вказівкою на поштовому конверті «адресат відсутній за вказаною адресою». Крім того, судом було надіслано SMS-повідомлення на мобільний телефон який вказаний позивачем у позовній заяві, причини неявки суду не повідомили, в зв`язку з чим суд відкладав розгляд справи на 11 квітня 2023 року.
В судове засідання, яке відбулося 11 квітня 2023 року позивач свого представника повторно не направив, хоча про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся шляхом направлення судової повістки на вказану у позовній заяві адресу позивача, яка в свою чергу, була повернута до суду з вказівкою на поштовому конверті «адресат відсутній за вказаною адресою». Крім того, судом було надіслано SMS-повідомлення на мобільний телефон який вказаний позивачем у позовній заяві, причини неявки суду не повідомили, в зв`язку з чим суд відкладав розгляд справи на 19 червня 2023 року.
В судове засідання, яке відбулося 19 червня 2023 року позивач свого представника втретє не направив, хоча про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся шляхом направлення судової повістки на вказану у позовній заяві адресу позивача, яка в свою чергу, була повернута до суду з вказівкою на поштовому конверті «адресат відсутній за вказаною адресою». Крім того, судом було надіслано SMS-повідомлення на мобільний телефон який вказаний позивачем у позовній заяві, причини неявки суду не повідомили. Заяву про розгляд справи за відсутності представника позивача та зміну адреси місця знаходження позивача до суду не направлено.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
За змістом ч. 1 ст. 131 ЦПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 43 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, зобов`язані виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу, а також виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Сторона, яка задіяна в ході судового розгляду зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки (рішення Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 року у справі "Пономарьов проти України").
Всі ці обставини судам слід враховувати при розгляді кожної справи, оскільки перевищення розумних строків розгляду справ становить порушення прав, а збільшення кількості звернень до Європейського суду з прав людини не лише погіршує імідж нашої держави на міжнародному рівні, але й призводить до значних втрат державного бюджету.
Слід зазначити, що судом вчинено дії щодо належного повідомлення позивача про результати розгляду справи, шляхом направлення на його адресу судових повісток про розгляд справи. Повернення відділенням поштового зв`язку до суду поштових конвертів свідчить, що судові повістки не вручені з причин, що не залежать від суду, який у установленому законодавством порядку вчинив процесуальні дії.
Аналогічна позиція міститься в Постанові Верховного суду від 15 травня2019 року (справа № 0870/8014/12, провадження № К/9901/6938/19).
За змістом положень ч. 3 ст. 131 ЦПК України передбачено, що учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин.
Відповідно до ч. 5 ст. 223 ЦПК України, у разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.
Таким чином, враховуючи те, що належним чином повідомлений позивач тричі в судове засідання не з`явився, заяву про розгляд справи у його відсутність та зміну адреси місця знаходження не надав, протягом тривалого періоду часу не цікавиться станом розгляду справи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без розгляду.
На підставі викладеного та керуючись стст. 223, 257 Цивільного процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю інноваційна компанія «Нанопротек» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
СУДДЯ: КОЛЕСНИК О.М.
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2023 |
Оприлюднено | 21.06.2023 |
Номер документу | 111617343 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Колесник О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні