Ухвала
від 25.05.2023 по справі 465/1001/23
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/1001/23

1-кс/465/743/23

У Х В А Л А

Іменем України

25.05.2023 року м. Львів

Слідчий суддя Франківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 з участю

секретаря судових засідань: ОСОБА_2 ,

прокурора: ОСОБА_3 ,

розглянувши клопотання слідчого СВ ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12023141370000098 від 03.02.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 1,2 ст. 255, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст.28 ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 361, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 361 КК України, про арешт майна,

встановив:

Слідчий СВ ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді Франківського районного суду м. Львова з клопотанням, погодженим з прокурором Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області ОСОБА_3 , про арешт майна.

Клопотання мотивує тим, що слідчим відділом ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023141370000098 від 03.02.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 1,2 ст. 255, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст.28 ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 361, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 361 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, ОСОБА_5 , маючи умисел на отримання прибутку, разом з іншими особами, на засадах анонімності, діючи умисно, із корисливою метою, у період дії воєнного стану на території України організували здійснення несанкціонованого втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, в результаті чого незаконним шляхом заволодівали грошовими коштами потерпілих.

З цією метою, ОСОБА_5 , розуміючи протиправний характер своїх дій та неможливість досягнення мети щодо вчинення злочинів проти власності, у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів), систем та комп`ютерних мереж та проти громадської безпеки самостійно, маючи намір створити стійке ієрархічне об`єднання з метою вчинення особливо тяжких злочинів у сфері несанкціонованого втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) систем та заволодіння грошовими коштами громадян, у невстановлений час, але не пізніше лютого місяця 2023 року, вирішив залучити осіб, що мають достатні знання та навики для виконання розробленого ним злочинного плану, зокрема, як співорганізатора, залучив ОСОБА_6 , на прізвисько у злочинній організації «Шева», та який погодився виконувати функції керівника злочинної організації та співорганізатора злочинів, забезпечувати злочинну організацію знаряддями вчинення злочинів та здійснювати контроль за вчиненням кримінальних правопорушень.

Крім цього, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , у різний час, але не пізніше лютого 2023 року залучили до протиправної діяльності ОСОБА_7 , який виконував роль пособника, ОСОБА_8 , на прізвисько « ОСОБА_9 », який виконував роль пособника, ОСОБА_10 , на прізвисько « ОСОБА_11 », який виконував роль пособника та виконавця, ОСОБА_12 на прізвисько « ОСОБА_13 » які виконував роль пособника, ОСОБА_14 та ОСОБА_15 на прізвисько « ОСОБА_16 », які виконували функції виконавців злочинів, а також інших невстановлених осіб, що виконували функції виконавців та пособників.

Так, вищевказані особи умисно і добровільно, з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, усвідомлюючи протиправність пропозиції ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , вступили з ними у злочинну змову на спільну реалізацію протиправних намірів, та усвідомлюючи наслідки своїх суспільно-небезпечних дій, зорганізувалися в стійке ієрархічне об`єднання для вчинення особливо тяжких злочинів у сфері несанкціонованого втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) систем та заволодіння грошовими коштами громадян, добровільно підпорядкувавшись вказівкам керівників злочинної організації щодо виконання складеним ними планами вчинення злочинів та способам їх приховування, відомих всім учасникам організації, з розподілом функцій кожного учасника, спрямованих на реалізацію цих планів.

При цьому, для забезпечення стабільності та безпеки функціонування вказаної злочинної організації, під час підбору вказаних осіб враховувалися їх особисті якості, навички та вміння працювати з комп`ютерною технікою та досвід роботи з інформаційними технологіями, здатність до підпорядкування та організації діяльності інших осіб, схильність до вчинення правопорушень та до безумовного підпорядкування керівникам злочинної організації.

Для безпечної та анонімної комунікації усіх причетних осіб між собою, у тому числі для обговорення деталей протиправної діяльності, учасники злочинної організації використовували месенджери такі як «Viber», «Telegram» та інші.

В подальшому, невстановлена досудовим розслідуванням особа створила веб-ресурси, в яких були спеціальні поля для введення особистої інформації по банківських рахунках потерпілих та такі, що копіюють зміст та зовнішній вигляд офіційних веб-сайтів банківських установ, в яких у потерпілих можуть знаходитись рахунки з грошовими коштами.

Окрім цього, з метою реалізації єдиного плану злочинної організації, спрямованого на заволодіння грошовими коштами громадян за вказівкою ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , здійснював пошук соціальних мереж в мережі інтернет, за допомогою яких здійснювалось розсилання текстових повідомлень із пропозицією отримати різного роду виплати та грошові допомоги з посиланнями на підроблені (схожі на оригінальні) сайти банківських установ та інші, з метою змусити осіб, щоб вони повірили у справжність таких повідомлень, внести у відповідні поля (графи) свої персональні дані та паролі, з метою подальшого отримання доступу до банківських рахунків таких осіб та заволодіння їх грошовими коштами.

З метою реалізації свого злочинного умислу, за вказівкою керівника злочинної організації ОСОБА_5 , невідома особа з числа учасників злочинної організації створила ряд веб-ресурсів, що копіювали зовнішній вигляд та зміст веб-сайтів банківських установ, щоб користувачі, повірили у їх справжність, вводили свої персональні дані, логіни, номери банківських карт та паролі, зокрема: https://next24.vyplatanovavsim.online/, https://next/privat24.ua, http://raif.ukr-next.com, http://oschad.ukr-next.com, http://abank.ukr-next.com, ІНФОРМАЦІЯ_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 ІНФОРМАЦІЯ_4 ІНФОРМАЦІЯ_5 ІНФОРМАЦІЯ_6 ІНФОРМАЦІЯ_7 ІНФОРМАЦІЯ_8

При створенні вказаних веб-сайтів, вказана невідома особа оформлювала їх стартові сторінки та головні розділи таким чином, щоб вони імітували офіційні урядові та банківські веб-сайти України, пропонуючи громадянам України та особам, які постраждали внаслідок військових дій на території України та мали статус на отримання грошової допомоги.

На вказаних веб-ресурсах розміщені відповідні поля (графи) для проходження процедури авторизації користувачів, необхідної для отримання виплат, під час якої користувачам пропонується ввести особисті дані, а саме: , номера банківських карток, CVV-коди та коди захисту у вигляді логіна та пароля до веб-банкінгу користувача послуг.

Після того, як користувачі вводили всі необхідні дані та проходили процедуру авторизації на вказаних сайтах, отримані дані за допомогою спеціальної програми-бота у месенджері «Telegram» передаються на чати у вказаному месенджері.

При цьому, ОСОБА_12 , виконуючи роль пособника у вчиненні злочинів, у складі злочинної організації, з метою реалізації спільного плану щодо заволодіння коштами громадян та отримання доступу до банківських рахунків громадян, вів переписку з особами, які, будучи введені в оману, ввели свої дані для входу в обліковий запис онлайн банкінгу на сайті, що зовнішньо схожий на справжній сайт банку та який попередньо створений учасниками злочинної організації та переконував їх переслати код, який підтверджував авторизацію на сайті банку.

Окрім цього, з метою реалізації єдиного злочинного плану злочинної організації, спрямованого на заволодіння грошовими коштами громадян, за вказівкою ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , здійснив пошук серверів онлайн-розсилок смс-повідомлень, за допомогою яких здійснювалась розсилання смс-повідомлень на мобільні пристрої громадян України із пропозицією отримати різного роду виплати та грошові допомоги та посиланнями на підроблені (схожі на оригінальні) сайти банківських установ, а також забезпечив розсилання рекламних оголошень такого ж змісту у соціальних мережах, з метою змусити осіб, що повірили у справжність таких повідомлень внести у відповідні поля (графи) свої персональні дані та паролі, з метою подальшого отримання доступу до банківських рахунків таких осіб та заволодіння їх грошовими коштами.

В свою чергу, з метою доведення злочину до кінця, ОСОБА_6 , виконуючи роль співорганізатора злочинів, після отримання у вищеописаний спосіб доступу до особистих даних потенційних потерпілих, здійснював вхід в облікові записи на сайтах банківських установ, використовуючи особисті логіни та паролі громадян, після чого проводив заміну мобільного телефону в обліковому записі та прив`язував банківську карту до облікових записів у «FISHKA-PAY».

Окрім, цього ОСОБА_8 , з метою доведення злочину до кінця, виконуючи роль пособника та, після отримання у вищеописаний спосіб доступу до особистих даних потенційних потерпілих, здійснював вхід в облікові записи на сайтах банківських установ, використовуючи особисті логіни та паролі громадян, після чого проводив заміну мобільного телефону в обліковому записі, з метою виведення грошових коштів громадян.

В подальшому, за вказівкою ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , ОСОБА_10 ОСОБА_14 та ОСОБА_15 підшукували клієнтів для заправки автомобілів паливо-мастильними матеріалами за заниженими ринковими цінами з метою виведення та отримання грошових коштів здобутих злочинним шляхом у потерпілих осіб з облікових записів «FISHKA-PAY».

Отримані грошові кошти від осіб, які скористалися послугами фігурантів, ОСОБА_10 зберігав їх за своїм місцем проживанням та, в подальшому, передавав ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , також вів чорнові записи щодо об`єму проданого товару та кінцевого заробітку з метою звітування керівникам організації.

Будучи розпорядником грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 здійснювали їх розподілення між всіма учасниками злочинної організації.

З метою забезпечення існування та функціонування угрупування

ОСОБА_5 та ОСОБА_6 розробили єдиний план злочинних дій з розподілом функцій кожного з учасників злочинної організації, правила поведінки, підзвітності організаторам за виконану роботу та конспірації.

Відповідно до розробленого плану, завдань і мети існування злочинної організації, було налагоджено створення веб-сайтів, що копіювали зовнішній вигляд справжніх сайтів банківських установ, підшукування соціальних мереж розсилки текстових повідомлень, створення телеграм ботів для подальшої оптимізації отриманої інформації, спрямованої на заволодіння грошовими коштами громадян по всій території України, з метою незаконного збагачення учасників групи.

Створена на тривалий період часу ОСОБА_5 та ОСОБА_6 злочинна організація характеризувалася наступними ознаками:

стабільністю і згуртованістю свого складу;

розробкою та узгодженням планів і методів вчинення злочинів, пов`язаних із заволодіння коштами з використанням несанкціонованого втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем;

наявністю загальновизначених правил поведінки;

домовленістю та готовністю до вчинення злочинів всіма членами злочинної організації у будь-який час;

розподілом грошових коштів, отриманих від злочинної діяльності між всіма її учасниками;

чіткою ієрархією.

ОСОБА_5 маючи авторитет серед учасників злочинної групи, визначив собі роль керівника вказаною злочинною організацією.

Дисциплінованість учасників злочинної організації підтримувалася її ієрархічністю, тобто свідомим і беззаперечним виконанням вказівок ОСОБА_5 , як її керівника та чітким розподілом ролей між учасниками даної організації.

В залежності від наявності особистих якостей членів злочинної організації, навичок роботи з комп`ютерними системами та досвід праці в ІТ сфері, керівником злочинної організації була організована чітка ієрархія серед учасників злочинної організації та розподілені функції між ними.

Зокрема, ОСОБА_5 , як організатор злочинної організації, виконував наступні функції:

з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів спрямованих на заволодіння коштами громадян за допомогою електронно-обчислювальної техніки, спільно з ОСОБА_6 , створили та очолили злочинну організацію, до складу якої увійшли ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_14 , та ОСОБА_15 та інші невстановлені особи;

здійснював загальне керівництво та координацію діями всіх учасників злочинної організації;

знаходив осіб, що за своїми навиками та досвідом роботи могли вчиняти вищевказані злочини;

спільно з іншими учасниками організації розробляв плани вчинення злочинів, координував їх дії під час готування та вчинення кримінальних правопорушень;

розподіляв ролі між усіма учасниками злочинної організації;

встановлював загально-визначені правила поведінки та конспірації в організації та забезпечував дотримання їх учасниками;

забезпечував дисципліну та підзвітність учасників злочинної організації;

контролював створення облікових записів в «FISHKA-PAY» за допомогою яких здійснювалась оплата за паливно-мастильні матеріали та виведення грошових коштів заволодівши в ході шахрайський дій з використанням електронно-обчислювальної техніки;

спільно з ОСОБА_6 розподіляв, отримані від вчинення протиправної діяльності, грошові кошти між учасниками організації.

У визначеній ОСОБА_5 , ієрархічній побудові вказаної злочинної організації, з метою ефективності її функціонування, останній виділив у ній керівну ланку, в яку увійшов він та ОСОБА_6 .

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 спільно розділили між іншим учасниками створеної ними злочинної організації, ролі, спрямовані на заволодіння грошовими коштами громадян шахрайським способом під виглядом надання державної допомоги у грошовій формі.

Зокрема, ОСОБА_6 , як співорганізатор, керівник та виконавець у створеній спільно із ОСОБА_5 злочинній організації, займаючи керівну роль у ній відносно інших учасників злочинного об`єднання, виконував наступні функції:

приймав участь в розроблені планів злочинних дій;

приймав безпосередню участь у вчинюваних злочинною організацією злочинах;

контролював створення облікових записів в «FISHKA-PAY» за допомогою яких здійснювалась оплата за паливно-мастильні матеріали та виведення грошових коштів заволодівши в ході шахрайський дій з використанням електронно-обчислювальної техніки;

приймав участь в розроблені планів злочинних дій, постійно розробляв та вдосконалював методи конспірації злочинної діяльності, доводив їх до виконавців;

після отримання доступу до особистих даних потенційних потерпілих, здійснював вхід в облікові записи на сайтах банківських установ, використовуючи особисті логіни та паролі громадян, після чого проводив заміну мобільного телефону в обліковому записі та прив`язував банківську карту до облікових записів у «FISHKA-PAY».

ОСОБА_10 , як учасник злочинної організації, виконував функції пособника та виконавця, а саме:

за вказівкою організаторів, підшукував клієнтів для заправки автомобілів паливо-мастильними матеріалами за заниженими ринковими цінами, з метою виведення та отримання грошових коштів, здобутих злочинним шляхом у потерпілих осіб з облікових записів «FISHKA-PAY»;

за вказівкою організаторів, здійснював оплату за заправку автомобілів паливо-мастильними матеріалами з рахунків осіб, доступом до яких попередньо заволоділи учасники злочинної організації, з метою виведення та отримання грошових коштів, здобутих злочинним шляхом з облікових записів «FISHKA-PAY»;

за вказівкою організаторів, підшукував способи виведення грошових коштів осіб, до облікових записів на онлайн банкінгу яких учасники злочинної організації отримали доступ;

за вказівкою організаторів, зберігав грошові кошти здобуті злочинним шляхом в себе за місцем проживання, а в подальшому передавав останнім.

ОСОБА_15 , як учасник злочинної організації, виконував функції пособника та виконавця:

за вказівкою організаторів, підшукував клієнтів для заправки автомобілів паливо-мастильними матеріалами за заниженими ринковими цінами з метою виведення та отримання грошових коштів здобутих злочинним шляхом у потерпілих осіб з облікових записів «FISHKA-PAY».

за вказівкою організаторів, маючи доступ до облікових записів «FISHKA-PAY», де були прив`язані банківські рахунки осіб, до рахунків яких попередньо отримали доступ учасники злочинної організації, здійснював оплату за пальне на АЗС ОККО по QR-коду, які надавали у вигляді фотографії йому ОСОБА_10

за вказівкою організаторів, підшукував та купував знаряддя вчинення злочинів, у тому числі сім-карти операторів зв`язку для подальшої переприв`язки фінансових номерів в облікових записах користувачів онлайн банкінгу на сайтах банківських установ та листування з ними.

ОСОБА_12 , як учасник злочинної організації, виконував функції пособника:

за вказівкою організатор, надавав доступ до облікових записів «FISHKA-PAY» ОСОБА_10 , ОСОБА_15 та ОСОБА_14 та іншим учасникам злочинної групи

вів переписку з особами, які, будучи введені в оману, надали свої дані для входу в обліковий запис онлайн банкінгу на сайті, що зовнішньо схожий на справжній сайт банку та який попередньо створений учасниками злочинної організації та переконував їх переслати код, який підтверджував авторизацію на сайті банку.

ОСОБА_14 , як учасник злочинної організації, виконував функції виконавця, а саме:

за вказівкою організаторів, підшукував клієнтів для заправки автомобілів паливо-мастильними матеріалами за заниженими ринковими цінами з метою виведення та отримання грошових коштів здобутих злочинним шляхом у потерпілих осіб з облікових записів «FISHKA-PAY».

ОСОБА_7 , як учасник злочинної організації, виконував функції пособника, а саме:

за вказівкою організаторів, здійснював пошук сервісів онлайн-розсилок смс-повідомлень, за допомогою яких здійснювалось розсилання смс-повідомлень на мобільні пристрої громадян України із посиланням на створені ними веб-сайти, що схожі з оригінальними сайтами банківських та інших установ.

за вказівкою організаторів, здійснював реєстрацію облікових записів на сервісах онлайн-розсилок смс-повідомлень, за допомогою яких в подальшому здійснювалось розсилання смс-повідомлень на мобільні пристрої громадян України із посиланням на створені ними веб-сайти, що схожі з оригінальними сайтами банківських та інших установ.

ОСОБА_8 , як учасник злочинної організації, виконував функції пособника, а саме:

після отримання доступу до особистих даних потенційних потерпілих, здійснював вхід в облікові записи на сайтах банківських установ, використовуючи особисті логіни та паролі громадян, після чого проводив заміну мобільного телефону в обліковому записі з метою виведення грошових коштів громадян.

Таким чином, як зазначено у клопотанні слідчого, вказані обставини свідчать про те, що ОСОБА_14 , з невстановленого досудовим розслідуванням часу, але не пізніше лютого 2023 року, брав участь у внутрішньо та зовнішньо стійкому ієрархічному об`єднанні (злочинній організації) яку створили ОСОБА_5 та здійснював її керівництво спільно із ОСОБА_6 до якої також входили: ОСОБА_10 , ОСОБА_15 та ОСОБА_12 та інші невстановлені особи, які діючи умисно, із корисливих мотивів, попередньо зорганізувались для вчинення особливо тяжких злочинів, спрямованих на заволодіння коштами громадян шляхом обману з використанням електронно-обчислювальної техніки та несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) систем банківських установ.

Таким чином, ОСОБА_14 підозрюється в участі у злочинній організації, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 255 КК України.

Окрім цього, ОСОБА_6 спільно із ОСОБА_5 , виконуючи роль співорганізатора злочинів та керівника злочинної організації, з метою заволодіння грошовими коштами осіб, у невстановлений час, але не пізніше 20.02.2023, надали вказівку невідомій особі з числа учасників злочинної організації створити веб-сайт, який за зовнішністю та змістом виглядав як офіційний сайт, на якому надається державна грошова допомога.

У свою чергу, невідома особа, з числа учасників злочинної організації, у невстановлений час, але не пізніше лютого 2023 року, перебуваючи у невстановленому місці, діючи у складі злочинної організації, виконуючи вказівки організаторів та користуючись засобами, які забезпечили останні, з метою власного протиправного збагачення, створила веб-сайт, який за зовнішністю та змістом виглядав як офіційний сайт, на якому надається державна грошова допомога.

В подальшому, невідома особа з числа учасників злочинної організації здійснила розсилання текстових повідомлень у соціальній мережі «Telegram» із пропозицією отримання різного роду виплати та грошові допомоги з посиланнями на веб-ресурси контрольовані учасниками злочинної організації, які раніше створила інша невідома особа.

В свою чергу, ОСОБА_17 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 отримала повідомлення у месенджері «Telegram», про нарахування грошових виплати, будучи введеною в оману учасниками злочинної організації, не ставлячи під сумнів зміст побаченого текстового повідомлення, 20.02.2023, точний час не встановлений, здійснила перехід на посилання, після чого на мобільному пристрої відкрився веб-сайт, назви не встановлено, на якому їй запропоновано ввести свої особисті дані від облікового запису онлайн-банкінгу КБ АТ «Приватбанк».

Після того, ОСОБА_17 , не ставлячи під сумнів можливість отримання грошової допомоги від держави, виконуючи умови, які їй було запропоновано, ввела на вказаному веб-сайті свою особисту інформацію як клієнта КБ АТ «Приватбанк», серед яких: логін (мобільний телефон НОМЕР_1 ), код захисту у вигляді пароля, номеру банківської карти та CVV-коду.

Після введення вказаних даних, 20.02.2023, точний час не встановлений, на номер телефону НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_17 у месенджері «Viber» надійшло смс-повідомлення, яке відправив ОСОБА_12 , з мобільного номеру телефону НОМЕР_2 , який представився представником від державної установи, який розглядає звернення, щодо отримання грошової допомоги.

В ході переписки із ОСОБА_12 на мобільний номер телефону ОСОБА_17 НОМЕР_1 надійшло смс-повідомлення із чотирьох значним кодом, який автоматично сформований банківською системою для перевірки особи користувача при вході в обліковий запис онлайн банкінгу, номер якого не встановлено, яка, в подальшому, повідомила його ОСОБА_12 .

В подальшому, ОСОБА_6 , виконуючи роль співорганізатора злочинів, отримавши доступ до облікового запису ОСОБА_17 в додатку «Приват24», в період часу з 21 год. 09 хв. 38 сек. до 21 год. 26 хв. 36 сек. 20.02.2023 змінив фінансовий номер облікового запису на НОМЕР_3 та пін-код до нього.

В подальшому, ОСОБА_6 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, в період часу з 20.02.2023 по 22.02.2023, точний час не встановлено, створив віртуальну карту № НОМЕР_4 , на яку 22.02.2023, точний час не встановлено, з основної банківської карти № НОМЕР_5 здійснив переказ грошових коштів в сумі 22506 гривень та переказ в сумі 10000 гривень на рахунок НОМЕР_6 , який належить благодійному фонду.

Цього ж дня, 22.02.2023, ОСОБА_17 зробила декілька спроб увійти у свій обліковий запис онлайн-банкінгу «Приватбанк», але при вході в додаток висвітлювалось вікно із написом «За даним абонентським номером відсутній обліковий запис в банку «Приватбанк».

Після того, ОСОБА_12 , виконуючи роль пособника злочинів, у складі злочинної організації, з метою реалізації спільного злочинного плану, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, 22.02.2023, точний час не встановлено, добавив банківську карту № НОМЕР_4 , яка належить ОСОБА_17 до облікового запису «FISHKA» з ID НОМЕР_7 , власник ОСОБА_18 , email: ІНФОРМАЦІЯ_9 , мобільний номер телефону НОМЕР_8 .

В свою чергу, ОСОБА_5 , виконуючи роль організатора та виконавця злочинів, у складі злочинної організації, з відома інших учасників організації, о 08 год. 08 хв. 31 сек. 22.02.2023, перебуваючи на АЗС ОККО №34, що за адресою: Львівська область, Стрийський район, м. Стрий, вул. Галицька, 10 та маючи доступ до облікового запису «FISHKA» ID 27628507 здійснили операцію на паливороздавальній колонці №6 за допомогою «FISHKA-PAY», заправивши на 41,540 літрів Pulls A-95 автомобіль марки Ford д.н.з. НОМЕР_9 , яким користується ОСОБА_5 на загальну суму 2067 гривень, списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_17 .

В подальшому, ОСОБА_10 , отримавши доступ до облікового запису «FISHKA» ID 27628507, о 11 год. 18 хв. 16 сек., 22.02.2023, здійснив оплату за пальне Pulls ДП в кількості 75 літрів, заправивши автомобіль марки Honda д.н.з. НОМЕР_10 , яка належить ОСОБА_14 на паливороздавальній колонці № 5 АЗС ОККО №34, що за адресою: Львівська область, Стрийський район, м. Стрий, вул. Галицька, 10, на загальну суму 4,125 гривень, списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_17 .

Після цього, ОСОБА_14 , виконуючи роль виконавця злочинів у складі злочинної організації, умисно, отримавши доступ до облікового запису «FISHKA» ID 27628507, о 11 год. 36 хв. 14 сек. 22.02.2023, здійснив оплату за пальне, а саме Pulls ДП в кількості 100 літрів, заправивши автомобілі марки Volkswagen д.н.з. НОМЕР_11 та BMW д.н.з. НОМЕР_12 на паливо роздавальній колонці № 3 АЗС ОККО №34, що за адресою: Львівська область, Стрийський район, м. Стрий, вул. Галицька, 10, на загальну суму 5,500 гривень, списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_17 .

В подальшому, ОСОБА_14 , виконуючи роль виконавця злочинів у складі злочинної організації, умисно, на виконання вказівок ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , маючи доступ до облікового запису «FISHKA» ID 27628507, о 11 год. 42 хв. 21 хв. 22.02.2023, здійснив оплату за пальне Pulls ДП в кількості 100 літрів, заправивши автомобіль марки Skoda д.н.з. НОМЕР_13 на паливороздавальній колонці № 3 АЗС ОККО №34, що за адресою: Львівська область, Стрийський район, м. Стрий, вул. Галицька, 10, на загальну суму 5,500 гривень, списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_17 .

Також, ОСОБА_14 , виконуючи роль виконавця злочинів у складі злочинної організації, умисно, на виконання вказівок ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , маючи доступ до облікового запису «FISHKA» ID 27628507, о 11 год. 55 хв. 48 сек. 22.02.2023, здійснив оплату за пальне Pulls ДП в кількості 50 літрів, заправивши автомобіль марки Land Rover д.н.з. НОМЕР_14 на паливороздавальній колонці № 6 АЗС ОККО №34, що за адресою: Львівська область, Стрийський район, м. Стрий, вул. Галицька, 10, на загальну суму 2750 гривень, списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_17

01.03.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_17 звернулась у відділення банку «Приватбанк», що за адресою: м. Чернігів, вул. Івана Мазепи буд. 40а, де останній працівники установи повідомили, що у її обліковому записі був змінений фінансовий номер, та в подальшому було проведено ряд операцій по банківський рахунках, та з її рахунків було списано 29, 942 гривні.

Своїми протиправними діями ОСОБА_14 , у складі злочинної організації спільно із ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_10 , ОСОБА_19 , заподіяли потерпілій ОСОБА_17 матеріальної шкоди на суму 29, 942 грн.

Таким чином, ОСОБА_14 підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, у складі злочинної організації, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України.

Окрім цього, ОСОБА_5 спільно із ОСОБА_6 , виконуючи роль співорганізатора злочинів та керівника злочинної організації, з метою заволодіння грошовими коштами осіб, у невстановлений час, але не пізніше 02.03.2023, надали вказівку невідомій особі, отримати доступ до облікового запису онлайн-банкінгу «Приват24», який належить

ОСОБА_20 свою чергу, ОСОБА_20 , о 13 год. 54 хв. 02.03.2023, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , отримала смс-повідомлення на свій номер мобільного телефону НОМЕР_15 від «PrivatBank» із текстом «Zmina lohina v Pryvat24. Parol:39-41. Yakshcho vy ne zdiysnyuvaly tsyu operatsiyu, zvernitsia do chatu-onlain abo telefonuyte 3700». Також, одразу цього дня о 14 год. 15 хв. в додатку ДІЯ ОСОБА_20 надійшло сповіщення про те, що хтось цікавився її кредитною історією.

В подальшому, ОСОБА_6 , виконуючи роль співорганізатора злочину, невстановленим досудовим розслідуванням способом отримав доступ до облікового запису ОСОБА_20 в додатку «Приват24» та доступ до карткового рахунку № НОМЕР_16 одночасно змінивши фінансовий номер облікового запису на НОМЕР_17 та пін-код до нього, після чого створила віртуальну карту № НОМЕР_18 .

Цього ж дня, 02.03.2023, ОСОБА_20 зробила декілька спроб увійти у свій обліковий запис онлайн-банкінгу «Приватбанк», але при вході в додаток висвітлювалось вікно із написом «За даним абонентським номером відсутній обліковий запис в банку «Приватбанк»».

Після того, ОСОБА_6 , добавив банківські карти № НОМЕР_16 та № НОМЕР_18 , які належить ОСОБА_20 до облікового запису «FISHKA» з ID 27628507, власник ОСОБА_18 , email: ІНФОРМАЦІЯ_9 , мобільний номер телефону НОМЕР_8 .

В свою чергу ОСОБА_14 , виконуючи роль виконавця злочинів у складі злочинної організації, умисно, на виконання вказівок ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , перебуваючи на АЗС ОККО №23, що за адресою: Львівська область, Стрийський район, м. Стрий, вул. Болехівська, 49 та, маючи доступ до облікового запису «FISHKA» ID 27628507 здійснив операцію о 14 год. 06 хв. 41 сек. 02.03.2023, на паливороздавальній колонці №4 за допомогою «FISHKA-PAY», здійснивши оплату за 160 літрів Pulls ДП на загальну суму 8640 гривень та в подальшому заправив автомобіль марки Honda д.н.з. НОМЕР_19 , якої власником являється сам ОСОБА_14 , каністри для палива та автомобіль марки Citroen д.н.з. НОМЕР_20 , списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_20 .

Також, невстановлена особа досудовим розслідуванням, перебуваючи на АЗС ОККО №23, що за адресою: Львівська область, Стрийський район, м. Стрий, вул. Болехівська, 49 та, маючи доступ до облікового запису «FISHKA» ID 27628507, о 14 год. 07 хв. 09 сек. 02.03.2023 здійснив операцію на паливороздавальній колонці №3 за допомогою «FISHKA-PAY», здійснивши оплату за 120 літрів Pulls ДП на загальну суму 6120 гривень та в подальшому заправив автомобіль марки MAN, білого кольору, д.н.з. НОМЕР_21 , списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_20 .

Також, невстановлений досудовим розслідуванням чоловік, 02.03.2023 перебуваючи на АЗС ОККО №38, що за адресою: Івано-Франківська область, м. Кам`янець-Подільський, пр. М. Грушевського, 2В на автомобілі Mercedes-Benz Sprinter д.н.з. НОМЕР_22 , здійснив фотофіксацію QR-коду на паливо роздавальній колонці №11 за допомогою свого мобільного телефону та надіслав дане фото одному із учасників злочинної організації, який мав доступ до облікового запису «FISHKA» ID 27628507 та, в подальшому, о 14 год. 10 хв. 23 сек. на вищевказаній паливороздавальній колонці відбулась оплата за 400 літрів ДП на загальну суму 20 400 гривень, які він залив у каністри, які знаходились у вище вказаному автомобілі, списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_20 .

Надалі, ОСОБА_14 , виконуючи роль виконавця злочинів у складі злочинної організації, умисно, на виконання вказівок ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , перебуваючи на АЗС ОККО №23, що за адресою: Львівська область, Стрийський район, м. Стрий, вул. Болехівська, 49 та маючи доступ до облікового запису «FISHKA» ID 27628507 здійснив операцію о 14 год. 15 хв. 49 сек. 02.03.2023 на паливо роздавальній колонці №4 за допомогою «FISHKA-PAY», здійснивши оплату за 160 літрів Pulls ДП на загальну суму 8640 гривень та в подальшому він залив дане пальне у каністри, які знаходились у його автомобілі марки Honda д.н.з. НОМЕР_19 , списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_20 .

В свою чергу, невстановлений досудовим розслідуванням чоловік, 02.03.2023 продовжував знаходитись на АЗС ОККО №38, що за адресою: Івано-Франківська область, м. Кам`янець-Подільський, пр. М. Грушевського, 2В на автомобілі Mercedes-Benz Sprinter д.н.з. НОМЕР_22 , де повторно о 14 год. 17 хв. 25 сек. 02.03.2023 на паливороздавальній колонці №11 за допомогою облікового запису «FISHKA» ID 27628507 відбулась оплата за 400 літрів ДП на загальну суму 20 400 гривень, дане пальне він повторно залив у каністри, які знаходились у вище вказаному автомобілі, списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_20 .

Також, невстановлена досудовим розслідуванням особа, яка 02.03.2023 перебуваючи на АЗС ОККО №42, що за адресою: Одеська область, Миколаївський район, м. Миколаїв, вул. Генерала Карпенка, на невстановленому автомобілі, на паливороздавальній колонці №3 здійснила оплату о 14 год. 18 хв. 04 сек. 02.03.2023 за 40 літрів Pulls ДП на загальну суму 2160 гривень за допомогою облікового запису «FISHKA» ID 27628507, списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_20 .

Також, невстановлений досудовим розслідуванням чоловік, 02.03.2023 перебуваючи на АЗС ОККО №35, що за адресою: Львівська область, Стрийський район, м. Стрий, вул. Дрогобицька, 197, на автомобілі марки RENAULT д.н.з. НОМЕР_23 , здійснив фотофіксацію QR-коду на паливо роздавальній колонці №2 за допомогою свого мобільного телефону та надіслав дане фото одному із учасників злочинної організації, який мав доступ до облікового запису «FISHKA» ID 27628507 та в подальшому о 14 год. 18 хв. 39 сек. 02.03.2023 на вище вказаній паливороздавальній колонці відбулась оплата за 100 літрів Pulls ДП на загальну суму 5400 гривень, після чого, вищевказаний чоловік заправив даний автомобіль та каністри, які знаходились у багажному відділені, списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_20 .

В свою чергу, ОСОБА_15 , виконуючи роль виконавця злочинів у складі злочинної організації, умисно, на виконання вказіворк ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , перебуваючи на АЗС ОККО №23, що за адресою: Львівська область, Стрийський район, м. Стрий, вул. Болехівська, 49 та, маючи доступ до облікового запису «FISHKA» ID 27628507, здійснив операцію о 14 год. 20 хв. 11 сек. 02.03.2023, на паливо роздавальній колонці №8 за допомогою «FISHKA-PAY», здійснивши оплату за 70 літрів ДП на загальну суму 3570 гривень та в подальшому заправив автомобіль марки FIAT д.н.з. НОМЕР_24 .

Також, невстановлений досудовим розслідуванням чоловік, 02.03.2023, перебуваючи на АЗС ОККО №84, що за адресою: Львівська область, Стрийський район, с. Почаєвичі, на автобусі сірого кольору із надписом «EUROTRIP», здійснив фотофіксацію QR-коду на паливо роздавальній колонці №6 за допомогою свого мобільного телефону та надіслав дане фото одному із учасників злочинної організації, який мав доступ до облікового запису «FISHKA» ID 27628507 та в подальшому, о 14 год. 28 хв. 50 сек. 02.03.2023, на вище вказаній паливороздавальній колонці відбулась оплата за 300 літрів ДП на загальну суму 15300 гривень, які він заправив у вище вказаний автобус, але у зв`язку із переповненим паливним баком, відбулось повернення грошових коштів на банківську карту № НОМЕР_16 в сумі 5400 гривень, списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_20 .

В свою чергу, ОСОБА_14 , виконуючи роль виконавця злочинів у складі злочинної організації, умисно, на виконання вказівок ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , перебуваючи на АЗС ОККО №23, що за адресою: Львівська область, Стрийський район, м. Стрий, вул. Болехівська, 49 та, маючи доступ до облікового запису «FISHKA» ID 27628507, здійснив операцію о 15 год. 11 хв. 35 сек. 02.03.2023, на паливороздавальній колонці №4 за допомогою «FISHKA-PAY», здійснивши оплату за 160 літрів Pulls ДП на загальну суму 8640 гривень та, в подальшому, заправив автомобіль марки Peugeot д.н.з. НОМЕР_25 , власника якої не встановлено, та в подальшому продовжив заправку, заливши залишки палива у каністри, які знаходились у багажному відділені його автомобіля марки Honda д.н.з. НОМЕР_19 , списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_20 .

Своїми протиправними діями, ОСОБА_14 у складі злочинної організації спільно із ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , та ОСОБА_15 , заподіяли потерпілій ОСОБА_20 матеріальної шкоди на суму 85230 грн.

Таким чином, ОСОБА_14 підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, у складі злочинної організації, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України

Окрім цього, ОСОБА_5 спільно із ОСОБА_6 , виконуючи роль співорганізатора злочинів та керівника злочинної організації, з метою заволодіння грошовими коштами осіб, у невстановлений час, але не пізніше 25.02.2023, надали вказівку невідомій особі з числа учасників злочинної організації створити веб-сайт, який за зовнішністю та змістом виглядав як справжній сайт АТ КБ «Приватбанк».

У свою чергу, невідома особа, з числа учасників злочинної організації, у невстановлений час, але не пізніше лютого 2023 року, перебуваючи у невстановленому місці, діючи у складі злочинної організації, виконуючи вказівки організаторів та користуючись засобами, які забезпечили останні, з метою власного протиправного збагачення, створила веб-сайт, який за зовнішністю та змістом виглядав як справжній сайт АТ КБ «Приватбанк».

В подальшому, невідома особа з числа учасників злочинної організації здійснила розсилання текстових повідомлень у соціальній мережі «Facebook» із пропозицією отримання різного роду виплати та грошові допомоги з посиланнями на веб-ресурс, контрольовані учасниками злочинної організації, який раніше створила інша невідома особа

В свою чергу, ОСОБА_21 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_3 , переглядаючи групи у месенджері «Facebook», побачив текстове оголошення про нарахування грошових виплати та допомоги від держави, будучи введеним в оману учасниками злочинної організації, не ставлячи під сумнів зміст побаченого оголошення, 25.02.2023, близько 9 год. 30 хв., здійснив перехід на посилання, яке було закріплене в оголошені, після чого на мобільному пристрої відкрився веб-сайт, який за зовнішністю та змістом виглядав як справжній сайт АТ КБ «Приватбанк», на якому йому було запропоновано ввести дані для входу в обліковий запис онлайн-банкінгу банку «Приватбанк», а саме дані своєї логін та пароль до нього.

Після того, ОСОБА_21 , не ставлячи під сумнів справжність вищевказаного сайту, який своїм виглядом імітував його належність до офіційного веб-сайту банку «Приватбанк», виконуючи умови, які йому було запропоновано сайтом, ввів свої дані для входу в обліковий запис онлайн-банкінгу банку «Приватбанк», а саме дані своєї логін у вигляді свого мобільного телефону НОМЕР_26 та пароль до нього.

В подальшому, ОСОБА_6 , виконуючи роль співорганізатора злочинів, отримавши доступ до облікового запису ОСОБА_21 , в додатку «Приват24», змінив фінансовий номер облікового запису на НОМЕР_27 та пін-код до нього.

В подальшому, 25.02.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_6 , виконуючи роль співорганізатора злочинів, отримавши доступ до облікового запису ОСОБА_21 в додатку «Приват24» добавила банківську карту № НОМЕР_28 , яка належить останньому, до облікового запису «FISHKA» з ID НОМЕР_29 , власник ОСОБА_22 , email: ІНФОРМАЦІЯ_10 , мобільний номер телефону НОМЕР_30 .

В свою чергу, невстановлений досудовим розслідуванням чоловік, перебуваючи на АЗС ОККО №34, що за адресою: Стрийський район, м. Стрий, вул. Галицька, 10 на паливороздавальній колонці №6, за допомогою облікового запису «FISHKA» ID 27706390 о 10 год. 58 хв. 36 сек. 25.02.2023, здійснив оплату за 134 літрів Pulls ДП на загальну суму 7368 гривень та, в подальшому, заправив автомобіль марки FIAT, д.н.з. НОМЕР_31 , а залишок пального залив у бензинові каністри, після чого підійшов до паливороздавальної колонки №4 о 11 год. 00 хв. 16 сек та здійснив оплату за 160 літрів Pulls ДП на загальну суму 8800 гривень та, в подальшому, заправив автомобіль марки Volvo д.н.з НОМЕР_32 та бензинові каністри, які знаходились у багажному відділені даного авто, списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_21 .

В подальшому, з 13 год. 49 хв. 41 сек, невстановлений досудовим розслідуванням чоловік, перебуваючи на АЗС ОККО №34, що за адресою: Стрийський район, м. Стрий, вул. Галицька, 10, на своєму автомобілі марки Volkswagen д.н.з. НОМЕР_33 на паливороздавальній колонці №2, за допомогою облікового запису «FISHKA» ID 27706390 о 13 год. 57 хв. 54 сек. 25.02.2023, здійснив оплату за 25 літрів Pulls A-95 на загальну суму 1275 гривень та, в подальшому, заправив автомобіль марки Lexus, д.н.з. НОМЕР_34 ., який припаркувався позаду його автомобіля, та, після цього, за допомогою облікового запису «FISHKA» ID 27706390 повторно здійснив оплату за 160 літрів Pulls A-95 на загальну суму 8160 гривень, заливши дане пальне у бензинові каністри, які знаходились у багажному відділені його автомобіля марки Volkswagen, списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_21 .

Після цього, ОСОБА_14 , виконуючи роль виконавця злочинів у складі злочинної організації, умисно, на виконання вказівок ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , перебуваючи на АЗС ОККО №34, що за адресою: Стрийський район, м. Стрий, вул. Галицька, 10 та, маючи доступ до облікового запису «FISHKA» ID 27706390, здійснив операцію о 14 год. 09 хв. 37 сек. 25.02.2023, на паливороздавальній колонці №6 за допомогою «FISHKA-PAY», здійснив оплату за 160 літрів Pulls А-95 на загальну суму 8160 гривень та в подальшому залив дане пальне у бензинові каністри, які знаходились у багажному відділені автомобіля марки Honda д.н.з. НОМЕР_19 , власником якого він і являється, списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_21 .

В подальшому, з 15 год. 31 хв. 57 сек, невстановлений досудовим розслідуванням чоловік, перебуваючи на АЗС ОККО №35, що за адресою: Стрийський район, м. Стрий, вул. Дрогобицька, 197, на паливороздавальній колонці №1 на своєму автомобілі марки Volkswagen д.н.з. НОМЕР_33 на паливороздавальній колонці №1, за допомогою облікового запису «FISHKA» ID 27706390 25.02.2023 здійснив дві оплати о 15 год. 40 хв. 24 сек. за 160 літрів Pulls ДП на загальну суму 8800 гривень та о 15 год. 46 хв. 12 сек за 40 літрів Pulls ДП на загальну суму 2200 гривень заливши дане пальне у бензинові каністри, які знаходились у багажному відділені автомобіля на якому він приїхав, списавши вказані кошти з рахунку ОСОБА_21 .

Через деякий час, 25.02.2023, ОСОБА_21 , точний час не встановлений, запідозрив, що вхід відбувся неналежним чином і зрозумів, що можливо під приводом надання державної допомоги невідомі особи намагаються отримати доступ до його облікового запису в онлайн-банкінгу банку «Приватбанк» та, в подальшому, здійснювати транзакції за його рахунками, зателефонував на гарячу лінію банку та повідомив, що хоче заблокувати свої рахунки, що в подальшому працівник банку і зробив.

27.02.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_21 звернулася у відділення банку «Приватбанк», де останньому працівники установи повідомили, що у його обліковому записі був змінений фінансовий номер, та було проведено ряд операцій по банківський рахунках, та з його рахунків було списано 44763 гривні.

Своїми протиправними діями, ОСОБА_14 у складі злочинної організації спільно із ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , заподіяли потерпілій ОСОБА_21 матеріальної шкоди на суму 44763 грн.

Таким чином, ОСОБА_14 підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, у складі злочинної організації, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України.

20 травня 2023 року ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , уродженцю Львівської обл., Стрийського району, с. Добряни, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_4 та фактично проживаючому за адресою: АДРЕСА_5 , громадянину України, який не є депутатом, адвокатом, нотаріусом, раніше не судимому, повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 - ч. 4 ст. 190 КК України.

З метою забезпечення можливості конфіскації майна, відповідно до вчинених злочинів, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 190 КК України, враховуючи наявність обґрунтованої підозри, пред`явленої ОСОБА_14 , у його вчиненні, існує необхідність у вжитті заходу забезпечення кримінального провадження, а саме арешту нерухомого майна підозрюваного, оскільки такий ступінь втручання у права і свободи особи, як обмеження права приватної власності, є необхідним з метою виконано завдання кримінального процесу, а саме конфіскації майна.

Підозрюваний ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , (ІПН НОМЕР_35 ) у своїй злочинній діяльності може користуватися послугами АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Ощадбанк», АТ «Універсал Банк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «Сенс Банк», АТ «Таскомбанк», ТВО «Спортбенк», а відтак, з урахуванням що вчинено тяжке кримінальне правопорушення, а кошти, які знаходяться на рахунках зазначених банківських установ, набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність у накладенні арешту на видаткову частину рахунків відкритих у АТ КБ «ПриватБанк» (ЄДРПОУ 14360570, МФО 305299), АТ «Ощадбанк» (ЄДРПОУ 00032129), АТ «Універсал Банк» (ЄДРПОУ 21133352), АТ «Райффайзен Банк Аваль» (ЄДРПОУ 20846070), АТ «Сенс Банк» ЄДРПОУ (23494714), АТ «Таскомбанк» КОД ЄДРПОУ (09806443), ТВО «Спортбенк» - код ЄДРПОУ (43392268) по яких здійснюються розрахунково-касові операції за допомогою електронних платіжних засобів банківських платіжних карток, які видані на ім`я ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , (ІПН НОМЕР_35 ).

У разі визнання судом ОСОБА_14 винним у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 190 без застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна не можливо досягнути мети вказаного клопотання та кримінального провадження в цілому (в частині конфіскації майна). Та у випадку не накладення арешту на нерухоме майно підозрюваного, останній, розуміючи імовірність такого арешту чи подальшого відчуження судом з метою його конфіскації, може відчужити власне майно на користь інших осіб, наприклад членів сім`ї чи продати іншим особам, таким чином унеможливлюючи арешт такого.

Слідчий у судове засідання не з`явився, належним чином був повідомлений про розгляд справи, що відповідно до положень ч.1 ст.172 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання.

Згідно ч.2 ст. 172 КПК України клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна. А тому, слідчий суддя вважає за можливе проводити розгляд клопотання про арешт майна у відсутності власників майна, а також їх захисників чи представників, оскільки це є необхідним з метою забезпечення арешту такого.

Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні клопотання слідчого підтримав та просив таке задоволити у повному обсязі.

Заслухавши думку прокурора, вивчивши матеріали справи, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого слід задовольнити з наступних підстав.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.40 КПК України слідчий уповноважений звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій.

Згідно з п.7 ч.2 ст.131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна. За змістом ч.1 ст.170 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Згідно із ч.3 ст.132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження, зокрема і арешту майна, можливе лише якщо: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відтак, метою застосування арешту на вказане майно у даному випадку є конфіскація майна.

Вирішення питання про арешт майна, здійснюється відповідно до положень ст. 173 КПК України, яка передбачає наступне.

Слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом 2 ч. 1ст. 170 КПК України.

При вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених п. 3, 4 ч. 2 ст. 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 2 ч. 2 ст. 170 КПК України); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

У разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

Відповідно до ч.10 ст.170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

При вирішенні питання про арешт майна суддя враховує в тому числі і розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

Положеннями пунктів 1, 3-6 ч.2 ст.173 КПК України встановлено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Із клопотання слідчого вбачається, що він просить накласти арешт на майно із метою забезпечення конфіскації, тобто на підставі п.3 ч.2 ст.170 КПК України.

Слідчим суддею встановлено, що підозрюваний ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , (ІПН НОМЕР_35 ) у своїй злочинній діяльності може користуватися послугами АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Ощадбанк», АТ «Універсал Банк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «Сенс Банк», АТ «Таскомбанк», ТВО «Спортбенк», а відтак, з урахуванням що вчинено тяжке кримінальне правопорушення, а кошти, які знаходяться на рахунках зазначених банківських установ, набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність у накладенні арешту на видаткову частину рахунків відкритих у АТ КБ «ПриватБанк» (ЄДРПОУ 14360570, МФО 305299), АТ «Ощадбанк» (ЄДРПОУ 00032129), АТ «Універсал Банк» (ЄДРПОУ 21133352), АТ «Райффайзен Банк Аваль» (ЄДРПОУ 20846070), АТ «Сенс Банк» ЄДРПОУ (23494714), АТ «Таскомбанк» КОД ЄДРПОУ (09806443), ТВО «Спортбенк» - код ЄДРПОУ (43392268) по яких здійснюються розрахунково-касові операції за допомогою електронних платіжних засобів банківських платіжних карток, які видані на ім`я ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , (ІПН НОМЕР_35 ).

З метою забезпечення можливості конфіскації майна, відповідно до вчинених злочинів, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 190 КК України, враховуючи наявність обґрунтованої підозри, пред`явленої ОСОБА_14 , у його вчиненні, існує необхідність у вжитті заходу забезпечення кримінального провадження, а саме арешту фінансових рахунків підозрюваного, оскільки такий ступінь втручання у права і свободи особи, як обмеження права приватної власності, є необхідним з метою виконання завдання кримінального процесу, а саме конфіскації майна.

У разівизнання судом ОСОБА_14 винним увчиненні кримінальнихправопорушень передбаченихч.2ст.255,ч.4ст.190КК України, без застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна не можливо досягнути мети вказаного клопотання та кримінального провадження в цілому (в частині конфіскації майна). Та у випадку не накладення арешту на нерухоме майно підозрюваного, останній, розуміючи імовірність такого арешту чи подальшого відчуження судом з метою його конфіскації, може відчужити власне майно на користь інших осіб, наприклад членів сім`ї чи продати іншим особам, таким чином унеможливлюючи арешт такого.

Частиною 11 ст. 170 КПК України встановлено, що заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

З огляду на вищевикладене, наявні підстави для арешту фінансових рахунків ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , у відповідності до вимог ч.2 ст. 170 КПК України.

Врахувавши правові підстави для арешту майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наслідки арешту майна, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, адже застосування зазначеного заходу забезпечення кримінального провадження є виправданим і необхідним у даному кримінальному провадженні, оскільки сприятиме досягненню мети щодо швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування, забезпечення збереження цього майна.

Керуючись ст.ст.376, 170-173,175, 309,395 КПК України, слідчий суддя -

ухвалив:

Клопотання слідчого СВ ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №12023141370000098 від 03.02.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 1,2 ст. 255, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст.28 ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 361, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 361 КК України, про арешт майна задоволити.

Накласти арешт на фінансові рахунки ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІПН НОМЕР_35 , з метою конфіскації майна у кримінальному провадженні, а саме на:

- на видаткову частину рахунків АТ КБ «ПриватБанк» (ЄДРПОУ 14360570, МФО 305299), по яких здійснюються розрахунково-касові операції за допомогою електронних платіжних засобів банківських платіжних карток, які видані на ім`я ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІПН НОМЕР_35 ;

- на видаткову частину рахунків АТ «Ощадбанк» (ЄДРПОУ 00032129), по яких здійснюються розрахунково-касові операції за допомогою електронних платіжних засобів банківських платіжних карток, які видані на ім`я ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІПН НОМЕР_35 ;

- на видаткову частину рахунків АТ «Універсал Банк» (ЄДРПОУ 21133352), по яких здійснюються розрахунково-касові операції за допомогою електронних платіжних засобів банківських платіжних карток, які видані на ім`я ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІПН НОМЕР_35 ;

- на видаткову частину рахунків ПАТ АТ «Сенс Банк» (ЄДРПОУ 23494714), по яких здійснюються розрахунково-касові операції за допомогою електронних платіжних засобів банківських платіжних карток, які видані на ім`я ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІПН НОМЕР_35 ;

- на видаткову частину рахунків АТ «Райффайзен Банк Аваль» (ЄДРПОУ 20846070), по яких здійснюються розрахунково-касові операції за допомогою електронних платіжних засобів банківських платіжних карток, які видані ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІПН НОМЕР_35 ;

- на видаткову частину рахунків АТ «Таскомбанк» (код ЄДРПОУ 09806443), по яких здійснюються розрахунково-касові операції за допомогою електронних платіжних засобів банківських платіжних карток, які видані ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІПН НОМЕР_35 ;

- на видаткову частину рахунків АТ «Спортбенк» - (код ЄДРПОУ 43392268), по яких здійснюються розрахунково-касові операції за допомогою електронних платіжних засобів банківських платіжних карток, які видані ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІПН НОМЕР_35 .

Ухвала підлягає до негайного виконання слідчим, прокурором.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення25.05.2023
Оприлюднено07.05.2024
Номер документу111630758
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —465/1001/23

Ухвала від 27.10.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні