Справа № 296/9868/21
6/296/69/23
У Х В А Л А
Іменем України
09 червня 2023 рокум. Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира
в складі головуючого судді Драча Ю.І.
при секретарі Алексеєнко В.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні заяву Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 м. Житомира (Ліцей №10 м. Житомира) про відстрочення виконання судового рішення
встановив:
Представник ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 м. Житомира (Ліцей №10 м. Житомира) подав до суду заяву в якій просив відстрочити до 18.01.2024 року виконання рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 23.06.2022 у зв`язку з недостатністю освітньої субвенції, передбаченої на 2023 рік для виплати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти Житомирської міської територіальної громади. Тому, з метою недопущення порушення прав інших працівників ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 м. Житомира (Ліцей №10 м. Житомира) на оплату праці відповідач планує передбачити суму коштів, яка визначена Рішенням Корольовського районного суду м. Житомира від 23.06.2022 у кошторисі закладу освіти на 2024 рік. Розподіл річного бюджету а затвердження кошторисів закладів освіти головним розпорядником коштів здійснюється на початок року до проведення нарахування заробітної плати. Перша виплата заробітної плати у 2024 році (аванс) здійснюється до 18 числа місяця, тобто до 18 січня 2024 року, тому просить відстрочити саме до цієї дати.
Ухвалою суд 18.05.2023 заяву про відстрочення виконання рішення призначено до розгляду .
29.05.2023 на адресу суду від ОСОБА_1 надійшли заперечення проти заяви про відстрочення виконання судового рішення, у яких зазначено, що відповідач повинен був у кошторисі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 м. Житомира на 2023 рік запланувати видатки для забезпечення виконання рішення суду, оскільки не міг заздалегідь спрогнозувати яким саме буде рішення суду або пізніше звернутись до головного розпорядника коштів з метою внесення змін до кошторису.
Також зазначила, що недостатність коштів освітньої субвенції на виплату заробітної плати педагогічним працівникам не є проблемою, що виникла у зв`язку із введенням в Україні воєнного стану, а пов`язана з різними факторами та вирішується Житомирською міською радою декілька років поспіль. Гарантій, що у 2024 році проблема буде вирішена, немає.
ОСОБА_1 звернула увагу на те, що у заяві про відстрочення виконання судового рішення не надано інформації про обсяг залишків освітньої субвенції з державного бюджету до бюджетів Житомирської області, ЖМТГ станом на кінець 2022 року або станом на поточну дату, тому вважає, що відповідачем не було розглянуто усіх можливостей вирішення питання щодо виконання рішення суду.
Позивач по справі ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, у запереченнях проти заяви про відстрочення виконання судового рішення просила суд розгляд заяви здійснювати за її відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився.
Суд, дослідивши матеріали заяви, встановив наступні обставини.
Рішенням Корольовського районного суду м. Житомира від 23.06.2023 задоволено позов ОСОБА_1 до Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 м. Житомира про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Постановою Житомирського апеляційного суду від 16.05.2023 рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 23.06.2022 змінено з урахуванням мотивів, викладених у постанові.
Згідно з ч.ч. 1-5 ст. 435 ЦПК України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: ступінь вини відповідача у виникненні спору; щодо фізичної особи - тяжке захворювання її самої або членів її сім`ї, її матеріальний стан; стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Розстрочка та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення, ухвали, постанови.
З огляду на вищевикладені нормативні вимоги в оцінці обставин при розгляді заяви про розстрочку виконання рішення, суд звертає увагу на відсутності доказів, які за взаємним зв`язком вказують на істотне ускладнення або неможливість виконання рішення суду.
Зауваження боржника про зменшення субвенцій на заробітну плату педагогічних працівників міста Житомира на 2023 рік та не закладення коштів необхідних коштів у кошторисі на поточний рік, як підставу необхідності відстрочення виконання рішення не є такими, що істотно ускладнять виконання рішення суду.
Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях неодноразово наголошував, що виконання рішень має розглядатись як невід`ємна частина судового розгляду.
Відповідно до ст. 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання.
Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
За змістом ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
З огляду на викладене, суд відмовляє у задоволені заяви.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 435 ЦПК України, суд,
постановив:
Відмовити у задоволенні заяви Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 м. Житомира (Ліцей №10 м. Житомира) про відстрочення виконання судового рішення.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її оголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Суддя Ю. І. Драч
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2023 |
Оприлюднено | 22.06.2023 |
Номер документу | 111649241 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні