Справа № 761/15617/23
Провадження № 1-кп/761/2943/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 червня 2023 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
за участю прокурора - ОСОБА_2
обвинувачених - ОСОБА_3 , ОСОБА_4
представника потерпілого - ОСОБА_5
при секретарі - ОСОБА_6
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду матеріали кримінального провадження №12023100100001186 відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04 квітня 2023 року по обвинуваченню:
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Києва, українця, громадянина України, не працюючого, не одруженого, з вищою освітою, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимого,
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця Черкаської області, с. Голяки, українця, громадянина України, непрацюючого, не одруженого, із середньою спеціальною освітою, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_4 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч.4 ст.185 КК України,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Шевченківського районного суду м.Києва перебуває обвинувальний акт з реєстром матеріалів у кримінальному провадженні №12023100100001186 відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.04.2023 року по обвинуваченню ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України.
У підготовчому судовому засіданні прокурор ОСОБА_2 заявила суду клопотання про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту обвинуваченому ОСОБА_3 . Своє клопотання прокурор мотивує тим, що підставою застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у певний період доби відносно обвинуваченого згідно ч. 1 ст. 177 КПК України є наявність обґрунтованого обвинувачення у вчиненні злочину, який є тяжким злочином, передбачений ч.4 ст. 185 КК України, а також наявність ризиків, у зв`язку з тим, що обвинувачений може здійснити дії, передбачені п.п. 1, 2, 3, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України. На думку прокурора менш суворі запобіжні заходи, не зможуть забезпечити уникнення зазначених ризиків та забезпечити виконання покладених на обвинуваченого обов`язків, у зв`язку з чим є достатні підстави для застосування такого виду запобіжного заходу, як домашній арешт.
Обвинувачений ОСОБА_4 у підготовчому судовому засіданні думку прокурора підтримав, відносно задоволення клопотання не заперечував.
Обвинувачений ОСОБА_3 у підготовчому судовому засіданні думку прокурора пітримав, щодо задоволення клопотання не заперечував, просив визначити час домашнього арешту трохи пізніше, адже іноді затримується на роботі.
Представник потерпілого ОСОБА_5 у підготовчому судовому засіданні думку прокурора підтримав, щодо задоволення клопотання не заперечував.
Суд, вислухавши клопотання прокурора, думки обвинувачених, представника потерпілого, вивчивши матеріали кримінального провадження, дійшов висновку про необхідність клопотання прокурора задовольнити частково, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 331 КПК України за наявності клопотань суд під час судового розгляду зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження запобіжного заходу до закінчення двомісячного строку з дня його застосування. За результатами розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.
Стаття 181 КПК України передбачає, що домашній арешт полягає в забороні обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі. Ухвала про обрання запобіжного заходу в вигляді домашнього арешту передається для виконання органу внутрішніх справ за місцем проживання обвинуваченого. Відповідно до ч. 6 цієї ж статті строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м.Києва від 26.04.2023 ОСОБА_8 відносно обвинуваченого ОСОБА_3 було застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 24.06.2023.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам, в тому числі переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Суд, заслухавши доводи прокурора, обвинувачених, представника потерпілого, вивчивши матеріали кримінального провадження вважає, що обвинуваченому слід продовжити строк застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, з врахуванням наявності ризиків передбачених п. 1, 2, 3, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, які наявні на час розгляду справи судом, що підтверджують самі матеріали кримінального провадження, зокрема судом встановлено, що ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні злочину, який відповідно до ст. 12 КК України є тяжким злочином, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі, кримінальне провадження перебуває на стадії призначення обвинувального акту до судового розгляду, отже судом в даному провадженні ще не вирішено питання про можливість призначення обвинувального акту до судового розгляду, не долучено та не визначено обсяг дослідження матеріалів відповідного кримінального провадження, а тому є підстави вважати, що обвинувачений перебуваючи на свободі може здійснити дії спрямовані на переховування від суду, продовжувати вчиняти кримінальні провадження, знищити чи приховати речі, документи, які мають значення для кримінального провадження, іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню, .
Таким чином, суд вважає за необхідне продовжити обвинуваченому строк дії запобіжного заходу виді домашнього арешту, визначивши час дії запобіжного заходу з 23 годин 00 хвилин до 06 годин 00 хвилин, враховуючи, що прокурором доведено наявність ризиків передбачених у п.п. 1, 2, 3, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, та що є пропорційним тому ступеню небезпеки, ризик якого існує у кримінальному провадженні та такий вид запобіжного заходу буде достатнім для забезпечення виконання обвинуваченим своїх процесуальних обов`язків у даному кримінальному провадженні, із покладанням на нього обов`язків передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 176-178, 181, 193-199, 201, 205, 331, 369-372, 376 КПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_2 про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту обвинуваченому ОСОБА_3 - задовольнити частково.
Продовжити відносно обвинуваченого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 дію запобіжного заходу у виді домашнього арешту, заборонивши обвинуваченому у період з 23 годин 00 хвилин до 06 годин 00 хвилин залишати місце свого проживання, а саме: будинок АДРЕСА_5 .
Крім того, покласти на ОСОБА_3 додаткові обов`язки, передбачені ч.5 ст. 194 КПК України, а саме :
- не відлучатись із населеного пункту за місцем проживання без дозволу суду;
- повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- уникати спілкування із потерпілими, свідками у кримінальному провадженні;
- здати на зберігання прокурору у кримінальному провадженні свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;
Строк дії ухвали про продовження домашнього арешту та дії обов`язків за ч.5 ст. 194 КПК України визначити до 18 серпня 2023 року.
Виконання ухвали покласти на органи Національної поліції за місцем проживання ОСОБА_3 .
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора у кримінальному провадженні.
Ухвала набирає законної сили із моменту її винесення і підлягає негайному виконанню.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2023 |
Оприлюднено | 23.06.2023 |
Номер документу | 111683219 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Трубніков А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні